• Informacje na temat:

  biret

Artykuły na temat: biret
 • Watykan: Polak Konrad Krajewski został kardynałem

  Papieski jałmużnik Konrad Krajewski został kardynałem. W czasie konsystorza w Watykanie w czwartek jako jeden z 14 nowych purpuratów otrzymał biret kardynalski i pierścień. Kardynał Krajewski jest pierwszym polskim kardynałem mianowanym przez Franciszka.

 • Filharmonia Lubelska rozpoczęła 65. sezon artystyczny

  Lubelska Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego rozpoczęła 65. sezon artystyczny, w ramach którego zaplanowano m.in. koncerty Krzysztofa Jakowicza, Idil Biret, Stanisława Drzewieckiego, Konstantego Andrzeja Kulki. Z okazji jubileuszu orkiestra filharmonii zagra w piątek specjalny koncert symfoniczny.

 • Koncerty i spektakle... - Rok Chopina w Lublinie

  Obchody Roku Chopina w Lublinie zainauguruje recital wybitnej pianistki z Turcji Idil Biret. Z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora zaplanowano cykl koncertów z udziałem słynnych pianistów, spektakl teatralny poświęcony życiu Chopina i konkursy dla szkół.

 • Metropolita warszawski Kazimierz Nycz kardynałem

  Podczas konsystorza w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI nałożył biret kardynalski metropolicie warszawskiemu Kazimierzowi Nyczowi i wręczył mu bullę z nominacją.

 • Podszycie się pod księdza jest dziecinnie łatwe. Wystarczy sutanna (650 zł w internecie), biret (55 zł) i kilka paczek obrazków do rozdawania wiernym - alarmuje "Rzeczpospolita". Oszustwo ułatwia łatwowierność proboszczów.

 • Podszycie się pod kapłana jest dziecinnie łatwe, twierdzi "Rzeczpospolita". Wystarczy sutanna (650 zł w internecie), biret (55 zł) i kilka paczek obrazków do rozdawania wiernym. No i oczywiście łatwowierność proboszczów.

 • Konsystorz w Watykanie. Nowi kardynałowie

  Na konsystorzu w Watykanie papież Benedykt XVI wręczył w sobotę insygnia godności kardynalskiej - biret, pierścień i bullę z nominacją - 21 nowym kardynałom, mianowanym 6 stycznia br. Wśród nich nie ma żadnego Polaka.

 • Głódź na kombajnie

  Sutannę zamienił na niebieską koszulę, biret na czapkę bejsbolówkę, a limuzynę na twarde siodełko kombajnu. Arcybiskup gdański, generał Sławoj Leszek Głódź (63 l.) nie wyjechał na urlop do egzotycznych krajów, a do swojej rodzinnej wsi. Zamiast leżeć na plaży, w pocie czoła kosi zboże na całego. - Są żniwa.

 • Wakacje arcybiskupa na kombajnie

  Sutannę zamienił na niebieską koszulę, biret na czapkę bejsbolówkę, a limuzynę na twarde siodełko kombajnu. Arcybiskup gdański, generał Sławoj Leszek Głódź nie wyjechał na urlop do egzotycznych krajów, a do swojej rodzinnej wsi. Zamiast leżeć na plaży, w pocie czoła kosi zboże - donosi "SuperExpress".

 • Metropolita warszawski Kazimierz Nycz został kardynałem

  Podczas konsystorza w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI nałożył biret kardynalski metropolicie warszawskiemu Kazimierzowi Nyczowi i wręczył mu bullę z nominacją. Razem z arcybiskupem Warszawy birety kardynalskie otrzymało 23 purpuratów.

Zdjęcia na temat: biret
 • Postanowili pobić rekord w jednoczesnym podrzucaniu akademickich biretów
Dyskusje na temat: biret