• Informacje na temat:

  biblie polskie

Artykuły na temat: biblie polskie
 • Trzystu polskich aktorów nagrywa Biblię. Powstaje wersja audio

  Jerzy Trela w roli Boga, Adam Woronowicz jako Jezus Chrystus. Powstaje Biblia w wersji audio. W całości ma być gotowa w 2017 roku i dostępna w internecie za darmo. Już teraz w sieci można śledzić, jak idą prace.

 • „Biblia. Początek”, czyli co Biblia ma wspólnego z twórczością Quentina Tarantino?

  ...człowiek nie jest skory do obejmowania ważnych stanowisk, za to często pcha się na nie głupiec i prostak. Była to aluzja do bieżącej sytuacji politycznej. Swego czasu w Telewizji Polskiej emitowano satyryczny program pod tytułem Polskie Zoo, w którym politycy mieli postać różnych zwierząt. W przypadku bajki Jotama też wszyscy doskonale wiedzieli, kim naprawdę jest ów oset. Jak widać, rozpoznanie...

 • "Die Welt": Polscy lekarze stawiają Biblię ponad prawa pacjenta

  Polscy lekarze stawiają Biblię ponad prawa pacjenta - donosi "Die Welt", odnosząc się do deklaracji polskich medyków. Wywołała ona oburzenie wielu Polaków i otworzyła gorącą dyskusję w całym kraju - komentuje niemiecki dziennik.

 • Niesamowite odkrycie unikatowej "Biblii Lutra"

  Najstarsze, pochodzącego z września 1522 roku, wydanie Nowego Testamentu w przekładzie Marcina Lutra odnalazła w swych zbiorach Książnica Cieszyńska - poinformował dyrektor placówki Krzysztof Szelong. Cenne dzieło wcześniej pozostawało niezauważone.

 • Wystawa "Gruzja stara jak Biblia"

  Ruszył piąty Festiwal kultury chrześcijańskiej "Nadzieja", który potrwa do niedzieli. W ramach Festiwalu w budynku starego Aresztu przy Wojska Polskiego otwarta będzie wystawa "Gruzja stara jak Biblia".

 • Stenka przeczyta Biblię po kaszubsku

  ...największych dzieł literatury polskiej i obcej w wykonaniu aktorów polskich. Sześć spośród tych występów miało miejsce w Wejherowskiej kolegiacie, gdzie za każdym razem Danuta Stenka (także pochodząca...

 • Będą czytać Biblię non stop

  VI Maraton Biblijny rozpoczął się w niedzielę w Poznaniu w kościele pw. Wszystkich Świętych. Do 21 marca 1500 osób czytać będzie całe Pismo Święte.

 • ...dostępne egzemplarze tego dzieła, a także inne druki ewangelickie. Zgromadzone w ten sposób Biblie i inne księgi kazał publicznie spalić na stosie na wileńskim rynku. Z pierwszego wydania Biblii Brzeskiej pozostały nieliczne egzemplarze(szacuje się, że niewiele ponad 20 sztuk), które z reguły znajdują się w muzeach lub bibliotekach kilku uniwersytetów. Uchodzi współcześnie za pomnik kultury polskiej...

 • "Ogród Księgi" - wybitni aktorzy czytają Biblię

  Laboratorium Dramatu zaprasza na "Ogród Księgi" - nowy cykl czytań, którego tematem jest Biblia. W poniedziałek 23. lutego o godzinie 19 "Stworzenie świata" przeczyta Władysław Kowalski. W dyskusji z publicznością wezmą udział Paweł Śpiewak i Piotr Matywiecki.

 • W humanistycznym egzaminie dla gimnazjalistów znalazł się między innymi fragment Starego Testamentu o wyroku króla Salomona i postać Juranda ze Spychowa z "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza oraz rozkaz gen. Leopolda Okulickiego do żołnierzy Armii Krajowej.

Wideo na temat: biblie polskie
 • Fara pw. Św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu

  Z Wągrowca pochodził ksiądz Jakub Wujek. Autor najbardziej znanego polskiego przekładu Biblii ma tu swój jedyny w Polsce pomnik, który stoi tuż obok fary - najstarszego zabytku w mieście. "Z tego powodu Wągrowiec nazywany jest Jakubowym Grodem" - mówi Marcin Mebich, historyk.

Dyskusje na temat: biblie polskie