• Informacje na temat:

  biedaszyby

Artykuły na temat: biedaszyby
 • Nowe biedaszyby koło Wałbrzycha. "Płacimy grzywny i kopiemy dalej"

  Głębokie na ponad dwadzieścia metrów i szerokie na kilka biedaszyby wciąż powstają pod Wałbrzychem. Ludzie narażają życie, by zarobić na codzienne potrzeby – przyznają w rozmowie z naszym reporterem byli kopacze. Urzędnicy o ogromnych i niebezpiecznych dziurach na obrzeżach miasta nie wiedzieli. Twierdzą, że biedaszyby to marginalny problem. Choć sami kopacze przyznają, że straż miejska i policja...

 • Wałbrzyskie biedaszyby w prokuraturze

  Wałbrzyski oddział Państwowego Zakładu Ubezpieczeń domaga się usunięcia osób pracujących w nielegalnych wyrobiskach. PZU ubezpiecza gazociąg biegnący przez teren, na którym znajdują się biedaszyby. Ubezpieczyciel twierdzi, że zabiega o to, by nie doszło do tragedii.

 • Biedaszyby gratką dla turystów?

  ...pomysłem promocji miasta poprzez biedaszyby. Pomysł podobnego wykorzystania "sławy" biedaszybów nie jest całkiem nowy. Pojawił się nawet podczas prac nad "Strategią rozwoju Turystyki dla Miasta Wałbrzycha". Nie doczekał się jednak realizacji, został skrytykowany zarówno przez władze miejskiej, jak i powiatowe. - Biedaszyby w świadomości ludzkiej nierozerwalnie łączą się z nędzą, ubóstwem...

 • W Wałbrzychu rozpoczął się sezon na kopanie w biedaszybach. Nielegalne wyrobiska, w których tylko w ostatnim roku doszło do trzech śmiertelnych wypadków, stały się w ostatnich tygodniach terenem przypominającym archeologiczne wykopaliska.

 • Śląskie: Biedaszyby nadal źródłem utrzymania

  Biedaszyby - górnicza rzeczywistość rodem z XIX wieku, istnieje też na początku XXI stulecia. Na Śląsku, choć były od dawna, jest ich coraz więcej. To między innymi efektem zmian w polskim górnictwie w ostatnich latach. Na granicy Rudy Śląskiej i Świętochłowic w biedaszybach pracuje ok. 20 osób.

 • Biedaszyby w Wałbrzychu atrakcją turystyczną

  Wałbrzyskie wyrobiska, synonim biedy mieszkańców miasta wykopujących nielegalnie węgiel, stały się miejscem atrakcyjnym dla turystów. Do Wałbrzycha przyjeżdża coraz więcej tych, którzy chcą zobaczyć biedaszyby.

 • Biedaszyby na granicy Rudy Śląskiej i Świętochłowic zostały zasypane. Taką decyzję podjęły tamtejsze władze miejskie. Jak tłumaczą, teren, gdzie okoliczni mieszkańcy wydobywali węgiel, stał się bardzo niebezpieczny.

 • Wałbrzyski oddział PZU domaga się usunięcia osób pracujących w nielegalnych wyrobiskach. PZU ubezpiecza gazociąg biegnący przez teren, na którym znajdują się biedaszyby. Ubezpieczyciel twierdzi, że zabiega o to, by nie doszło do tragedii.

 • Biedaszyby - górnicza rzeczywistość rodem z XIX wieku, istnieje też na początku XXI stulecia. Na Śląsku, choć były od dawna, jest ich coraz więcej. To między innymi efektem zmian w polskim górnictwie w ostatnich latach. Na granicy Rudy Śląskiej i Świętochłowic w biedaszybach pracuje ok. 20 osób.

 • Węgiel na wagę... życia

  Mieszkańcy Wałbrzycha mieli nadzieję, że słowo biedaszyby w końcu przestanie kojarzyć się z ich miastem. Jednak ostatnio cała Polska znowu usłyszała o nielegalnych wałbrzyskich kopalniach, gdzie cudem uratowano jednego z kopaczy.

Wideo na temat: biedaszyby