• Informacje na temat:

  bolesław v wstydliwy

Artykuły na temat: bolesław v wstydliwy
 • Izabela Łęcka należy do najbardziej bezlitośnie ocenianych postaci w polskiej literaturze. Odbierana jednoznacznie negatywnie, bywa jednak traktowana dość niesprawiedliwie.

 • ...1201 - zmarł książę Śląska Bolesław Wysoki. 1279 - w Krakowie zmarł bezpotomnie książę Bolesław Wstydliwy, założyciel Krakowa lokowanego. 1358...

 • ...1279 - w Krakowie zmarł bezpotomnie książę Bolesław Wstydliwy. 1406 - ścięto oskarżonego o kradzież pieniędzy miejskich Andrzeja Wierzynka, krakowskiego...

 • Kobieta w hondzie siała spustoszenie na parkingu

  Niecodzienne zdarzenia rozegrały się na parkingu na placu Bolesława Wstydliwego w Bochni (powyżej przychodni na ul. Floris).

 • RMF24: Tylko dziś można zobaczyć akt lokacyjny Krakowa z 1257 roku

  Archiwum Narodowe w Krakowie pokaże dziś niezwykły dokument - oryginalny akt lokacyjny Krakowa, wystawiony 5 czerwca 1257 roku we wsi Kopernia przez księcia Bolesława Wstydliwego, wspólnie z żoną Kingą i matką Grzymisławą.

 • Pirotechnicy wywieźli podejrzany ładunek podłożony w samochodzie przy ulicy Bolesława Wstydliwego w Nowym Targu na Podhalu. Wciąż nie wiadomo, czy rzeczywiście ktoś podłożył bombę. Po godz. 4 rano pirotechnicy wywieźli ładunek w specjalnym pojemniku (tzw. "beczce") na poligon. Tam zostanie on zdetonowany.

 • Viagrę po raz pierwszy zastosował medyk z dworu Bolesława Wstydliwego, a adrenalinę odkrył w 1885 roku Napoleon Cybulski. O wyższości krakowskich lekarzy nad resztą świata przekonują w najnowszej książce krakauerolodzy Mieczysław Czuma i Leszek Mazan oraz Katrzyna Siwiec.

 • Brud, smród i bogactwo

  Kąpiele dwa razy w roku, łaźnie wykorzystywane w celach erotycznych, a nie higienicznych, wszy plądrujące przyprószone pudrem przepastne peruki XVIII-wiecznych dworzan i przyklejone do ciała niczym druga koszula robactwo. Oto wstydliwy obraz Polaka i Europejczyka na przestrzeni wieków.

 • Tylko w sobotę można było zobaczyć akt lokacyjny Krakowa z 1257 roku

  Archiwum Narodowe w Krakowie pokazało dziś niezwykły dokument - oryginalny akt lokacyjny Krakowa, wystawiony 5 czerwca 1257 roku we wsi Kopernia przez księcia Bolesława Wstydliwego, wspólnie z żoną Kingą i matką Grzymisławą. Na co dzień ten pergaminowy dokument przechowywany jest w magazynie archiwalnym, a publicznie prezentowany jest niezwykle rzadko.

 • Bomba w Nowym Targu? Pirotechnicy sprawdzają

  Samochód stał na parkingu niezamknięty, ponieważ wcześniej popsuł się zamek w drzwiach. Kobieta przestraszyła się i wezwała policję. Na miejsce przyjechał także pies szkolony do wykrywania materiałów wybuchowych. Pies wskazał, że w neseserze może znajdować się bomba. Dla bezpieczeństwa zarządzono ewakuację około 40 mieszkańców pobliskich domów przy ul. Bolesława Wstydliwego. (j.)

Dyskusje na temat: bolesław v wstydliwy
 • Re: Wałęsa: Nie zgadzam się z niszczeniem Polski

  Wałęsa na króla! Był Bolesław Wstydliwy, będzie Bolek Bezwstydny.

 • Re: ​Nieoficjalnie: Opinia o teczce TW "Bolek" potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB

  milsmy już królów Bolesław chrobry,Bolesław wstydliwy i Bolesław donosiciel.

 • Re: Andrzej Duda: Moim obowiązkiem jest działanie w interesie Polski

  Bolesław Wstydliwy, jako pierwszy rozpoczął masowe sprowadzanie żydów do Polski. Za Kazimierza Wielkiego byli tu już zadomowieni.

 • Re: Wałęsa: Nigdy nie współpracowałem ze służbami PRL-u

  Prawdziwy Piast Kołodziej, król Bolesław Wstydliwy, Kazimierz WewławsnymmniemaniuWielki, Bolesław Krzywoprzysiężcakrzywousty, Kazimierz Odnow@rozpierdziciel, Stanisław August Totolotek,August II MocnyW gębie, coś pominąłem??? Bede wdzięczny za info.

 • Re: FAZ o rządach PiS: "Strategiczna ślepota"

  Jarosław K. jest bardziej wielki niż Kazimierz Wielki i Katarzyna Wielka razem wzięci, bardziej pobożny niż Bolesław Pobożny, bardziej wstydliwy niż Bolesław Wstydliwy, bardziej łokietek niż Władysław Łokietek i dalej trzeba by wymieniać wszystkich królów Polski, dodając że Jarosław K. jest bardziej a i tak nie oddałoby wszystkich cnót jego!

 • Re: Austria: Szef FPOe chce budowy granicznych ogrodzeń

  Bolesław Wstydliwy sprowadził Michników do Polski, Konrad Mazowiecki Krzyżaków, a Ewa Kopacz ciapatych. Głupota wiecznie żywa.

 • Re: Zniesienie celibatu? Papież Franciszek chce rozpocząć debatę

  "Żonaci księża nie musieliby składać ślubów czystości" - czyli co ? Bolesław Wstydliwy ? Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-zniesienie-celibatu-papiez-franciszek-chce-rozpoczac-debate,nId,2460932#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 • Re: Nieznośny uścisk stereotypów

  Zaprzeczasz faktom? Zgłębiaj więc dalej propagandę. Nie znasz nawet historii, która na ten temat opisuje występujące przypadki, np. władców. Ośmiu władcom Polski na przestrzeni wieków przypisuje się skłonności homoseksualne. Są to: Bolesław Śmiały, Bolesław Wstydliwy, Leszek Czarny, Władysław III Warneńczyk, Henryk Walezy, Władysław IV Waza, Michał Korybut Wiśniowiecki i Stanisław August

 • Re: Szydłobus rusza w Polskę. Duda: To nie będzie łatwa droga

  Podaj konkrety, a nie nic nie znaczące ogólniki. Już w 981 r. kniaź Rusi Włodzimierz napadł na Polskę zajął Grody Czerwieńskie (dziś Ziemia Lwowska i Wołyń Zach.) i uprowadził Lędzian tam mieszkających na wschód w okolice Kijowa. 1264 r. Jaćwingowie z Litwinami najeżdżają Polskę aż po Góry Świętokrz. (palą, grabią mordują). W pościgu Bolesław Wstydliwy pobił ich w bitwie pod Briańskiem. Litwini

 • Re: "Imigranci zagrożeniem". Wzrastają antyimigracyjne nastroje na świecie

  Angole za chwilę będą hucznie obchodzić którąś tam set letnią rocznicę "Wielkiej Karty Swobód". Wysłuchamy masę ogólników, jaki to był milowy krok do budowy demokracji w Europie. Mało kto jednak wie,że tam znajdowały się zapisy odnośnie żydów których by się Hitler nie powstydził. W tym samym czasie w Polsce Bolesław Wstydliwy a potem Kazimierz Wielki przyznali żydom odrębne sadownictwo, odrebny