• Informacje na temat:

  benedykt polak

Artykuły na temat: benedykt polak
 • Benedykt Polak osiadł w Krakowie

  Dwumiesięczna Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka dobiegła już końca. i oficjalnie została zamknięta na krakowskim Rynku.

 • Szlakiem Benedykta Polaka

  ...4 sierpnia wyruszyła z Warszawy samochodowa Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka. Uczestnicy w ciągu dwóch miesięcy pokonają ponad 20 tysięcy kilometrów bezdroży trasą, jaką przebył w XIII w. pierwszy wielki polski podróżnik - Benedykt Polak.

 • W sobotę na krakowskim Rynku zakończyła się dwumiesięczna Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka. Ekipa programu dokumentalnego przygotowywanego dla TVP 2 nagrała ostatnie ujęcia w klasztorze oo. Franciszkanów - informuje "Dziennik Polski".

 • Bp Polak: Abdykacja papieża Benedykta XVI jest zaskoczeniem

  Abdykacja papieża Benedykta XVI jest dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem - powiedział PAP w poniedziałek sekretarz Episkopatu Polski bp Wojciech Polak.

 • Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka w Kałmucji

  Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka dotarła do serca buddyjskiej Kałmucji. W stolicy Republiki Kałmucji, Eliście, uczestnicy odwiedzili buddyjskie świątynie, miasteczko szachowe i spędzili popołudnie zwiedzając spokojne i egzotyczne miasto położone pośrodku stepu.

 • Benedykt XVI przyjął doktoraty polskich uczelni

  Emerytowany papież Benedykt XVI otrzyma 3 lipca w Rzymie doktoraty honoris causa dwóch krakowskich uczelni: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Akademii Muzycznej.

 • Benedykt XVI i jego więzi z Polską

  Od 1970 r. można mówić o bliskich związkach Josepha Ratzingera z Polską. Pontyfikat Benedykta XVI umocnił jego więź z naszym krajem. Swoją pierwszą duszpasterską podróż zagraniczną odbył do Polski w 2006 roku. Beatyfikował Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszkę.

 • "Benedykt XVI nie był postacią charyzmatyczną"

  ...największych zagrożeń, jakie stoją dziś przed ludzkością. Papież Polak uruchomił całą dyplomację watykańską, aby spróbować nie dopuścić do wojny w Iraku. Benedykt XVI, choć może w mniej spektakularnej(...) demontażu. Benedykt XVI posunął proces przełamywania barier dzielących społeczeństwa i religie o krok dalej, zwiększając szansę na prawdziwy dialog ekumeniczny i dialog między cywilizacjami. Doprowadził...

 • Trzy lata pontyfikatu Benedykta XVI

  ..., w jakim stopniu Benedykt XVI jest kontynuatorem Jana Pawła II, a w jakim różni się od swego poprzednika. Być może uda mu się dokonać to, czego nie zdołał osiągnąć papież-Polak: nawiązać stosunki(...) prawosławia, także Patriarchatu Moskiewskiego. Należy zarazem odnotować, że strona rosyjska nie kryje, iż powodem jej przychylności wobec papieża jest to, że nie jest Polakiem. Przez trzy lata Benedykt...

 • ...​Emerytowany papież Benedykt XVI otrzyma doktoraty honoris causa dwóch krakowskich uczelni: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Akademii Muzycznej. "Przy tak historycznej okazji nie sposób nie podziękować Benedyktowi XVI za cały jego wkład w rozwój duchowy Kościoła i co za tym idzie także naszej uczelni" - zaznaczył rektor UP JPII ks. prof. Wojciech Zyzak.

Wideo na temat: benedykt polak
 • Polscy pielgrzymi na beatyfikacji Jana Pawła II

  Setki tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło 1 maja w Rzymie w uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. Dokładnie o godzinie 10.37 papież Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę czyniącą Jana Pawła II błogosławionym, tym samym wieńcząc rekordowo krótki, bo trwający niespełna 6 lat proces beatyfikacyjny papieża Polaka. W uroczystościach w Rzymie wzięli udział między

 • Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja

  Papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. Decyzja ta kończy proces beatyfikacyjny papieża-Polaka. Jego beatyfikacja ma odbyć się 1 maja. - To jest wielkie święto nie tylko Kościoła katolickiego, ale dla wszystkich ludzi, którzy cenili Jana Pawła II – powiedział metropolita warszawski Kazimierz Nycz.

 • Biskup Tadeusz Pieronek wspomina Jana Pawła II

  W niedzielę mija 12 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o g. 21.37. Jego beatyfikacji dokonał Benedykt XVI 1 maja 2011 roku a kanonizacji - papież Franciszek 27 kwietnia 2014 roku

Dyskusje na temat: benedykt polak