• Informacje na temat:

  blokada kontynentalna

Artykuły na temat: blokada kontynentalna
 • Blokada kontynentalna polega na sankcjach ekonomicznych wobec określonego kraju, które mają na celu załamanie jego gospodarki.

 • "FT": Apele o przełamanie północnokoreańskiej blokady informacyjnej

  Pod wpływem historii północnokoreańskiego żołnierza, który przedostał się na Południe, eksperci apelują o złamanie blokady informacyjnej i oddziaływanie na społeczeństwo Korei Północnej, by od wewnątrz zmieniło ono reżim – pisze w piątek "Financial Times".

 • Ukraina: Blokada kolejowa Krymu

  Ukraińska kolej wstrzymuje pociągi na Krym. Blokada kolejowa to nie jedyny problem, z którym borykają się mieszkańcy okupowanego półwyspu.

 • "Prowokacyjne działania rosyjskiego lotnictwa". Ukraińskie wojska obrony powietrznej w gotowości

  Armia Ukrainy postawiła w stan gotowości bojowej wojska obrony powietrznej w związku z „prowokacyjnymi działaniami” lotnictwa Rosji w pobliżu ukraińskich granic. Aktywne działania rosyjskich bombowców i myśliwców odnotowano głównie w regionie Morza Czarnego.

 • Szefowa władz Hongkongu: Protesty gorsze dla gospodarki niż SARS

  Trwające w Hongkongu antyrządowe protesty wraz z wojną handlową między Chinami a USA przyczyniają do poważniejszego osłabienia hongkońskiej gospodarki niż to wywołane epidemią SARS z 2003 roku - oceniła szefowa administracji regionu Carrie Lam.

 • Skype wycofany w Chinach. Nie można ściągnąć aplikacji

  Komunikator Skype, umożliwiający prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych i wideo, został wycofany ze sklepów w Chinach - podał serwis BBC. Jak dodano, dotyczy to m.in sklepów Apple.

 • Krym bez prądu: Zamknięte szkoły i przedszkola, ograniczone dostawy wody

  W związku z całkowitym odcięciem dostaw prądu z Ukrainy na zaanektowany przez Rosję Krym poniedziałek będzie na półwyspie dniem wolnym od pracy – oświadczyły krymskie władze okupacyjne.

 • ​Bitwa pod Borodino (bitwa pod Możajskiem) miała miejsce w dniach 5-7 września 1812 r. Została stoczona pomiędzy armią francuską a armią rosyjską.

 • Krym bez prądu, "całkowicie odcięty". Wysadzili w powietrze słupy energetyczne

  Zaanektowany przez Rosję Krym został pozbawiony prądu, ponieważ nieznani sprawcy wysadzili w powietrze wszystkie słupy energetyczne znajdujące się w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy - podała agencja TASS, na którą powołują się Reutera i dpa. Władze krymskie przełączyły szpitale i inne ważne obiekty publiczne na zasilanie awaryjne. W miastach półwyspu odłączono oświetlenie uliczne, wstrzymano ruch trolejbusów oraz ograniczono dostawy wody – donoszą lokalne media.

 • Krym bez prądu. Rosyjskie czołgi i systemy rakietowe przy granicy z obwodem chersońskim

  "Po przerwaniu dostaw prądu na kontrolowany przez Moskwę Krym, do granicy z obwodem chersońskim na Ukrainie od strony półwyspu podjechało kilkanaście rosyjskich czołgów i systemy rakietowe Grad" – oświadczył przedstawiciel ukraińskiego MSW Ilia Kiwa. Na Krymie po wysadzeniu w nocy z soboty na niedzielę słupów energetycznych nie działają bankomaty, zamknięto przedszkola, a prądu nie ma w 150 szkołach.

Dyskusje na temat: blokada kontynentalna