• Informacje na temat:

  bitwa narodów

Artykuły na temat: bitwa narodów
 • Bitwa pod Lipskiem została rozegrana w dniach 16-19 października 1813 r. pomiędzy wojskami Napoleona a siłami koalicji antyfrancuskiej. Jest określana "bitwą narodów".

 • ...będzie do walki, kto bliżej cycka. Taka bitwa koryciarzy.

 • Mocny apel premiera Hiszpanii ws. Katalonii. "To jest bitwa o Europę"

  ...​Premier Hiszpanii Mariano Rajoy w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Die Welt" powiedział, że konflikt o Katalonię jest walką, w której stawką są europejskie wartości. Rajoy przytoczył też opinię byłego premiera Francji Manuela Vallsa, że jeśli pozwolimy na odłączenie się Katalonii od Hiszpanii, w innych częściach kontynentu dojdzie do podobnych zjawisk. "To jest walka, to jest bitwa o Europę...

 • Dzięki bitwie pod Wiedniem pijemy dziś kawę. Ziarna znaleziono w tureckim obozie

  Bitwa pod Wiedniem, podczas której Jan III Sobieski swoją wygraną zapisał się na kartach historii, dała nam nie tylko zjednoczenie Europy, ale i... kawę. To właśnie jej ziarna znaleziono w tureckim obozie.

 • Bitwa pod Waterloo, czyli 200 lat temu zakończyła się epoka Napoleona Bonaparte

  Dokładnie dwa wieki temu 18 czerwca 1815 roku w pobliżu belgijskiej miejscowości Waterloo połączone siły brytyjsko-prusko-niderlandzkie pokonały armię powracającego z wygnania Napoleona I Bonaparte. Bitwa ta definitywnie zakończyła karierę cesarza Francuzów. Stała się też symbolicznym końcem epoki napoleońskiej w Europie.

 • Mesjaszem narodów, ulegając ideologii mesjanizmu. Młodszy od niego Słowacki odpowiedział mu: Polska Winkelriedem narodów.

 • Izrael: Druzowie protestowali przeciwko ustawie o "państwie narodu żydowskiego"

  Dziesiątki tysięcy izraelskich druzów i Izraelczyków wzięło udział w sobotę w Tel Awiwie w proteście przeciwko ustawie określającej Izrael jako "państwo narodu żydowskiego" - podały media. Zdaniem krytyków dyskryminuje ona nieżydowskich obywateli Izraela.

 • Xi Jinping: Do połowy XXI wieku spełni się sen narodu chińskiego

  ...nowych wicepremierów. Trzech z nich ma wykonywać politykę Xi w "trzech kluczowych bitwach" toczonych przez chińskie władze: ograniczaniu ryzyka finansowego, walce z zanieczyszczeniem środowiska i redukcji...

 • ​Dziesiątki tysięcy ludzi protestowały przeciwko ustawie o "państwie narodu żydowskiego"

  ​Dziesiątki tysięcy izraelskich druzów i Izraelczyków wzięło udział w sobotę w Tel Awiwie w proteście przeciwko ustawie określającej Izrael jako "państwo narodu żydowskiego" - podały media. Zdaniem krytyków dyskryminuje ona nieżydowskich obywateli Izraela.

 • ...największa bitwa II wojny światowej i tak dalej. To teatr. Każda władza - jak zauważył ostatni z żyjących "cichociemnych" Aleksander Tarnawski - musi mieć swoich bohaterów. Więc ta ma. Żołnierzy Wyklętych i powstańców warszawskich. I tę ideologię, że była to w czasie II wojny światowej najważniejsza bitwa, najwspanialsza rzecz. I że oni, dzisiaj rządzący, są spadkobiercami tamtych bohaterów. Więc im...

Zdjęcia na temat: bitwa narodów
Dyskusje na temat: bitwa narodów