• Informacje na temat:

  bitwa o anglię

Artykuły na temat: bitwa o anglię
 • 77 lat temu rozpoczęła się Bitwa o Anglię

  ...77 lat temu, 10 lipca 1940 roku, rozpoczęła się Bitwa o Anglię – kilkumiesięczne starcie powietrznych sił nazistowskich Niemiec i Wielkiej Brytanii, w którym po stronie brytyjskiej udział wzięły cztery polskie dywizjony lotnicze.

 • Bitwa o Anglię (bitwa o Wielką Brytanię) to kampania wojenna podczas II wojny światowej stoczona pomiędzy lotnictwem niemieckim Luftwafe a brytyjskim Royal Air Force. Walka toczyła się w dniach 10 lipca - 31 października 1940 r.

 • Bitwa o Anglię. Co czeka gospodarkę po referendum ws. Brexitu?

  RMF FM zaprasza na debatę o przyszłości Unii Europejskiej. O wynikach referendum ws. Brexitu i ich ekonomicznych konsekwencjach mówili goście Krzysztofa Berendy: Piotra Kuczyński, główny Analityk Domu Inwestycyjnego Xelion, i dr Jakub Borowski ze Szkoły Głównej Handlowej, główny ekonomista banku Credit Agricole.

 • Bitwa o Anglię. Jaka przyszłość czeka UE po brytyjskim referendum?

  Niezależnie od tego, jak Brytyjczycy zagłosują w referendum, od jutra będziemy żyć w innej Unii Europejskiej. RMF FM zaprasza więc na debatę o przyszłości Wspólnoty. Goście Krzysztofa Berendy i Pawła Balinowskiego skomentują wyniki brytyjskiego referendum. Wraz z Łukaszem Lipińskim i Marcinem Zaborowskim porozmawiają o polityczno-społecznych konsekwencjach decyzji Brytyjczyków, a z Piotrem Kuczyńskim i Jakubem Borowskim o ekonomicznych skutkach głosowania na Wyspach. Oglądaj na żywo już od 7:30

 • .... Bitwa o Anglię trwała od 8 sierpnia do 31 października 1940 roku. Niemcy dysponowali ponad 2,5 tys. samolotami, Brytyjczycy mieli ich ok. 1 tys., w tym 700 samolotów myśliwskich. W bitwie, m.in(...)"303" jest to historyczna gra edukacyjna, autorstwa Karola Madeja, wydana przez Instytut Pamięci Narodowej. W przystępny sposób pokazuje walki powietrzne toczone w okresie bitwy o Anglię z udziałem...

 • .... Bitwa o Anglię trwała od 8 sierpnia do 31 października 1940 roku. Atakami lotniczymi Niemcy chcieli zmusić Brytyjczyków do zawarcia pokoju i lądować na Wyspach. Niemcy dysponowali ponad 2,5 tys(...)"303" jest to historyczna gra edukacyjna, autorstwa Karola Madeja, wydana przez Instytut Pamięci Narodowej. W przystępny sposób pokazuje walki powietrzne toczone w okresie bitwy o Anglię z udziałem...

 • Nieistotna bitwa o Anglię?

  Wydawać by się mogło, że niedawne wybory w Wielkiej Brytanii nie wyłoniły jednego zdecydowanego zwycięzcy. Z politycznego punktu widzenia przegrali wszyscy. A jednak tuż po zakończeniu głosowania prawdziwi wygrani szybko przypomnieli o swojej władzy. Problem w tym, że ta "partia" nie podlega ani demokratycznym procesom, ani społecznej kontroli.

 • Euro 2016: Mecz Anglia - Walia to "bitwa o Wielką Brytanię"

  Rosną emocje przed czwartkowym meczem piłkarskich mistrzostw Europy w Lens, w którym zmierzą się drużyny Anglii i Walii. Media określają go jako "bitwa o Wielką Brytanię". Atmosferę podgrzewają też zawodnicy obu zespołów.

 • Francję i Anglię biorąc jego agresję na siebie, w idiotycznym przekonaniu, że mocarstwa się za to odwdzięczą. Nie chcę tu pisać więcej, poświęciłem odkłamywaniu tej historii całą książkę (polecam...

 • Nie wystarczy wygrać w kraju - kampania wyborcza ma się toczyć na ostro także na Wyspach. Politycy szukają tam poparcia wśród kilkuset tysięcy Polaków. Ilu pójdzie do urn? - zastanawia się "Metro".

Zdjęcia na temat: bitwa o anglię
Wideo na temat: bitwa o anglię
Dyskusje na temat: bitwa o anglię