• Informacje na temat:

  benelux

Artykuły na temat: benelux
 • Kwestia migracji dzieli Grupę Wyszehradzką i Benelux. "Mimo to nie jesteśmy nieprzyjaciółmi"

  Grupa Wyszehradzka (V4) i Benelux, mimo rozbieżności w sprawie migracji, nie są nieprzyjaciółmi - oświadczył w poniedziałek w Pradze po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw obu tych formacji szef dyplomacji Luksemburga Jean Asselborn.

 • Święty Mikołaj ofiarą politycznej poprawności w krajach Beneluksu

  ​Święty Mikołaj padł ofiarą politycznej poprawności w krajach Beneluksu. Najpierw zaatakowano Zwarte Piet, czyli Czarnego Piotrusia, tradycyjnego pomocnika Św. Mikołaja. Lewicowe środowiska przepuścił już kilka lat temu na niego atak, dostrzegając w tej postaci niestosowność. Nie spodobało się, że jest jednocześnie czarny i głupkowato śmieszny, a także zawsze pełni rolę służebną. Okazało się, że ta tradycyjna, lubiana przez pokolenia holenderskich dzieci postać, to symbol kolonializmu,...

 • Spotkanie grupy V4 i Beneluksu: Wspólna polityka migracyjna

  "Przyszłość UE, brexit, rynek wewnętrzny, polityka obronna, Partnerstwo Wschodnie, relacje z Federacją Rosyjską oraz polityka migracyjna" - to według premier Beaty Szydło były główne tematy rozmów szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu w Warszawie. "Cały czas zachęcamy UE, pomimo bardzo różnych stanowisk, do stworzenia pewnej wspólnej koncepcji polityki migracyjnej"- podkreślił premier Węgier Viktor Orban

 • Beneluks przygotowuje się na spotkanie z grypą. Właśnie powstała strona internetowa gdzie można wpisać każdy przypadek klasycznej grypy i sprawdzić, gdzie jest najwięcej zachorowań.

 • Saryusz-Wolski zastąpi Tuska? Waszczykowski organizuje spotkanie w Brukseli

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotka się w niedzielę wieczorem w Brukseli ze swoimi odpowiednikami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Beneluksu - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych w Brukseli.

 • Belgia i Holandia wydalają uchodźców… do Niemiec

  Uchodźcy z Belgii i Holandii mają zostać wydaleni do Niemiec. Dwa kraje Beneluksu porozumiały się z Berlinem w sprawie ponad pół tysiąca imigrantów, którzy najpierw zarejestrowali się w Niemczech, a potem przybyli do Belgii i Holandii.

 • Islamiści grożą Belgii. Stopień zagrożenia terroryzmem niemal krytyczny

  Stopień zagrożenia terroryzmem w krajach Beneluksu osiąga krytyczny poziom. Belgijska policja wstrzymała odlot do Kairu samolotu egipskich linii lotniczych. W obawie przed zamachem zatrzymano mężczyznę, który już znajdował się na pokładzie samolotu.

 • Chcą powołać "ministrefę Schengen". Polacy wjeżdżający do Niemiec będą kontrolowani?

  W Holandii zrodził się plan, którego realizacja może doprowadzić do dyskryminacji Polaków - alarmuje brukselska korespondentka RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon. Chodzi o stworzenie "ministrefy Schengen" z krajów Beneluksu, Austrii i Niemiec.

 • Nadchodzi orkan Friederike. "Zdmuchuje samochody z dróg"

  ​Friederike po południu uderzy w Polskę. To groźny orkan, który mocno dał się we znaki w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu i w Niemczech. Obecnie jest nad Niemcami, gdzie już wyrządził poważne szkody. W Niemczech zginął 59-letni mężczyzna, który został przygnieciony przez drzewo. W Polsce, według prognoz, czeka nas lodowa burza, porywisty wiatr i mocne opady śniegu.

 • Pierwsze ofiary śmiertelne orkanu Fryderyka. Wichura dotarła już do Polski

  Orkan Fryderyka dotarł już do Polski. Żywioł dał się mocno we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii, Beneluksu i Niemiec. W mieście Emmerich w Nadrenii Północnej-Westfalii powalone przez wichurę drzewo zabiło 59-letniego mężczyznę na kempingu nad Renem. W Belgii zginęła kobieta, na której samochód spadło powalone przez wiatr drzewo. W Polsce ma wiać przez całą noc i w piątek do południa. Wydano ostrzeżenie dla 14 województw.

Zdjęcia na temat: benelux
Wideo na temat: benelux
 • Auta elektryczne w Krakowie. Podjęły próbę podróży dookoła świata

  Do Krakowa dotarły właśnie dwa auta elektryczne, które biorą udział w próbie objechania całego świata. Ekipa przedsięwzęcia zamierza przemierzyć 17 krajów: zaczynając od Beneluksu, przez amerykańskie stepy, japońskie metropolie, szlakiem jedwabnym przez Kazachstan - i w końcu - przed powrotem do Europy - przez wyżyny Azji centralnej.

Dyskusje na temat: benelux