• Informacje na temat:

  benedykt polak

Artykuły na temat: benedykt polak
 • Benedykt Polak osiadł w Krakowie

  Dwumiesięczna Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka dobiegła już końca. i oficjalnie została zamknięta na krakowskim Rynku.

 • Szlakiem Benedykta Polaka

  ...4 sierpnia wyruszyła z Warszawy samochodowa Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka. Uczestnicy w ciągu dwóch miesięcy pokonają ponad 20 tysięcy kilometrów bezdroży trasą, jaką przebył w XIII w. pierwszy wielki polski podróżnik - Benedykt Polak.

 • Papież Franciszek pozdrawia papieża Benedykta XVI

  Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek razem z wiernymi pozdrowił swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, oglądającego transmisję w telewizji. W katechezie mówił, że po każdej mszy chrześcijanin musi wyjść lepszy.

 • W sobotę na krakowskim Rynku zakończyła się dwumiesięczna Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka. Ekipa programu dokumentalnego przygotowywanego dla TVP 2 nagrała ostatnie ujęcia w klasztorze oo. Franciszkanów - informuje "Dziennik Polski".

 • Bp Polak: Abdykacja papieża Benedykta XVI jest zaskoczeniem

  Abdykacja papieża Benedykta XVI jest dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem - powiedział PAP w poniedziałek sekretarz Episkopatu Polski bp Wojciech Polak.

 • Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka w Kałmucji

  Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka dotarła do serca buddyjskiej Kałmucji. W stolicy Republiki Kałmucji, Eliście, uczestnicy odwiedzili buddyjskie świątynie, miasteczko szachowe i spędzili popołudnie zwiedzając spokojne i egzotyczne miasto położone pośrodku stepu.

 • Benedykt XVI przyjął doktoraty polskich uczelni

  Emerytowany papież Benedykt XVI otrzyma 3 lipca w Rzymie doktoraty honoris causa dwóch krakowskich uczelni: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Akademii Muzycznej.

 • Benedykt XVI i jego więzi z Polską

  Od 1970 r. można mówić o bliskich związkach Josepha Ratzingera z Polską. Pontyfikat Benedykta XVI umocnił jego więź z naszym krajem. Swoją pierwszą duszpasterską podróż zagraniczną odbył do Polski w 2006 roku. Beatyfikował Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszkę.

 • "Benedykt XVI nie był postacią charyzmatyczną"

  ...największych zagrożeń, jakie stoją dziś przed ludzkością. Papież Polak uruchomił całą dyplomację watykańską, aby spróbować nie dopuścić do wojny w Iraku. Benedykt XVI, choć może w mniej spektakularnej(...) demontażu. Benedykt XVI posunął proces przełamywania barier dzielących społeczeństwa i religie o krok dalej, zwiększając szansę na prawdziwy dialog ekumeniczny i dialog między cywilizacjami. Doprowadził...

 • Trzy lata pontyfikatu Benedykta XVI

  ..., w jakim stopniu Benedykt XVI jest kontynuatorem Jana Pawła II, a w jakim różni się od swego poprzednika. Być może uda mu się dokonać to, czego nie zdołał osiągnąć papież-Polak: nawiązać stosunki(...) prawosławia, także Patriarchatu Moskiewskiego. Należy zarazem odnotować, że strona rosyjska nie kryje, iż powodem jej przychylności wobec papieża jest to, że nie jest Polakiem. Przez trzy lata Benedykt...

Wideo na temat: benedykt polak
 • Polscy pielgrzymi na beatyfikacji Jana Pawła II

  Setki tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło 1 maja w Rzymie w uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. Dokładnie o godzinie 10.37 papież Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę czyniącą Jana Pawła II błogosławionym, tym samym wieńcząc rekordowo krótki, bo trwający niespełna 6 lat proces beatyfikacyjny papieża Polaka. W uroczystościach w Rzymie wzięli udział między

 • Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja

  Papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. Decyzja ta kończy proces beatyfikacyjny papieża-Polaka. Jego beatyfikacja ma odbyć się 1 maja. - To jest wielkie święto nie tylko Kościoła katolickiego, ale dla wszystkich ludzi, którzy cenili Jana Pawła II – powiedział metropolita warszawski Kazimierz Nycz.

 • Biskup Tadeusz Pieronek wspomina Jana Pawła II

  W niedzielę mija 12 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o g. 21.37. Jego beatyfikacji dokonał Benedykt XVI 1 maja 2011 roku a kanonizacji - papież Franciszek 27 kwietnia 2014 roku

Dyskusje na temat: benedykt polak