• Informacje na temat:

  biskupin

Artykuły na temat: biskupin
 • Tegoroczny Festyn Archeologiczny w Biskupinie, który rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, ma przybliżyć najistotniejsze aspekty piastowskiego dziedzictwa, uświadomić nam standardy wiedzy i kulturowe zachowania. Dowiemy się, jak formowało się państwo i jaką prowadziło politykę wobec najbliższych sąsiadów.

 • Uczniowie SP w Strzelcach w ramach kółka historycznego uczestniczyli w wycieczce do Biskupina.

 • Rekonstrukcje dwóch historycznych osad powstaną na terenie Skansenu Archeologicznego w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie). Przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki dotacji z funduszy UE.

 • ...18. Festyn Archeologiczny w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie) odbędzie się w tym roku pod hasłem "Polska Piastów". Przez tydzień zwiedzający będą mogli spróbować codziennego życia w epoce pierwszych władców Polski.

 • Ponad 37 tys. osób odwiedziło w ciągu ubiegłego tygodnia Biskupin (woj. kujawsko-pomorskie), by wziąć udział w 18. Festynie Archeologicznym, który zakończył się w niedzielę. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem "Polska Piastów".

 • Ciężko ranił nożem dzielnicowego w Biskupinie. Jest areszt dla sprawcy ataku

  Sąd Okręgowy w Gnieźnie aresztował na trzy miesiące 36-latka, który ciężko ranił nożem dzielnicowego w Biskupinie koło Żnina. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

 • Sprawca ataku na policjanta w Biskupinie aresztowany na trzy miesiące

  Sąd Okręgowy w Gnieźnie aresztował w sobotę na trzy miesiące 36-letniego mężczyznę, który dzień wcześniej w Biskupinie k. Żnina ciężko ranił nożem 37-letniego dzielnicowego. Poinformowała o tym w sobotę PAP rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

 • Festyn archeologiczny w Biskupinie

  ...18 września o 10. w Biskupinie po raz szesnasty zostanie otwarty festyn archeologiczny. Jego tematem wiodącym będzie kultura Rosjan, Białorusinów i Ukraińców.

 • Pożar lokalu wyborczego w Biskupinie. Ale ciszy wyborczej nie przedłużą

  Palił się lokal wyborczy w Biskupinie w Kujawsko-Pomorskiem - to potwierdzona przez straż pożarną informacja z Gorącej Linii RMF FM. Jak się dowiedzieliśmy, w ogniu stanął kominek w drewnianym budynku, w którym zorganizowano lokal wyborczy. "Przerwa w głosowaniu trwała mniej więcej półtorej godziny - w tym czasie dwie osoby chciały oddać głos, musiały poczekać. Nie ma powodów do przedłużania...

 • Pod hasłem "Polak - Węgier dwa bratanki" rozpoczyna się dziś 15. edycja Festynu Archeologicznego w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie). Przez tydzień można będzie oglądać pokazy i zwiedzać ekspozycje poświęcone kulturze i historii materialnej Madziarów.

Zdjęcia na temat: biskupin
Wideo na temat: biskupin
Dyskusje na temat: biskupin