• Informacje na temat:

  berdyszak jan

Artykuły na temat: berdyszak jan
 • Zmarł profesor Jan Berdyszak

  W wieku 80 lat zmarł w Poznaniu rzeźbiarz, grafik, malarz i pedagog prof. Jan Berdyszak. Zasłynął jako twórca obrazów strukturalnych, których cykl zapoczątkował w 1965 roku.

 • Światło i ciemność są tworzywem dzieł Jana Berdyszaka prezentowanych od piątku w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" w Toruniu. Ekspozycja została stworzona specjalnie dla przestrzeni CSW.

 • Czterech artystów na jednej wystawie

  Wernisaż wystawy "Berdyszak - Gierowski - Kałucki - Kamoji" odbędzie się 6 sierpnia o godz. 18 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

 • Wielkopolskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych prezentuje w przestrzeni Poznania trzy nowe rzeźby plenerowe. Prace artystów: Andrzeja Banachowicza, Jana Berdyszaka z Poznania oraz Sylwestra Ambroziaka z Warszawy stanęły na stałe w miejskich parkach i przy jednej z głównych ulic miasta.

 • Leżaki, na których można odpocząć i posłuchać dźwięków z odległych rejonów świata - to jedna z trzech instalacji prezentowanych na otwartej we wrocławskim Muzeum Narodowym wystawie "Tożsamość sztuki" Marcina Berdyszaka i Zafosa Xagorarisa.

 • Łódź: Wystawa malarstwa współczesnego XX wieku

  Ponad 60 prac artystów zaliczanych do czołówki malarstwa współczesnego XX wieku będzie można oglądać od dzisiaj w Muzeum Miasta Łodzi. Na wystawie znalazły się prace: Jana Berdyszaka, Stefana Gierowskiego, Jerzego Kałuckiego oraz Kojiego Kamoji. Wszystkie obrazy pochodzą z prywatnej kolekcji.

 • Na wystawie zostanie zaprezentowane malarstwo, formy przestrzenne i rysunki takich artystów jak m.in. Karl-Heinz Adler, Getulio Alviani, Jan Berdyszak, Tadeusz Brzozowski, Jan Dobkowski, Wojciech Fangor, Ingo Glass, Istvan Haasz, Władysław Hasior, Koji Kamoji, Jo Niemeyer, Jerzy Nowosielski, Georg-Karl Pfahler, Józef Szajna. Ciekawostką będzie obraz Hellmuta Brucha, jednego z najbardziej znanych...

 • Warsztaty Twórców Nieprofesjonalnych

  Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 3 marca 2009 r. w kawiarni ZOK, przy ul. Festiwalowej 3. Kolejne spotkania odbędą się 10 i 17 marca 2009 r. Robert Tomak - absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej WSP w Zielonej Górze, dyplom w pracowni prof. Jana Berdyszaka w 1996 r. W latach 1996-97 odbył staż w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Rzeźby u prof. Antoniego Porczaka...

 • Jubileusz Andrzeja Kurzawskiego

  ..., Teresa Pągowska, Janusz Bersz, Jan Berdyszak, Piotr Potworowski oraz Jacek Sienicki, Jacek Sempoliński, Rajmund Ziemski, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Aleksander Kobzdej, Bronisław Kierzkowski, Jan...

 • Wystawa abstrakcji w muzeum w Gdańsku

  ...jego początek uważa się powstałą w 1910 r. kompozycję Rosjanina Wassily'ego Kandinsky'ego. Na wystawie w Pałacu Opatów - oddziale Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku - zaprezentowane zostaną prace 101 artystów, m.in. Romana Artymowskiego, Jana Berdyszaka, Stanisława Fijałkowskiego, Stefana Gierowskiego, Henryka Stażewskiego i Jana Tarasina. Zwiedzający będą też mogli obejrzeć dzieła...

Dyskusje na temat: berdyszak jan