• Informacje na temat:

  bernhard thomas

Artykuły na temat: bernhard thomas
 • Wystawą, dyskusją i wieczorem literackim stolica uczci w czwartek 80. rocznicę urodzin niemieckojęzycznego pisarza i dramaturga Thomasa Bernharda.

 • Dramat Thomasa Bernharda "Komediant" z Kazimierzem Kaczorem w roli głównej, w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza to najnowszy spektakl stołecznego Teatru Powszechnego. Premiera przedstawienia odbędzie się w piątek.

 • Premiery spektakli na podstawie dzieł Thomasa Bernharda, Fiodora Dostojewskiego, Williama Szekspira, warsztaty dla reżyserów oraz uruchomienie Instytutu Grzegorzewskiego to niektóre plany nowej dyrekcji Teatru Studio w Warszawie.

 • Berlin: Ciężarówka wjechała w tłum. Nowy bilans ofiar

  Z najnowszych informacji wynika, że co najmniej 12 osób zginęło, a 48 zostało rannych po tym, jak ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca ZOO w Berlinie. Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere stwierdził, że wiele przemawia za tym, że był to zamach. Agencja dpa ustaliła, że sprawcą prawdopodobnie jest uchodźca...

 • Mistrzowie teatru przyjemnie i nieprzyjemnie

  ..."Wymazywanie" w reżyserii Krystiana Lupy już 14 lutego zainauguruje XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Adaptacja powieści Thomasa Bernharda jest jednym z największych dzieł reżyserskich Lupy, w którym z premedytacją łamie on teatralną iluzyjność, prezentując świat pełen nikczemności, udręczony rozdarciem pomiędzy potrzebą rozrachunku, a monotonnym trwaniem.

 • Olimpijskie złoto w kombinacji norweskiej dla Austriaków

  Austriacy wywalczyli w Whistler złoty medal olimpijski w drużynowej kombinacji norweskiej. Bernhard Gruber, David Kreiner, Felix Gottwald i Mario Stecher wyprzedzili Amerykanów: Bretta Camerota, Todda Lodwicka, Johnny Spillane i Billa Demonga. Brąz wywalczyli Niemcy: Johannes Rydzek, Tino Edelmann, Erik Frenzel i Bjoern Kircheisen.

 • Krystian Lupa uznany na Litwie za najlepszego reżysera w 2015 roku

  Lupa otrzymał Złoty Krzyż Sceny za spektakl "Plac Bohaterów" według dramatu austriackiego pisarza Thomasa Bernharda, który wyreżyserował na scenie Litewskiego Narodowego Teatru Dramatycznego. Była to jedna z najgłośniejszych premier ubiegłego roku. Do tegorocznej nagrody zgłoszono w sumie 75 spektakli wystawionych w 2015 roku na litewskich scenach. Podczas uroczystości wręczania odznaczeń...

 • ​Aktorka Maja Komorowska obchodzi 80. urodziny

  ..." Thomasa Bernharda, "Rzeczy listopadowej" Ernesta Brylla i "Kordianie" Słowackiego. Pierwszą rolę komediową - Glorię - kreowała w spektaklu Jerzego Jarockiego "Każdy kocha Opalę" wg Johna Patricka. Na(...)" Samuela Becketta w reż. Antoniego Libery, "U celu" Thomasa Bernharda w insc. Erwina Axera oraz "Wymazywaniu" w reż. Krystiana Lupy. Potem zagrała jeszcze u Lupy w "Niedokończonym utworze na pianolę" wg...

 • Dania: Bilderberg obraduje w Kopenhadze

  ...uczestniczą między innymi komisarz Unii Europejskiej do spraw sprawiedliwości Viviane Reding, prezes rad nadzorczej koncernu Google Eric Schmidt, szef Airbusa Thomas Enders, minister spraw zagranicznych(...) utworzona w 1954 roku przez małżonka ówczesnej  królowej Holandii Juliany, księcia Bernharda w celu umacniania więzi Europy Zachodniej ze Stanami Zjednoczonymi.

 • Monodram Wojciecha Wysockiego

  Wstęp wolny. Wojciech Wysocki (ur. 16 stycznia 1953 w Szczecinie) - polski aktor filmowy. W 1976 roku ukończył PWST w Warszawie. Zadebiutował w spektaklu "Święto Borysa" Thomasa Bernharda w reż. Erwina Axera na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie. Występuje w teatrach Współczesnym, Dramatycznym w Warszawie. W 2007 roku otrzymał Wielkiego Splendora - nagrodę Teatru Polskiego Radia. Brał...

Dyskusje na temat: bernhard thomas