• Informacje na temat:

  berliński mur

Artykuły na temat: berliński mur
 • Muru berlińskiego nie ma tak długo, jak długo stał

  Niemcy upamiętnili w poniedziałek fakt, że od obalenia muru berlińskiego 9 listopada 1989 roku minęło właśnie 28 lat, dwa miesiące i 26 dni, czyli dokładnie tyle czasu, ile mur stał.

 • Mur berliński - symbol zimnej wojny

  Zimna wojna wprowadziła podział świata pomiędzy ZSRR, państwa satelitarne skupione w Układzie Warszawskim oraz państwa sprzymierzone z ZSRR a państwa kapitalistyczne/niekomunistyczne pod przywództwem Stanów Zjednoczonych. Jednym z symboli zimnej wojny stał się mur berliński.

 • Google wspomina upadek muru berlińskiego

  Dokładnie 25 lat temu runął mur berliński. W ramach uroczystości w stolicy Niemiec otwarta zostanie specjalna wystawa, odbędą się także koncerty oraz Festyn Obywatelski pod samą Bramą Brandenburską. Rocznicę postanowił również uczcić Google. Przeglądarka zmieniła swoje logo - w specjalnym odtwarzaczu można zobaczyć obrazy i filmy związane z upadkiem muru.

 • Przy głośnych, rytmicznych dźwiękach instrumentów perkusyjnych, wznosząc okrzyki "Nigdy więcej murów", na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie młodzi ludzie z różnych krajów Europy zburzyli w poniedziałek po południu replikę muru berlińskiego.

 • Kandydaci mniejszości niemieckiej do parlamentu zburzyli dziś w Opolu symboliczny mur berliński. Pomalowana na wzór prawdziwego muru konstrukcja ze styropianu nie wytrzymała naporu prawdziwego NRD-owskiego Trabanta.

 • 25 lat temu upadł mur berliński. "My jesteśmy narodem"

  Wydarzenia jesieni '89 w NRD, których kulminacją był upadek muru berlińskiego 9 listopada, oznaczały nie tylko załamanie się jednej z najbardziej dogmatycznych dyktatur bloku wschodniego, ale także świt nowej Europy, współtworzonej przez zjednoczone Niemcy.

 • 25 lat po upadku muru berlińskiego trwają spory o przeszłość

  ...25 lat temu - 9 listopada 1989 r. upadł berliński mur - symbol powojennego podziału Niemiec i Europy. Podczas weekendu miliony Niemców będą świętować obalenie komunistycznej dyktatury NRD. Mimo upływu czasu nie milkną zacięte spory o przeszłość.

 • Monument upamiętniający wkład Polski w przemiany 1989 r., upadek muru berlińskiego oraz Mszę Pojednania, w której 12 listopada 1989 r. wzięli udział Tadeusz Mazowiecki i Helmut Kohl - odsłonili w piątek w Krzyżowej (Dolnośląskie) marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert.

 • Muzeum CheckPoint Charlie chce wznieść atrapę muru berlińskiego. Władze Berlinu zgodziły się, by jego imitacja stała przez 3 miesiące. Na razie jednak śnieżnobiałe betonowe płyty są przykryte folią.

 • W 20. rocznicę upadku muru berlińskiego przed ambasadą Niemiec w Londynie symbolicznie stopniał wysoki na 3,5 metra mur, zrobiony z brył lodu przez małżeństwo artystów.

Zdjęcia na temat: berliński mur
 • Niszczenie Muru berlińskiego
 • Mur w różnych okresach
 • Upadek muru berlińskiego
Wideo na temat: berliński mur
 • 25 lat temu upadł Mur Berliński

  9 listopada mija 25. rocznica upadku Muru Berlińskiego - symbolu powojennego podziału Niemiec i Europy. Tego dnia podczas konferencji prasowej szef wschodnioniemieckiej propagandy Gunter Schabowski poinformował o zmianie przepisów o podróżowaniu, które miały ułatwiać przekraczanie granic. Na skutek nieporozumienia, niemieckie radio i telewizja poinformowały o otwarciu muru, a w kierunku przejść

 • Mur Berliński przez trzy dekady rozdzierał miasto na pół

  25. rocznica upadku Muru Berlińskiego - symbolu powojennego podziału Niemiec i Europy. 9 listopada 1989 roku szef wschodnioniemieckiej propagandy Gunter Schabowski poinformował o zmianie przepisów o podróżowaniu, które miały ułatwiać przekraczanie granic. Na skutek nieporozumienia, niemieckie radio i telewizja poinformowały o otwarciu muru, a w kierunku przejść granicznych ruszyły tysiące

 • "Panie Gorbaczow, niech pan zburzy ten mur"

  9 listopada mija 25. rocznica upadku Muru Berlińskiego - symbolu powojennego podziału Niemiec i Europy. Tego dnia podczas konferencji prasowej szef wschodnioniemieckiej propagandy Gunter Schabowski poinformował o zmianie przepisów o podróżowaniu, które miały ułatwiać przekraczanie granic. Na skutek nieporozumienia, niemieckie radio i telewizja poinformowały o otwarciu muru, a w kierunku przejść

Dyskusje na temat: berliński mur