• Informacje na temat:

  biała gwardia

Artykuły na temat: biała gwardia
 • ..."Papieska Gwardia Szwajcarska. Buon appetito" wydana została na razie po niemiecku, ale ukażą się wkrótce jej tłumaczenia na włoski i angielski - podał portal Vatican Insider. Nie jest to(...) pierogi. Ulubione smakołyki Benedykta XVI pochodzą z kuchni jego rodzinnej Bawarii: biała kiełbasa z dodatkiem cebuli, pieczeń wieprzowa. Wśród dań preferowanych przez papieża Franciszka Geisser wspomina...

 • Jan Paweł II lubił pierogi. Halabardnik Gwardii Szwajcarskiej opisał Watykan od kuchni

  ...portal Vatican Insider, książka "Papieska Gwardia Szwajcarska. Buon appetito" wydana została na razie po niemiecku, ale ukażą się wkrótce jej tłumaczenia na włoski i angielski. Nie jest to, jak się(...) Benedykta XVI pochodzą z kuchni jego rodzinnej Bawarii: biała kiełbasa z dodatkiem cebuli, pieczeń wieprzowa. Wśród dań preferowanych przez papieża Franciszka Geisser wymienia przede wszystkim...

 • Barańska zagra w Bielsku-Białej

  Reprezentantka Polski - Anna Barańska, będzie nową zawodniczką Aluprof Bielsko-Biała - poinformował bialski klub.

 • ...). W BKS grają reprezentantki Polski: Klaudia Kaczorowska (przyjmująca, przeszła z Muszynianki), Joanna Wołosz (rozgrywająca, Gwardia Wrocław) i Sylwia Pelc (środkowa, Centrostal Bydgoszcz).

 • Udany finisz siatkarek

  ...podopieczne Rafała Błaszczyka całkowicie dominowały na parkiecie i odniosły zasłużone zwycięstwo w całym meczu 3:2. Dzięki triumfowi Gwardia zapewniła sobie utrzymanie w lidze zajmując 8 miejsce. Teraz w fazie play-off zmierzy się z Aluprofem Bielsko-Biała. Centrostal Bydgoszcz - Gwardia Wrocław 2:3 (23:25, 22:25, 25:19, 25:22, 5:15) Skład Centrostalu: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Polak...

 • Muszynianka Fakro z kłopotami

  W niedzielę zespół mistrzyń Polski Muszynianka/Fakro rozegrał ostatni w tym roku mecz w PlusLidze Kobiet. Rywalem był Impel Gwardia Wrocław.

 • Ciężki początek sczypiornistów

  To już pewne - AZS AWF Biała Podlaska rozpocznie sezon pięcioma meczami wyjazdowymi. Publikujemy zmieniony terminarz ligi. Na bialski start poczekamy do 22 października.

 • Aluprof o krok od wejścia do finału

  Siatkarkom Aluprofu Bielsko-Biała tylko jednego zwycięstwa brakuje do awansu do finału mistrzostw Polski. W drugim półfinale broniąca tytułu Bank BPS Muszynianka Fakro remisuje z Enionem Energią Dąbrowa Górnicza 1:1.

 • Zarzut zabójstwa dla policjantki za zastrzelenie Afroamerykanina

  Białej policjantce Betty Shelby postawiono zarzut zabójstwa pierwszego stopnia - podaje agencja AP. W zeszły piątek na ulicy w Tulsa w stanie Oklahoma funkcjonariuszka zastrzeliła 40-letniego czarnoskórego Terence'a Crutchera.

 • Chybie pełne reliktów PRL

  Hala sportowa im. 35-lecia PRL, ulica Świerczewskiego czy Gwardii Ludowej to tylko niektóre przysłowiowe kwiatki, które jeszcze można spotkać w Chybiu.

Dyskusje na temat: biała gwardia