• Informacje na temat:

  bełt

Artykuły na temat: bełt
 • Gdzie dokładnie starły się wojska króla Jagiełły z Krzyżakami? Pod Grunwaldem trwają badania

  Kilkudziesięciu detektorystów poszukuje pod Grunwaldem pozostałości po największej średniowiecznej bitwie. Pierwsze cenne przedmioty już wykopano z ziemi. "Groty bełtów do kuszy, fragmenty ostrogi, kilka elementów rzędu końskiego w postaci fragmentów wędzideł, także krzyżackie monety nie związane już z samą bitwą" – wylicza w rozmowie z dziennikarzem RMF FM dr Piotr Nowakowski z Muzeum Bitwy pod...

 • Jak co roku Rudeboy Club gra wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  Początek koncertu w klubie zaplanowano na godzinę 16:00. Wejściówką będzie wrzuta do puszki. Minimalna kwota jaką ustanowili organizatorzy to 10 zł. Podczas imprezy będą również "licytowane" gadżety, płyty.  Wystąpią:  Pogoria 8 Lat w Tybecie HOLYGUNS RESILIANT Rust Belt Rezerwa Shima   

 • Około stu elementów uzbrojenia głównie bełtów czyli pocisków do kuszy i grotów strzał oraz sześćset fragmentów ceramiki znaleźli archeolodzy podczas wykopalisk w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie). Badania przedzamcza prowadziło Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

 • new tyres - nowe opony air filter - filtr powietrza fuel filter - filtr benzyny spark plug - świeca zapłonowa break pads - klocki hamulcowe fan belt -...

 • Białoruskie władze oznajmiły, że od 17 czerwca wprowadzą ścisłe kontrole celne na głównych drogach do Rosji - podała państwowa agencja prasowa BEŁTA.

 • Dziesiątki tysięcy ludzi przyszło w czwartek pożegnać dwóch białoruskich pilotów, którzy zginęli 30 sierpnia w katastrofie samolotu Su-27 podczas pokazów Air Show w Radomiu - podała oficjalna agencja białoruska BEŁTA.

 • Na Białorusi zaczęła się epidemia grypy. Na razie ogłoszono ją w Mołodecznie na północ od Mińska i w Homlu na południowym wschodzie kraju - poinformowała w poniedziałek agencja BEŁTA.

 • Białoruś: Kontrola w polskich zakładach mięsnych

  Państwowa służba weterynaryjna Białorusi zakończyła inspekcje w 27 polskich zakładach przetwórstwa mięsnego. W prawie wszystkich wykryto uchybienia - napisała w weekend białoruska agencja BEŁTA, powołując się na szefa inspekcji weterynaryjnej przy Ministerstwie Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Ihora Alatkę.

 • Polacy z Grodzieńszczyzny przyjęli odezwę do polskich władz. Poinformowała o tym białoruska agencja BEŁTA. Odezwa krytykuje "kampanię propagandową wobec władz białoruskich" i wskazuje na "próbę wywołania konfliktu narodowościowego".

 • Tunel pod Bałtykiem, a nie most połączy Danię z Niemcami - zdecydowali Duńczycy. Jak poinformowali, w przyszłym tygodniu budowę tunelu pod cieśniną Bełt Fehmarn przegłosuje parlamentarna komisja ds. transportu. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2014 rok, tunel ma zostać oddany do użytku sześć lat później.

Dyskusje na temat: bełt