• Informacje na temat:

  bierut bolesław

Artykuły na temat: bierut bolesław
 • ...grudnia 1944 r. Prezydent Krajowej Rady Narodowej. Okres powojennej działalności Bolesława Bieruta był czasem bardzo poważnych odstępstw od praworządności, ograniczania suwerenności Polski i podporządkowania dyrektywom ówczesnego kierownictwa ZSRR. Bierut jest współodpowiedzialny za zbrodnie stalinowskie. 4 lutego 1947 r. Sejm wybrał go na prezydenta Rzeczypospolitej po uchwaleniu ustawy o trybie...

 • Umorzono sprawę znieważenia m.in. nagrobka Bolesława Bieruta w Warszawie

  Sąd warunkowo umorzył sprawę Moniki S. i Janusza W., oskarżonych o znieważenie w ubiegłym roku nagrobku Bolesława Bieruta oraz innych działaczy komunistycznych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Mężczyzna i kobieta mają wpłacić 500 i 300 zł nawiązki na rzecz Zarządu Cmentarzy Komunalnych. O umorzenie sprawy wniosła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz, z którą zgodziła się obrona.

 • Wandale w Warszawie zniszczyli nagrobek Bolesława Bieruta. Napisali na nim "kat morderca"

  ...​Policja w Warszawie zatrzymała dwóch wandali, którzy zniszczyli nagrobek Bolesława Bieruta na Cmentarzu Powązkowskim.

 • ​Jest dochodzenie ws. znieważenia nagrobka Bieruta

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz nadzoruje postępowanie karne w sprawie znieważenia 1 sierpnia na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie miejsca spoczynku Bolesława Bieruta, a także miejsc spoczynku innych osób - podała warszawska prokuratura.

 • Młodzi ludzie, którzy namalowali wczoraj na nagrobku Bolesława Bieruta czerwoną gwiazdę i napisali "Kat", zostali zwolnieni po interwencji ministra sprawiedliwości...

 • Dewastacja pomnika Bieruta. Jest postępowanie wyjaśniające ws. działań policjantów

  Policjanci z Komendy Rejonowej na Bielanach w tarapatach po interwencji Zbigniewa Ziobry w sprawie zdewastowanego nagrobka Bolesława Bieruta. Komenda Stołeczna Policji prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie czynności, które funkcjonariusze podejmowali po zatrzymaniu dwójki osób podejrzanych o uszkodzenie nagrobka - dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek.

 • Policjanci ścigający sprawców dewastacji nagrobku Bieruta działali zgodnie z przepisami

  Funkcjonariusze ścigający sprawców zdewastowania nagrobku Bolesława Bieruta działali zgodnie z policyjnymi przepisami. Jak dowiedział się nasz reporter Grzegorz Kwolek, w Komendzie Stołecznej Policji ostatecznie nie wszczęto postępowania wyjaśniającego, czy funkcjonariusze nie złamali prawa podczas zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o ten występek.

 • Dochodzenie ws. zdewastowania grobu Bieruta prowadzi policja, nie prokuratura

  Nie będzie prokuratorskiego śledztwa w sprawie dewastacji grobu Bolesława Bieruta. Sprawą zajmie się policja, która będzie prowadzić dochodzenie w tej sprawie. Tak zdecydowała prokuratura na warszawskim Żoliborzu. Śledczy twierdza, że sprawa jest drobna. Według prokuratury nie doszło do zniszczenia, ani znacznego uszkodzenia nagrobka Bolesława Bieruta. Dochodzenie prowadzone przez policję będzie...

 • Ziobro kazał zwolnić zatrzymanych za napis na nagrobku Bieruta

  Żadnych zarzutów nie usłyszały dwie osoby, które czerwoną farbą namalowały dwie gwiazdy i napis "KAT MORDERCA" na grobie Bolesława Bieruta na warszawskich Powązkach. 49-letnia Monika S. i 24-letni Janusz W. zostali tylko przesłuchani przez prokuraturę w charakterze świadków - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej. Ta decyzja to efekt osobistej interwencji...

 • Zbigniew Ziobro o interwencji ws. grobu Bieruta: Nie podważam, że doszło do przestępstwa

  Zbigniew Ziobro tłumaczy się po kontrowersyjnej interwencji w sprawie zdewastowania nagrobku Bolesława Bieruta. "Oburzyła mnie niezasadność środków zapobiegawczych użytych przez policję" - powiedział na konferencji prasowej. "Nie podważam, że doszło do przestępstwa" - zapewnił szef resortu sprawiedliwości.

Zdjęcia na temat: bierut bolesław