• Informacje na temat:

  bellini

Artykuły na temat: bellini
 • Premiera "Lunatyczki" Belliniego

  Premiera opery "Lunatyczka" Vincenza Belliniego odbędzie się w piątek na scenie szczecińskiej Opery na Zamku.

 • Premiera "Normy" Belliniego w Polsce

  Pierwsze w Polsce koncertowe wykonanie "Normy" Belliniego na instrumentach z epoki zabrzmi w piątek w Filharmonii Narodowej na 6. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa".

 • "Lunatyczka" Belliniego na Zamku

  Jeśli o operze mówi się i czyta, że jej realizatorzy muszą wspiąć się na same szczyty swych możliwości - znaczy to że jest warta wysłuchania i obejrzenia. Taką jest właśnie "Lunatyczka" Vincenzo Belliniego.

 • Nie żyje legendarny piłkarz

  W wieku 83 lat zmarł w szpitalu w Sao Paulo legendarny brazylijski piłkarz Hilderaldo Bellini - mistrz świata z 1958 i 1966 roku. Na pierwszym z tych mundiali pełnił rolę kapitana reprezentacji swojego kraju.

 • Premiera oryginalnej wersji opery jest bodźcem do podejmowania innych muzycznych rekonstrukcji dzieł z minionych epok - przekonywał Fabio Biondi na konferencji prasowej poprzedzającej pierwsze w Polsce wykonanie "Normy" Belliniego na instrumentach historycznych.

 • Sylwester 2010 przy dźwiękach ulubionych arii i duetów Chopina

  Donizetti, Bellini, Rossini, Meyerbeer i Mozart - fragmenty oper ulubionych kompozytorów operowych Fryderyka Chopina zabrzmią w sylwestrową noc w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Gala sylwestrowa "Dziękujemy Fryderyku" zakończy Rok Chopinowski.

 • Zabrakło mu 120 km, aby przepłynąć Pacyfik

  Włoski poszukiwacz przygód Alex Bellini, który w lutym wyprawił się samotnie łódką z Peru do Australii, przerwał wyprawę zaledwie 120 km od swego celu.

 • Wyjątkowa wystawa w Moskwie, w ciągu zaledwie 3 dni sprzedano bilety do końca roku

  ..."Złożenie do grobu" Caravaggia i "Święta Helena" Paolo Veronese są wśród arcydzieł przywiezionych do Moskwy na wystawę "Roma Aeterna" (łac. wieczny Rzym). To wyjątkowa prezentacja malarstwa włoskiego od XII do XVIII wieku - dzieła takich mistrzów jak Pietro Lorenzetti, Melozzo da Forli, Gentile da Fabriano, Fra Angelico, Giovanni Bellini. Najstarszy eksponat otwierający wystawę to ikona z XII...

 • Rabunku w muzeum miejskim Castelvecchio dokonali w czwartek wieczorem trzej uzbrojeni mężczyźni - wynika z pierwszych ustaleń podanych przez media. Ze średniowiecznego zamku złodzieje wynieśli sześć prac Jacopo Tintoretta i jego syna Domenico, portret kobiety pedzla Petera Paula Rubensa, dzieła Pisanello, Jacopo Belliniego, Giovanniego Francesco Caroto, Giovanniego Beniniego, Andrei Mantegni...

 • Zmiana w koncercie na Ołowiance

  ..." i "Pokochaj mnie" (Robert Stolz), "Seguidille" z opery "Carmen" (Georges Bizet), "Czardasz" z operetki "Księżniczka Czardasza" (Imre Kálmán), "Fenesta che lucie" (Francesco Bellini) oraz "Polka na...

Zdjęcia na temat: bellini
Dyskusje na temat: bellini