• Informacje na temat:

  bitwy pancerne

Artykuły na temat: bitwy pancerne
 • Rekonstrukcja bitwy pod Krasnobrodem

  ...rodu Zamoyskich. Bardzo ciekawie - począwszy od 2000 roku - przedstawia się rekonstrukcja największej kawaleryjskiej bitwy 20. wieku jaka miała miejsce w 1920 roku w Wolicy Śniatyckiej, a znana(...) i przywrócić do świadomości społeczności lokalnej. Ostatnią rekonstrukcją jaką można było obejrzeć na ziemiach zamojskich była inscenizacja ostatniej kawaleryjskiej bitwy kampanii wrześniowej, która miała...

 • ...okazało się, że zajęcie Monte Cassino to wcale nie koniec bitwy o Rzym, ostatnim bojowym odwodem korpusu pozostali czołgiści 2. Brygady Pancernej. Postanowiono wysłać do akcji jeden z dwóch, nie(...) zesłańców z Ziemi Lwowskiej, a jako jednostka czołgowa nawiązywał do tradycji przedwojennego 6. Batalionu Pancernego, stacjonującego we Lwowie. Charakterystyczną oznaką wyróżniającą pułk był noszony na...

 • Rekonstrukcja bitwy pod Mławą

  Czołgi, artylerię oraz inne rodzaje sprzętu wojsk walczących pod Mławą we wrześniu 1939 r. będzie można zobaczyć podczas IV rekonstrukcji bitwy, która odbędzie się w Uniszkach Zawadzkich koło Mławy w sobotę 27 sierpnia. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną niemieckie samoloty.

 • Uroczystości pod pomnikiem 1 Polskiej Dywizji Pancernej były głównym punktem sobotnich obchodów w stolicy święta polskich pancerniaków. Uchwałą Senatu październik został ogłoszony miesiącem ich dowódcy, generała Maczka.

 • W Górze Strękowej i Wiźnie (woj. podlaskie) odbyły się w niedzielę uroczystości z okazji 70.rocznicy bitwy pod Wizną uważanej dotychczas przez historyków za jedną z ważniejszych bitew w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku.

 • Przed Pomnikiem Kościuszkowców w stolicy trwają w piątek uroczystości upamiętniające 64. rocznicę bitwy pod Lenino. Są one jednocześnie obchodami święta 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki.

 • 65. Rocznica walk o Kołobrzeg - inscenizacja bitwy

  W sobotniej inscenizacji bitwy o Kołobrzeg (Zachodniopomorskie), która zakończy obchody 65. rocznicy walk o miasto, weźmie udział ponad 300 członków kilku polskich grup rekonstrukcyjnych.

 • Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej: Bolszewicy pokonani pod Ossowem

  Szarże ułanów, walka na szable, efekty pirotechniczne, bohaterska śmierć ks. Ignacego Skorupki - były głównymi elementami środowej rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie pod Warszawą. Mija 92. rocznica tej, uznanej za przełomową w dziejach, batalii.

 • 70. rocznica bitwy o Monte Cassino. „Podejmuję się tego trudnego zadania”

  Hołd żołnierzom 2 Korpusu Polskiego, bohaterom walk o Monte Cassino - oddali uczestnicy uroczystości zorganizowanych na Polskim Cmentarzu Wojennym w 70. rocznicę zakończenia bitwy, która otworzyła(...) żołnierze - uczestnicy bitwy o Monte Cassino, przekazali zadanie kontynuacji tradycji i etosu ich formacji. Obecni byli także premier Donald Tusk, wnuk brytyjskiej królowej Elżbiety II książę Harry...

 • Generała Stanisława Maczka, dowódcę 1. Dywizji Pancernej, która brała udział w "pamiętnej ofensywie normandzkiej 1944 roku", uczcił w środę Senat. W marcu br. minęła 120. rocznica urodzin gen. Maczka.

Zdjęcia na temat: bitwy pancerne
Dyskusje na temat: bitwy pancerne
 • Re: Błaszczak: Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie powstanie w 2020

  Sprawdź se ćwoku gdzie Niemcy rozwijali swoje pancerne zagony i w kooperacji z kim.. Masz sieczkę w głowie.

 • Re: Pojazdy pancerne GAZ Tigr mają wzmocnić armię rosyjską

  Syria stała się polem bitwy pomiędzy państwami ze wszystkich stron świata. Głównie chodzi tu o sprawowanie kontroli nad krajem ze względu na jego strategiczne położenie oraz zasoby ropy naftowej. Chiny przyłączają się do wojny w Syrii po stronie Assada.

 • Re: Burza wokół słów Macierewicza. Polsce zabraknie sojuszników?

  Z opracowania bitwy pancerne na Ukrainie. 7% zmagazynowanych czołgów dało radę wyjechać o własnych siłach.

 • Re: "Super Express": Prawie połowa Polaków nie chce Macierewicza

  Na West Point uczą kadetów jak wygrywać bitwy przywołując np. bitwę stoczoną przez Aleksandra Wielkiego z królem Persów Dariuszem pod Gaugamelą. Jestem przekonany, że te nieuki nie mają zielonego pojęcia o tej bitwie. To ich decyzje spowodowały, że wojska pancerne stacjonowały wzdłuż linii Odry, jakby to Republika Federalna miała na nas napaść.

 • Re: "Odkrywca": Rogatywka polowa w Ludowym Wojsku Polskim

  Wajda coś powielał o Krojantach ? :))) A co do samego starcia ( żadnej tam bitwy ) to żadnych czołgów tam nie było, tylko samochody pancerne - kiepską masz wiedzę. Podczas przemarszu grupa manewrowa 18 PU pod dowództwem płk Mastalerza natknęła się niespodziewanie pod Krojantami na odpoczywający niemiecki batalion z 20 Dywizji Piechoty Zmotoryzowanej. Mastalerz, nie przeprowadziwszy odpowiedniego

 • Re: Polska husaria znów zaatakowała Moskwę

  Proponuję rekonstrukcję bitwy w Kabulu. To przykład jak paru partyzantów rozbija zagony pancerne Rosjan.

 • Re: Siemoniak w "Gazecie Wyborczej": Wojny nie będzie

  Wasal zawsze jest więcej zagrożony niż suweren. Polska jako przedmurze NATO ma chronić jądro starej Europy. Tu tu mają wybuchać ładunki jądrowe i rozgrywać się bitwy pancerne. Byle Berlin i Paryż ocalały nie mówiąc o dumnym Londynie.

 • Re: KRRiT zbada, czy w Radiu Maryja znieważono prezydenta

  dnia 30 lipca o godzinie 19 na kanale discovery historia w cyklu wielkie bitwy pancerne.....o bohaterskich czolgistach niemieckich w drugiej wojnie swiatowej............brawo, gdzie ja kur..a mieszkam, to jeszcze polska jest ?

 • Re: Korea Północna "rozwinie siły nuklearne do maksimum"

  JAK BUSCH SENIOR BYŁ PREZYDENTEM W USA TO DOSZŁO DO OPERACJI PUSTYNNA BURZA Z IRAKIEM WTEDY BYŁEM W USA I NA ŻYWO POKAZYWALI JAK CZOŁGI ABRAMS ROZWALAJĄ CZOŁGI SADAMA W CIĄGU JEDNEJ BITWY SIŁY PANCERNE IRAKU PRZESTAŁY ISTNIEĆ , TERAZ BEDZIE PODOBNIE JAK KIM DALEJ BEDZIE PODSKAKIWAŁ I STRASZYŁ TO AMERYKANIE ZGROMADZĄ TYLE SPRZETU ŻE

 • Re: Tygodnik "Przegląd": ​Zmarnowany arsenał

  wszystkim internetowym ekspertom polecam jedną z najlepszych książek o Wrzesniu 1939: Apoloniusz Zawilski, Bitwy polskiego września. Wtedy może coś zrozumiecie, i nabierzecie szacunku do polskich żołnierzy i dowódców, którzy znaleźli się w sytuacji niewyobrażalnej taktycznie i strategicznie, technicznie i operacyjnie, nieustannie w walce i okrążeniach pędzonych przez pancerne i zmotoryzowane