• Informacje na temat:

  bitwa pod austerlitz

Artykuły na temat: bitwa pod austerlitz
 • ...​Bitwa pod Austerlitz, inaczej nazywana bitwą trzech cesarzy, miała miejsce 2 grudnia 1805 r. Starły się w niej siły wojsk napoleońskich z połączonymi armiami: austriacką i rosyjską.

 • Zmarł aktor Pierre Mondy, Napoleon z "Bitwy pod Austerlitz"

  Francuski aktor Pierre Mondy zmarł w wieku 87 lat - poinformowała w sobotę reprezentująca go agencja w Paryżu. Wystąpił w ponad setce filmów, zagrał Napoleona w "Bitwie pod Austerlitz" i sierżanta w komedii "Gdzie się podziała siódma kompania?".

 • Prawie 4 tys. miłośników historii z 22 krajów brało udział w inscenizacji bitwy pod Austerlitz, w 200. rocznicę zwycięstwa Napoleona nad armiami Austrii i Rosji. "Bitwę", która trwała 90 minut, oglądnęło ok. 30 tys. osób.

 • Cesarz w szoku

  ...8 lutego 1807 r. pod Iławą Pruską stoczono jedną z najkrwawszych bitew w dziejach świata. Na polu bitwy poległo i zostało rannych 27 tys. Rosjan, 3 tys. Prusaków i 20 tys. Francuzów.

 • ...do dalszych porażek. W bitwie pod Austerlitz 2 grudnia 1805 r. pokonał Austriaków i Rosjan, doprowadzając do zawarcia pokoju między Austrią a Francją w Bratysławie.  Francja zdobywała Wenecję i Istrię, a z księstw niemieckich utworzył się Związek Reński podległy Napoleonowi. Wystąpienie Prus przeciwko Napoleonowi zakończyło się ich klęską w bitwach pod Jeną i Auerstädt w 1806 r. Starcia z Rosją...

 • Porozumienie o powołaniu Europejskiej Sieci Muzeów Pól Bitewnych podpisali w środę w Stębarku koło Grunwaldu muzealnicy z Polski, Czech, Niemiec i Rosji - poinformował Janusz Cygański, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur.

 • ...charakter podkreślili nie tylko politycy partii koalicyjnych, ale także opozycji. O północy z 30 kwietnia na 1 maja, w Slavkovie pod Brnem, które w historii znane jest pod nazwą Austerlitz, gdzie odbyła(...) wystawy, koncerty, turnieje sportowe i zabawy, pod nazwą Europa w Slavkowie - Slavkov w Europie (Europa w Austerlitz - Austerlitz w Europie).

 • ...ziemiach Galicji VII Korpus, dowodzony przez arcyksięcia Ferdynanda Karola Habsburga d'Este, mimo młodego wieku (28 lat) doświadczonego oficera, uczestnika walk pod Ulm i Austerlitz. Podlegało mu około(...) mogło nawet nosić nazwy "zlikwidowanego na zawsze" Państwa Polskiego. Księciem warszawskim został monarcha obcy, król Saksonii Fryderyk August Wettin (wnuk Augusta III Sasa). Gospodarka księstwa...

Zdjęcia na temat: bitwa pod austerlitz
Dyskusje na temat: bitwa pod austerlitz
 • Re: Skażenie powietrza na Ukrainie. Władze mówią o katastrofie ekologicznej

  Jakie to bitwy stoczyła Ukraina o Krym że go utraciła ??? U nas nic o tym nie mówią, ale wy Polaki macie "wolne media" więc powinniście coś na ten temat wiedzieć, do czego można porównać bitwy o Krym w 2014 r. ? Do Monte Cassino ? A może do Verdun ? Czyżby tam była jatka podobna do Stalingradu ? Może bitwa pod Austerlitz ? :))))

 • Re: Szef niemieckiego MSZ ostrzega: UE może się rozpaść

  zbrojnie armii frncuskiej - najlepszym przykladem byla bitwa pod Austerlitz. Napoleona pokonala koalicja europejska w sklad ktorej wchodzili Anglicy i Rosjanie a potezna polska armia bedaca napoleonskim sprzymierzencem dostala potezne lanie. Niemcy zaczely byc potezne dopiero pod koniec XIX wieku, po dolaczeniu niezaleznego krolestwa BAWARSKIEGO w 1872 roku. Wielkie Panstwa byduje sie wylacznie