• Informacje na temat:

  benedyktyni

Artykuły na temat: benedyktyni
 • Benedyktyni na zielono

  ...i gazowe. Pieniądze na ten cel pochodziły tylko i wyłącznie z własnych funduszy, czyli z tzw. tacy. Benedyktyni udowodnili, że można uzyskać pieniądze na duże inwestycje w tej materii, przy minimalnym(...) system ruszy na całego. Ile benedyktyni oszczędzą na ekologicznym ogrzewaniu? Na razie możemy jedynie szacować zyski. Według wstępnych wyliczeń będzie cieplej, a jedna piąta pomieszczeń więcej będzie...

 • Benedyktyni zakładają sieć handlową

  Ogólnopolską sieć około 100 sklepów pod wspólną zakonną marką zakładają benedyktyni z krakowskiego Tyńca - podaje gazeta.pl.

 • Benedyktyni mówią o Biblii na Facebooku

  Benedyktyni z Tyńca utworzyli stronę popularyzującą Pismo Święte na portalu społecznościowym. To pierwsza taka inicjatywa na świecie - informuje "Dziennik Polski".

 • Zmarł benedyktyn o. Karol Meissner

  W wieku 90 lat we wtorek w wielkopolskim Lubiniu zmarł benedyktyn o. Karol Meissner - sanitariusz w powstaniu warszawskim, lekarz, kompozytor, jeden z inicjatorów nowego przekładu Pisma Świętego, zwanego Biblią Tysiąclecia. O śmierci duchownego poinformowano na stronie internetowej Opactwa Benedyktynów w Lubiniu.

 • Benedyktyni zapraszają na targ

  Na stoiskach dostępne będą znane już "Produkty Benedyktyńskie" takie, jak konfitury, syropy, suszone owoce, chleb, ciastka i cukierki, owoce w alkoholu. Jako pierwsi w Polsce mnisi zaprezentują też znakomite wina z Opactwa Pannohalma na Węgrzech, wino z klasztoru Muri-Gries w okolicach Bolzano we Włoszech, piwo trapistów z Czech i inne. Benedyktyni byli zawsze dla społeczeństw, w których żyli...

 • Areszt dla abp. Wesołowskiego. "Mieszkał w opactwie benedyktynów"

  Przed aresztowaniem w Watykanie pod zarzutem pedofilii arcybiskup Józef Wesołowski mieszkał w opactwie benedyktynów na terenie rzymskiej bazyliki świętego Pawła za Murami - podała włoska prasa. Wcześniej były nuncjusz jeździł też do Szwajcarii.

 • Włoska prasa: Abp Wesołowski mieszkał ostatnio w opactwie benedyktynów

  Przed aresztowaniem w Watykanie pod zarzutem pedofilii arcybiskup Józef Wesołowski mieszkał w opactwie benedyktynów na terenie rzymskiej bazyliki świętego Pawła za Murami - podała w sobotę włoska prasa. Wcześniej były nuncjusz jeździł też do Szwajcarii.

 • Parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej na kolanach. I to dosłownie. Do tej pozycji nie sprowadzili ich jednak przeciwnicy polityczni, a wiara. W opactwie benedyktynów w Tyńcu odbędą rekolekcje wielkopostne - wyjaśnia dziennik "Polska".

 • "El Pais": Przeor bazyliki zablokował ekshumację generała Franco

  Przełożony wspólnoty benedyktynów zablokował proces ekshumacji generała Francisco Franco - podaje w czwartek dziennik "El Pais". Benedyktyni nadzorują bazylikę w Dolinie Poległych (Valle de los Caidos), gdzie znajduje się mauzoleum hiszpańskiej wojny domowej w Hiszpanii oraz grób generała Franco.

 • Pismo Święte w MP3

  Benedyktyni z Tyńca przygotowali wiernym na tegoroczny Adwent niespodziankę - Biblię Tysiąclecia w wersji audio - informuje "Dziennik Polski".

Zdjęcia na temat: benedyktyni
Dyskusje na temat: benedyktyni