• Informacje na temat:

  bogowie rzymscy

Artykuły na temat: bogowie rzymscy
 • Starożytny Rzym pobił Grecję militarnie. Niestety, siła oręża i zaplanowane działania taktyczne nie szły w parze z rozwojem duchowości. Stąd kultura, filozofia oraz cała plejada rzymskich bogów były zapożyczeniem z zasobów łatwego do pokonania tylko po części przeciwnika. Bogowie rzymscy różnili się w zasadzie jedynie łacińskimi wersjami swych imion.

 • Sprzedawali "Cząstkę Boga" czy "Rzymskie Medaliony. Zatrzymani dilerzy dopalaczy

  Dziewięć osób zostało zatrzymanych w śledztwie dotyczącym handlu dopalaczami na Mazowszu i w Świętokrzyskiem. To efekt działania specjalnej grupy śledczej, w której skład wchodzą m.in. funkcjonariusze CBŚP.

 • "Trzeba przezwyciężyć logikę spisków w Kurii Rzymskiej"

  Papież Franciszek zaapelował w czwartek do kardynałów i szefów urzędów Kurii Rzymskiej o "przezwyciężenie zakłóconej i zdegenerowanej logiki spisków i wąskich kręgów", które - jak dodał - "mimo wszystkich usprawiedliwień i dobrych intencji są rakiem" instytucji.

 • Papieski kaznodzieja: Rewolucja seksualna jest przeciwko Bogu

  Rewolucja seksualna jest wymierzona przeciwko Bogu - mówił papieski kaznodzieja ojciec Raniero Cantalamessa w kazaniu wielkopostnym wygłoszonym w piątek w Watykanie w obecności papieża Franciszka i jego współpracowników z Kurii Rzymskiej.

 • Katalog chorób i pokus Kurii Rzymskiej

  W przemówieniu do kardynałów z Kurii Rzymskiej papież Franciszek w wyjątkowo ostrych słowach skrytykował postawy hierarchii kościelnej. Wymienił "katalog 15 chorób" dostojników, a wśród nich: patologię władzy, "duchowego Alzheimera", bogacenie się.

 • "Wykonało się". Golgota - świadek śmierci Boga

  Zgodnie z rzymskim prawem wyrok prefekta miał być natychmiast wykonany. Jezusa przekazano do dyspozycji oddziału egzekucyjnego składającego się najprawdopodobniej z dowódcy oraz czterech legionistów i wraz z pozostałymi dwoma skazańcami w pokrwawionej tunice popędzono przez uliczki miasta w kierunku Golgoty.

 • Franciszek: Bogu nie można odpowiedzieć zwykłym SMS-em! [CAŁA HOMILIA]

  Smutek to wirus, który zaraża i blokuje wszystko, który zamyka wszelkie drzwi, który uniemożliwia rozpoczęcie życia na nowo, ponowny start - mówił papież Franciszek podczas Mszy Świętej na Campus Misericordiae. Tajemnica radości: nie gasić pięknej ciekawości, ale zaangażować się, aby życie nie było zamknięte w szufladzie - dodał. Przeczytajcie całą homilię Ojca Świetego.

 • Franciszek: Zaufajcie pamięci Boga. Jego pamięć nie jest "twardym dyskiem"

  Poniżej znajdziecie treść homilii papieża Franciszka wygłoszonej 31 lipca podczas mszy św. posłania na Campus Misericordiae w Brzegach.

 • Bóg umarł i … ożył

  Prawdziwa prostota w kinie współczesnym odstrasza masowych odbiorców. Filmy zazwyczaj muszą oszałamiać efektami wizualnymi, nagłymi zwrotami akcji oraz...

 • O co papież Franciszek prosi Boga? Niezwykłe wyznania jego przyjaciółki

  Najbardziej intymna, a jednocześnie odważna książka, jaką napisano o papieżu Franciszku. "»Dzień dobry, Elisabetta?». Tego głosu nie da się pomylić. Nie wierzę. Ale to on, ojciec Jorge, papież. Wiedziałam, że kiedyś do mnie zadzwoni. Zastanawiałam się nawet nad tym, jak się do niego będę zwracać, przecież przez gardło mi nie przejdzie: »Ojcze Święty». Nigdy nie pomyślałam, że zadzwoni tak szybko. Ojciec Jorge, Franciszek, jak zawsze ten sam. Jestem szczęśliwa".

Dyskusje na temat: bogowie rzymscy
 • Re: Wielkie Pytania ks. prof. Michała Hellera

  starożytności byli różni bogowie Greccy i Rzymscy . Dzisiaj wiemy że to były mity. A co jutro się dowiemy o obecnych bogach? Myślę że coś podobnego.

 • Re: Ks. Boniecki po sześciu latach milczenia: W świadomości katolików Kościół jest PiS-owski

  to znaczy, że słowiańsko-germańsko-rzymscy Bogowie istnieją i są znacznie potężniejsi. Konstrukcja zdaniowa: "nie będziesz miał Bogów..." nie ma tu nigdzie zaprzeczenia, że Oni nie istnieją!

 • Re: Totalitaryzmy w polskiej szkole

  W szkole podstawowej i liceum praktycznie nie przerabia sie tematu drugiej wojny swiatowej bo ten material jest zawsze na koncu i albo nie zdaza albo bekna 3 zdania albo sa wakacje i i tah nikt juz sie nie uczy, wazniejsza jest antyczna grecja czy egipscy i rzymscy bogowie :D

 • Re: "Allah jest wielki" i "Śmierć Francji". Kolejne ataki cyberdżihadystów

  Bóg jest jeden byt Absolutny (monoteizm) Pamiętaj innych nie ma a Ty piszesz o wielobóstwie (politeizm) to pogaństwo czy bogowie rzymscy czy greccy

 • Re: Papież: Za mszę nie trzeba płacić

  . I bogowie greccy i rzymscy byli tłumaczeniem świata przez antyczne społeczności. Niemal każda społeczność posiadała i posiada własne tłumaczenie świata w postaci Bóstw. Jak widać, ludzie lubią(...) ludzie, bardziej skupili się na dostrzeganiu i rozwiązywaniu problemów, to bogowie w odpowiedzi na złe warunki życia nie byli by potrzebni. W złych czasach ludzie potrzebują odwołania się do bogów

 • Re: Papież przestrzegł chrześcijan przed "duchową chorobą Alzheimera"

  Uranosa), Ourea, Palikowie, Pan, Plutos, Ponos, Priap, Protogenoi, Pseudologoi, Sabazjos, Satyrowie, Sylen, Syleni, Zagreus. Bogowie rzymscy - Amor, Eros, Eskulap, Genius, Honor, Honos, Janus, Jowisz(...)Jak to Bóg jest tylko jeden ?!?!? Mylisz się - jest wielu Bogów - wymieniam po kolei od starszeństwa: Bogowie greccy - Agatodajmon, Aion, Aksieros, Algos, Amfilogiai, Aristajos, Charon, Chronos

 • Re: "Gazeta Prawna": Polska szkoła wcale nie taka zła?

  rzeczywiście nie jest tak żle z ogłupianiem polskich dzieci. Język polski-głównie szymborska, miłosz,gombrowicz, w międzyczasie coś Mickiewicza. Młodzież nie ma pojęcia co to koncert Jankiela, nic na pamięć (inwokacja). HISTORIA TO GŁÓWNIE bogowie greccy i rzymscy ,Nikt nie syszał o Andersie, Wołyniu,Pileckim,Powstanie Warszawskie to pomyłka, .... biologia to analiza nibynóżek przez 5 lekcji

 • Re: Włoska prasa po synodzie: Nowy rozdział pontyfikatu

  Zastanów się chociaż przez chwilę - dlaczego mam udowadniać, że coś (Bóg) istnieje skoro tak naprawdę nie istnieje. Podaj mi dowody na to, że Bóg istnieje. Czy ktoś go widział - nie - więc to wierzący muszą udowodnić istnienie czegoś wymyślonego przez nich. Bóg istnieje dotąd dokąd ludzie w niego wierzą - ktoś mądrze powiedział. Bóg zniknie tak jak znikli Bogowie greccy, rzymscy i inni. To jest

 • Re: "Nasz Dziennik": Kardynał studzi reformatorów

  Najlepszym i jedynym rozwiązaniem dla ludzkości jest zakaz wszystkich praktyk religijnych - nie ma wiary jest życie. Religie są przekleństwem cywilizacji i rozwoju. "Bóg istnieje dotąd dokąd ludzie w niego wierzą" - mądrze ktoś powiedział - byli bogowie np. egipscy - rzymscy - wystarczyło, że ludzie przestali w nich wierzyć i tylko na historii się o nich uczymy - tak będzie też niedługo

 • Re: Nie zabija, nie kradnie, nie wierzy. Portret polskiego ateisty

  . Gdzie są ci wszyscy bogowie greccy, rzymscy, egipscy, nordyccy. Zeus, Ra, Odyn -razem ze swoimi historiami. Ludzie wierzyli w nie przez tysiące lat. Dlaczego dziś ich nie ma?