• Informacje na temat:

  biskupin

Artykuły na temat: biskupin
 • 85 lat temu odkryto szczątki osady w Biskupinie

  ...85 lat temu w miejscowości Biskupin w powiecie żnińskim (woj. kujawsko-pomorskie) odkryto pozostałości prehistorycznej osady. Przyczyniło się to do gwałtownego rozwoju polskiej archeologii.

 • Odkryto ślady "podlaskiego Biskupina". "Duży obiekt o charakterze obronnym"

  Ślady osady obronnej sprzed ok. dwóch i pół tysiąca lat, czyli z czasów grodów takich, jak Biskupin, odkryli w Jatwiezi Dużej w gminie Suchowola (Podlaskie) archeolodzy z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

 • Tegoroczny Festyn Archeologiczny w Biskupinie, który rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, ma przybliżyć najistotniejsze aspekty piastowskiego dziedzictwa, uświadomić nam standardy wiedzy i kulturowe zachowania. Dowiemy się, jak formowało się państwo i jaką prowadziło politykę wobec najbliższych sąsiadów.

 • Uczniowie SP w Strzelcach w ramach kółka historycznego uczestniczyli w wycieczce do Biskupina.

 • Rekonstrukcje dwóch historycznych osad powstaną na terenie Skansenu Archeologicznego w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie). Przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki dotacji z funduszy UE.

 • ...18. Festyn Archeologiczny w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie) odbędzie się w tym roku pod hasłem "Polska Piastów". Przez tydzień zwiedzający będą mogli spróbować codziennego życia w epoce pierwszych władców Polski.

 • Ponad 37 tys. osób odwiedziło w ciągu ubiegłego tygodnia Biskupin (woj. kujawsko-pomorskie), by wziąć udział w 18. Festynie Archeologicznym, który zakończył się w niedzielę. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem "Polska Piastów".

 • Ciężko ranił nożem dzielnicowego w Biskupinie. Jest areszt dla sprawcy ataku

  Sąd Okręgowy w Gnieźnie aresztował na trzy miesiące 36-latka, który ciężko ranił nożem dzielnicowego w Biskupinie koło Żnina. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

 • Sprawca ataku na policjanta w Biskupinie aresztowany na trzy miesiące

  Sąd Okręgowy w Gnieźnie aresztował w sobotę na trzy miesiące 36-letniego mężczyznę, który dzień wcześniej w Biskupinie k. Żnina ciężko ranił nożem 37-letniego dzielnicowego. Poinformowała o tym w sobotę PAP rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

 • Festyn archeologiczny w Biskupinie

  ...18 września o 10. w Biskupinie po raz szesnasty zostanie otwarty festyn archeologiczny. Jego tematem wiodącym będzie kultura Rosjan, Białorusinów i Ukraińców.

Zdjęcia na temat: biskupin
Wideo na temat: biskupin
 • Wielki finał akcji Lepsze Jutro z RMF FM. Koniec wycieczki

  Finał akcji Lepsze Jutro z RMF FM - w Krakowie kończymy całoroczny pakiet edukacyjno-rozrywkowym dla podopiecznych z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu. Po wizycie w Warszawie, Toruniu, Gdańsku, Gnieźnie czy Biskupinie, przyszedł czas na stolicę Małopolski. Wycieczkę zaplanowaliśmy na dwa dni. W środę było zwiedzanie radia RMF FM i Rynku Głównego, w czwartek - Zamku Królewskiego na

Dyskusje na temat: biskupin