• Informacje na temat:

  biała magia

Artykuły na temat: biała magia
 • Krzysztof Kamil Baczyński był poetą czasu apokalipsy spełnionej. Jego poezja, pełna przeczucia nieuchronnego finału, źródeł przygnębienia upatruje nie tylko w złowrogiej przyszłości, ale również w mrocznej teraźniejszości, której rzeczywistość zdaje się być spełnionym koszmarem. Ale czasem młody poeta potrzebuje ucieczki. Wiersze takie jak "Biała magia" napisana 4 stycznia 1942 r., ukazują...

 • Polska XII wieku. Tam magia miesza się z rzeczywistością

  Polska w XII wieku to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę. Małgorzata Saramonowicz prowokuje, niepokoi, ale przede wszystkim po raz kolejny dowodzi, że historia może być doskonałą kanwą dla sagi fantasy. Od lektury "Xiąg Nefasa" nie sposób...

 • Znachorzy, rzekomi uzdrowiciele, jasnowidze i wszelkiego rodzaju eksperci od białej i czarnej magii zarabiają w Bułgarii dobrze. Nie ma dnia bez informacji o kolejnym oszustwie i wyłudzeniu pieniędzy albo na cudowne uzdrowienie, albo na usunięcie klątwy.

 • Włodarczyk: Magia ósemki nie zadziałała

  Osiem jajek na śniadanie, 8 sierpnia urodziny, młot numer osiem. To napawało Anitę Włodarczyk nadzieją, że i wynik uzyskany w finale mistrzostw Europy w Barcelonie będzie związany z ósemką. Tak się jednak nie stało. Rekordzistka świata uzyskała 73,56 m i była trzecia.

 • Szara strefa białej służby

  System ochrony zdrowia leży, jak pacjent, w krytycznym stanie. A felczerzy w rządzie i szamani na Wiejskiej wymyślają coraz to nowe magiczne formuły. Biała służba to nie biała magia. W RMF FM ujawnimy ciemne sprawki związane z polską medycyną. Tej wiedzy oficjalnie nie ujawni żaden lekarz ani żaden minister zdrowia. Może dlatego, że szefowie tego resortu najczęściej są lekarzami.

 • Bułgarzy wciąż wierzą w magię i czary

  Znachorzy, rzekomi uzdrowiciele, jasnowidze i wszelkiego rodzaju eksperci od białej i czarnej magii zarabiają w Bułgarii dobrze. Nie ma dnia bez informacji o kolejnym oszustwie i wyłudzeniu pieniędzy albo na cudowne uzdrowienie, albo na usunięcie klątwy. Ofiarami są nie tylko starsi ludzie, beznadziejnie chorzy czy rodzice chorych dzieci, którzy stracili wiarę w medycynę i system ochrony zdrowia. Jak się okazuje, w cuda wierzą również młodzi i zdrowi.

 • Kino Letnie Sopot - Zakopane 2014 już otwarte

  Trwa kolejna edycja Festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2014. Już po raz siódmy magia kina przyciąga widzów do Sopotu i do Zakopanego.

 • Teatr - w inscenizacyjnym przepychu i w magii chwil: wzruszających, czasem śmiesznych, a nieraz smutnych - tak widział i fotografował go Jerzy Neugebauer. Zbiór tych niezwykłych zdjęć do 17 maja oglądać można w Muzeum Historii Miasta Łodzi.

 • Wszyscy chcą Biczewskiej

  Zna ją publiczność paryskiej "Olimpii" i nowojorskiej "Carnegie Hall". Z wielkim szacunkiem mówi o niej sam Mick Jagger. Teraz o magii występów rosyjskiej pieśniarki przekonają się siedleccy sympatycy muzyki.

 • Uzdrowicielska moc szeptuch

  ...- tłumaczy Charyton.  W tym momencie  - zdaniem badaczy - do głosu dochodzi chrześcijańska magia, a szeptucha modląc się nawiązuje swojego rodzaju kontakt z Bogiem. To od jego przychylności zależy(...) i uzdrowicielki, która do słów-leków  dołącza jeszcze szczególne gesty . Magia - tak, czary - nie - Przede wszystkim powtarza się znak krzyża lub ruch okrężny wykonywany wzdłuż ciała pacjenta. One...

Dyskusje na temat: biała magia