• Informacje na temat:

  bizancjum

Artykuły na temat: bizancjum
 • Posłowie PO-KO o "bizancjum" Kuchcińskiego. "Niech Kaczyński porówna to z lotami Schetyny"

  ..."Niech prezes PiS Jarosław Kaczyński porówna loty marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z lotami Grzegorza Schetyny, które odbywał jako marszałek izby, wtedy zobaczymy powściągliwość ze strony lidera PO i bizancjum, które stworzył Kuchciński" - mówili w czwartek posłowie PO-KO.

 • Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie remontu gabinetu Komendanta Głównego Policji - dowiedział się reporter radia RMF FM. Chodzi o głośną sprawę "bizancjum w komendzie" - przedstawianą przez MSWiA po audycie w służbach mundurowych jako przykład rażącego nadużycia poprzedników.

 • Nie będzie śledztwa ws. „bizancjum w komendzie”

  Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie remontu gabinetu Komendanta Głównego Policji - dowiedział się reporter RMF FM. Chodzi o głośną sprawę "bizancjum w komendzie" - przedstawianą przez MSWiA po audycie w służbach mundurowych jako przykład rażącego nadużycia poprzedników.

 • Prokuratura wszczęła postępowanie ws. "Bizancjum" Komendanta Głównego Policji

  Warszawska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające w głośnej sprawie „Bizancjum” w Komendzie Głównej Policji. W marcu szefostwo policji wysłało do śledczych wniosek o ocenę prawną przebudowy gabinetów komendanta, która kosztowała ponad 3 mln złotych. Początkowo szacowano jednak, że remont wart będzie 1,5 mln złotych.

 • Komendant główny policji nie zostawia suchej nitki na poprzedniku. "Zastałem Bizancjum"

  Skandalicznie drogi remont biur i gabinetu byłego komendanta głównego policji. "Zastałem Bizancjum" - mówi nowy szef policjantów Zbigniew Maj i pokazuje dziennikarzom olbrzymi gabinet, prywatną łazienkę i - jak mówi - "zabawki" swojego poprzednika. Wszystko kosztowało... ponad 3 mln złotych.

 • Słynne "Bizancjum" komendanta w prokuraturze. Wniosek o ocenę prawno-karną złożyło szefostwo policji

  Bizancjum" - mówił pokazując "zabawki" swojego poprzednika. "Zabawkami" nazwano zestaw kamer, mikrofonów i urządzeń do rejestracji, które w swoich pomieszczeniach kazał zamontować Marek Działoszyński...

 • Rzepliński o projekcie PiS ws. Trybunału: Nie wiem, po co on jest. Tu nie ma Bizancjum

  ...posłowie PiS "dostali jakieś polecenie". Tu nie ma żadnego Bizancjum - oświadczył prezes TK. Wyraził przekonanie, że to jeszcze nie ostatni projekt ustawy odnoszącej się do TK. Spytany, czy będzie...

 • Schetyna: Koniec z bizancjum

  ...- Premier będzie jeździł jednym samochodem, a nie sześcioma. Ja będę miał jednego ochroniarza. PiS stworzyło w tym względzie niewyobrażalne bizancjum - powiedział "Dziennikowi" wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

 • Francja i Hiszpania obawiają się, że Europie może grozić kolejna po tankowcu "Prestige" katastrofa ekologiczna. W czasie weekendu port w estońskim Tallinie opuścić ma tankowiec "Bizancjum", którego stan techniczny budzi poważne wątpliwości.

 • Nowak: Zmniejszy się prezydenckie Bizancjum

  ..., jest mniejsze Bizancjum. Państwo nie widzą, ale pan redaktor robi wielkie oczy. A o ile budżet Kancelarii Prezydenta się zwiększył? - Nie zwiększył się. 11 milionów, w projekcie budżetu. - I nie(...), nie znam dokładnie konstrukcji tego budżetu, ale ja będę namawiał do redukcji. Żeby nie było Bizancjum? - Bo po prostu uważam, że trzeba w sytuacji, w której musimy ograniczać wydatki w skali całego...

Wideo na temat: bizancjum
 • Sławomir Nowak: Koniec z Bizancjum, prezydent zrezygnuje z 11 milionów

  Chcemy zrezygnować z 11 milionów podwyżki w budżecie Kancelarii Prezydenta. Przygotowujemy także redukcję etatów - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Sławomir Nowak. Jarosław Kaczyński pozostanie członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, będzie też zapraszany na każde następne spotkanie - dodaje.

 • Próbował oszukać muzeum. Powiedział, że w Bałtyku znalazł monety z antycznej Grecji

  Do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zgłosił się 36-latek, który zaoferował kupno antycznych monet z Grecji i Bizancjum. Wyjątkowy skarb miał znaleźć w Bałtyku.

 • Futra z norek dla emerytów, a warszawiacy jeżdżą na gapę

  „Nadmierny rozrost demokracji, roczny koszt utrzymania urzędników w Warszawie to ponad milion złotych, pensje - potworne Bizancjum, dyrektorzy zarabiają więcej niż premier Polski, a koszty przerzuca się na mieszkańców, potworne podwyżki, m.in. w komunikacji miejskiej”- wymienia grzechy Hanny Gronkiewicz-Waltz Mariusz Kamiński, który odpowiadał na pytania słuchaczy RMF FM. „Z jednej są strony