• Informacje na temat:

  bem józef

Artykuły na temat: bem józef
 • Rok Bema w Tarnowie

  Rok 2009. w Tarnowie będzie rokiem gen. Józefa Bema. W czerwcu minie dokładnie 80 lat od sprowadzenia prochów legendarnego dowódcy artylerii Wojska Polskiego w czasie powstania listopadowego i naczelnego wodza powstania węgierskiego.

 • Huczne urodziny generała Bema

  Tarnów hucznie świętował 215. urodziny Józefa Bema. Do rodzinnego miasta generała przyjechali goście z Węgier. Na tarnowskim rynku odbywały się pokazy, koncerty i degustacje. Była to także także okazja, aby poznać potrawy węgierskie.

 • Tarnów: Marszałek u generała

  Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu RP, uczestniczył w "Urodzinach Bema". Szef polskiego parlamentu objął honorowy patronat nad przypadającymi w tym roku: 215. rocznicą urodzin Józefa Bema oraz 160. rocznicą jego zwycięstwa pod Sybinem i 80. rocznicą sprowadzenia prochów generała do rodzinnego Tarnowa.

 • ...1830 - urodziła się Emily Dickinson, poetka. 1848 - Ludwik Napoleon Bonaparte został wybrany na prezydenta Francji. 1850 - zmarł Józef Bem, polski...

 • ...1830 - urodziła się Emily Dickinson, poetka. 1848 - Ludwik Napoleon Bonaparte został wybrany na prezydenta Francji. 1850 - zmarł Józef Bem, polski...

 • Ewa Bem, Urszula Dudziak, Dorota Miśkiewicz, Stanisław Soyka i inni artyści wezmą udział w poniedziałek w uroczystej gali w warszawskim klubie Palladium z okazji 55-lecia klubu Hybrydy. Impreza poświęcona będzie pamięci Jonasza Kofty.

 • Toruń: Radio Maryja świętuje 26. urodziny

  ...rocznicowe organizowane były w prowadzonym przez redemptorystów w kościele św. Józefa - sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jednak nawet rozstawione przed świątynią wielkie namioty nie były w stanie...

 • Ponad 5-metrowa betonowa rzeźba autorstwa studenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Michała Gdaka, stanie przy wrocławskim Placu gen. Józefa Bema. Gdak wygrał w czwartek konkurs na projekt rzeźby.

 • ...140 lat temu Franciszka Józefa I ukoronowano w Budapeszcie na Apostolskiego Króla Węgier. Uroczystość przypieczętowała ugodę, zawartą wczesną wiosną 1867 r. przez cesarza Austrii z Węgrami; w ten sposób powstała monarchia austro-węgierska, do 1918 r. największe i chyba najdziwniejsze państwo w Europie.

 • "Odszedłeś tak nagle, bez pożegnania" - na Powązkach pochowano gen. Gągora

  Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generał Franciszek Gągor, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, został dziś pochowany na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, żołnierze i politycy. Ceremonię poprzedziła msza w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie.

Zdjęcia na temat: bem józef
Dyskusje na temat: bem józef