• Informacje na temat:

  białoszewski miron

Artykuły na temat: białoszewski miron
 • ..."Pamiętnik z powstania warszawskiego" to opowieść o zagładzie Warszawy z perspektywy cywila, autorstwa Mirona Białoszewskiego.

 • Warszawa: Spór wokół Kamienicy Białoszewskiego

  Od kilkunastu dni Warszawa żyje informacją o tym, że budynek przy ul. Poznańskiej 37, czyli Kamienica Białoszewskiego, ma zostać zniszczony. Deweloper jednak zaprzecza. "Nie tylko nie zamierzamy go niszczyć, wręcz przeciwnie - zamierzamy go wyeksponować w taki sposób, by mógł go zobaczyć każdy mieszkaniec Warszawy” – napisał deweloper w oświadczeniu, do którego dotarł portal...

 • Spór wokół Kamienicy Białoszewskiego. "Chcemy jej nadać nowe życie"

  Od kilkunastu dni Warszawa żyje informacją o tym, że Kamienica Białoszewskiego, czyli budynek przy ul. Poznańskiej 37 ma zostać zniszczony. W środku znajduje się zabytkowy piec, o którym artysta wspomniał w jednym ze swoich wierszy. Deweloper zaprzecza. „Nie tylko nie zamierzamy go niszczyć, wręcz przeciwnie zamierzamy go wyeksponować w taki sposób, by mógł go zobaczyć każdy mieszkaniec Warszawy...

 • Nigdy dotąd nie publikowane fragmenty dziennika spisywanego przez poetę Mirona Białoszewskiego zaprezentowano w czwartek w stolicy.

 • Krystyna Janda przenosi Białoszewskiego do Muzeum Powstania Warszawskiego

  O północy z 1 na 2 sierpnia odbędzie się prapremiera oratorium na podstawie "Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego w adaptacji i reżyserii Krystyny Jandy, z muzyką Jerzego Satanowskiego. Spektakl odbędzie się we wnętrzach Muzeum Powstania Warszawskiego. Będzie to utwór słowno-muzyczny, w którym narratorem będzie sama aktorka, a towarzyszyć jej będzie kilkoro śpiewaków.

 • "Tajny dziennik" Białoszewskiego ujawniony

  Dziś do księgarń trafia "Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego. Książka została wydana, zgodnie z wolą pisarza, dopiero kilkadziesiąt lat po jego śmierci.

 • W niedzielę Teatr im. Słowackiego w Krakowie zaprasza do Krakowskiego Salonu Poezji na spotkanie z twórczością Mirona Białoszewskiego. Czytać ją będą Dorota Segda, Małgorzata Kochan i Rafał Dziwisz. Gospodarzami Salonu są Anna Dymna, Bronisław Maj oraz Józef Opalski.

 • "Przemiany" w Warszawie już w ten weekend

  Festiwal "Przemiany" - kulturalne przedsięwzięcie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - ma zachęcić do twórczego spędzania czasu nad Wisłą. Festiwal rozpocznie w sobotę widowisko na wyspie przygotowane na podstawie poezji i dzienników Mirona Białoszewskiego.

 • Teatr upamiętni wysiłek powstańców

  Z okazji 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczny Teatr Kamienica wystawi sztukę opartą na prozie Mirona Białoszewskiego. W ten sposób teatr upamiętni wysiłek powstańców 1944 roku.

 • ...14. edycja festiwalu Mironalia, poświęconego życiu i twórczości polskiego poety i dramaturga Mirona Białoszewskiego, odbędzie się w niedzielę w podwórkach i galeriach ulicy Tarczyńskiej w Warszawie. W programie spektakle, koncerty i spotkania z autorami.

Dyskusje na temat: białoszewski miron