• Informacje na temat:

  bizonia

Artykuły na temat: bizonia
 • Stany Zjednoczone mają nowy, oficjalny symbol. To bizon amerykański

  ​Prezydent Obama podpisał akt prawny, który uznaje bizona amerykańskiego za symbol dziedzictwa narodowego USA. "Na trwałe związany z gospodarczym i duchowym życiem tubylczych plemion ssak ten był przedmiotem rytuałów i handlu" – głosi dokument.

 • Turyści "uratowali" małego bizona. Zwierzę trzeba było uśpić

  Dwóch turystów odwiedzających Park Narodowy Yellowstone postanowiło wyręczyć naturę i zabrać do samochodu małego bizona, który "wyglądał, jakby mu było zimno". Niestety, zwierzę trzeba było uśpić - po tym zdarzeniu matka odrzuciła malucha i ten zdechłby z głodu.

 • "Kadry" - wystawa Karoliny Kiljańskiej-Bizoń

  Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy grafiki Karoliny Kiljańskiej-Bizoń pt. "Kadry". Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 stycznia 2010 roku, o godz. 18.00.

 • Rozjuszony bizon sterroryzował paryski Disneyland

  Bizon zasiał postrach w paryskim Disneylandzie. Uciekające zwierzę tratowało wszystko, co znalazło się na swojej drodze. Dyrekcja sławnego parku atrakcji apelowała do turystów, by nie wychodzili z hoteli.

 • Sezon ogórkowy do Polski jakoś zawitać nie chce. Szczęście to, czy nieszczęście - sprawa dyskusyjna, w każdym razie w USA już jest. I z tego zapewne względu od wczoraj większość amerykańskich mediów prezentuje amatorskie nagranie, na którym Amerykanin i Amerykanka, na własne niejako życzenie, stają się ofiarami ataku bizona. Volenti wszakże non fit injuria , jak mawia Korwin-Mikke.

 • RMF24: Rozjuszony bizon sterroryzował paryski Disneyland

  Bizon siał postrach w paryskim Disneylandzie. Uciekające zwierzę tratowało wszystko, co znalazło na swojej drodze. Dyrekcja sławnego parku atrakcji apelowała do turystów, by nie wychodzili z hoteli. Bizona schwytał w końcu personel parku.

 • Dla Leppera bizon to krowa

  Trudno przesądzać, jaką rolę odegrał Andrzej Lepper w korupcyjnej aferze z odrolnianiem ziemi. Nie ma jednak wątpliwości, że jako minister rolnictwa chciał przeforsować rozporządzenie do ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, które zalegalizowałoby posiadane przez jego syna stada bizonów - ujawnia "Dziennik".

 • Zachodniopomorskie: Doskonalą działania obronne

  - Ponad 4 tys. żołnierzy m.in. z Holandii, Stanów Zjednoczonych i Polski weźmie udział w rozpoczynających się w poniedziałek na poligonie w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) ćwiczeniach wojskowych Bizon-17. Podczas ćwiczenia żołnierze będą doskonalili działania obronne

 • Wypadek autobusu, są ranni

  W wypadku forda i autobusu komunikacji miejskiej z Kęt, do którego doszło w środę przed godziną 10.00 w Andrychowie (woj. małopolskie) - jak poinformowała rzecznik wadowickiej policji Bogumiła Bizoń - poszkodowane zostały cztery osoby.

 • Kandydatem Platformy Obywatelskiej w kwietniowych przedterminowych wyborach prezydenta Zduńskiej Woli (Łódzkie) jest dyrektor szkoły muzycznej w Zduńskiej Woli i b. członek PZPR Jan Bizoń.

Zdjęcia na temat: bizonia
Dyskusje na temat: bizonia
 • Re: Rekonstrukcja rządu. Narada na Nowogrodzkiej

  szwabino, że znów będą strefy okupacyjne i wróci 'Bizonia'!!!

 • Re: Belgia: Awaria w przestarzałej elektrowni atomowej

  Ahmedy robią zamachy na elektrownie w UE

 • Re: Lech Wałęsa dla "Newsweeka": Zbliżam się do końca swych dni

  Nocna zmiana to blef, który ma przekonać społeczeństwo ,że olszewski to był kryształ.Polecam stronę Józefa Bizonia.

 • Re: Dolne Łużyce. Przedmurze Słowiańszczyzny czy ostatni „żubr” w Niemczech?

  Najprostsze wytłumaczenie ; była kiedyś Trzecia Rzesza, Bizonia , Trizonia , NRF , NRD a teraz jest RFN.. To były organizmy prawne które zamieszkują wciąż te same ludy i plemiona : Sasi, Dolno i Górnołużyczanie Westwalowie , Frankonowie ,Pomeranie. Państwa jako takie powstawały i upadały na podstawie aktów prawnych , a plemiona i ludy tam żyjące od tysiącleci tkwią niezmiennie jako społeczności

 • Re: "Korea Płn. nie zagraża USA celnym atakiem rakietowym"

  Nie znam się na wojskowości i poprawcie mnie jeśli się mylę ale nie wiem czy Kimowi jest potrzebne naprowadzanie. Ta wojna byłaby wojną której i tak by nie wygrał i w jej wyniku straciłby życie więc jak będzie miał czymś w stany walnąć to walnie tam gdzie dosięgnie, a czy to będzie Nowy Jork czy Bizonia Wólka pod Chicago to już będzie miał gdzieś. Jak to desperat

 • Re: Emigracja zarobkowa Polaków. Kierunek Niemcy

  wprowadzono okupację niemiec i najpierw amerykanie z anglikami stworzyli demokratyczne państwo niemieckie (bizonia) powiększone o strefę francuską stało się trizonia a później RFN. Także oni mają

 • Re: "Nasz Dziennik": Odpowiedzą za matactwa?

  Pamiętam jak Palikot był wydawcą w duchu chrześcijańskiego tygodnika OZON. Teraz jest pierwszym antyklerykałem. Myślę, że to typowy oportunista, który idzie zawsze tam gdzie wyczuję koniunkturę.

 • Mgr,

  czemu sadzisz, ze chce mi sie odpowiadac na Twoje pytania? Jezeli ten rzad nie byl tworzony pod opieka amerykanskich wojsk okupacyjnych, to prosze, napisz to wprost. Boisz sie? A moze bedziesz twierdzil, ze to nie byl rzad Niemiec, bo kierowal krajem pod nazwa "Bizonia", czy jak to wtedy sie Niemcow nazywalo?