• Informacje na temat:

  bielec

Artykuły na temat: bielec
 • Prof. Bieleń: Duda powinien zaproponować Putinowi spotkanie

  Szóstego sierpnia Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na prezydenta Polski. Jaką politykę wschodnią będzie prowadził następca Bronisława Komorowskiego? - Największym osiągnięciem Andrzeja Dudy jako męża stanu byłoby wzniesienie się ponad dotychczasowe urazy i zaproponowanie Władimirowi Putinowi spotkania - uważa prof. Stanisław Bieleń z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Prof. Stanisław Bieleń: Żeby Polska nie przegapiła szansy na dialog z Rosją

  Czy Rosja jest wrogiem Zachodu i odpowiada za "całe zło" na Ukrainie? Na czym polegają największe bolączki i zaniechania w stosunkach polsko-rosyjskich? Czy Polacy powinni się bać dalszych kroków Moskwy? Na te i wiele innych pytań w długiej rozmowie z Interią odpowiada profesor Stanisław Bieleń, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Warszawa: Próbowali przemycić narkotyki w bieliźnie

  Sąd zastosował tymczasowy areszt dla trzech cudzoziemców, którzy próbowali przemycić ponad 770 gramów kokainy - poinformowała PAP ppor. Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyźni ukryli kokainę w bieliźnie; zostali zatrzymani na Okęciu.

 • Przetasowania na arenie międzynarodowej: Koniec hegemonii Zachodu, wzrost znaczenia Rosji

  Inicjatywę w kształtowaniu ładu międzynarodowego przejmują nowe siły: Chiny, Indie, Rosja, ale także Iran, Turcja czy Arabia Saudyjska. Bez porozumienia się mocarstw i podjęcia przez nich współpracy, niemożliwe będzie skuteczne przeciwstawienie się tzw. Państwu Islamskiemu. Nieuniknione jest zbliżenie Zachodu i Rosji. O zmianach układu sił na arenie międzynarodowej rozmawiamy z prof. Stanisławem Bieleniem z UW i prof. Michałem Chorośnickim z UJ.

 • Na Krymie spieszą się, bo wszystko jest już przesądzone

  Spieszą się, bo sprawy na Krymie są już przesądzone. Tak przyjętą dziś przez parlament Krymu deklarację niepodległości komentuje profesor Stanisław Bieleń z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Deputowani uchwalili deklarację na kilka dni przed referendum w sprawie dalszego statusu Krymu.

 • Ekspert: Wśród przywódców politycznych Europy brakuje odwagi, wiedzy i wyobraźni

  W ostatnich dniach pojawia się wiele doniesień o wzmożonej aktywności wojskowej Władimira Putina w Syrii. - Prawda jest taka, że oprócz Rosji na arenie bliskowschodniej ciągle są aktywne Stany Zjednoczone, które wspierają antyreżimową rebelię i którym nie przeszkadza, że rebeliantom często blisko jest do Al-Kaidy i różnych radykalizmów islamskich - mówi w rozmowie z Interią prof. Stanisław Bieleń z Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Policja przywróciła ruch na drodze nr 92 na wysokości miejscowości Bieleń (woj. lubuskie), gdzie w poniedziałek rano doszło do zderzenia dwóch tirów. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń - poinformował Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.

 • W rejonie miejscowości Bieleń (Lubuskie) ford escort zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby zginęły na miejscu. Trasa krajowa nr 2 prowadząca do granicy w Świecku jest zablokowana, a policja wytyczyła objazdy - poinformował Marcin Maludy z lubuskiej policji.

 • Po wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 3 między miejscowościami Jasieniec i Bieleń (woj. lubuskie). Dwie osoby zostały ranne. Policja kieruje ruch objazdem - poinformowała Dorota Dąbrowska z lubuskiej policji.

 • Policja przywróciła ruch na trasie krajowej nr 3 między miejscowościami Jasieniec i Bieleń (woj. lubuskie). Droga była zablokowana po wypadku, a ruch odbywał się objazdem - poinformowała Dorota Dąbrowska z lubuskiej policji.

Dyskusje na temat: bielec