• Informacje na temat:

  bomba

Artykuły na temat: bomba
 • Krzyczał: "bomba, bomba, bomba" na sylwestrowej imprezie. Trafił do aresztu

  ...​Niemiecka policja podała wieczorem, że zatrzymała mężczyznę, który na imprezie sylwestrowej pod Bramą Brandenburską w centrum Berlina krzyczał: "bomba, bomba, bomba!". Mężczyzna spędzi resztę sylwestra w areszcie.

 • Na niewybuch natrafiono na ul. Tanowskiej, gdzie prowadzone są prace ziemne. "To prawdopodobnie ważąca 250 kilogramów bomba lotnicza pochodząca z II wojny światowej" - powiedział PAP w czwartek burmistrz Polic Władysław Diakun. "Tego typu bomby spadały wtedy na działającą tutaj niemiecką fabrykę benzyny syntetycznej. Widocznie ta spadła w grząski grunt i nie wybuchła" - dodał Diakun. Sztab...

 • Owoce aronii to bomba witaminowa!

  Owoce aronii są cierpkie i gorzkie w smaku, ale to prawdziwa bomba witaminowa. Zawierają witaminę C, witaminy z grupy B, beta-karoten, witaminę E, błonnik, miedź, mangan czy jod.

 • Hipercholesterolemia rodzinna: bomba w genach

  Nawet szczupły, wysportowany i młody może mieć hiperlipidemię, a w efekcie doznać udaru czy zawału serca. Ta choroba długo nie daje żadnych objawów, więc większość osób z hipercholesterolemią rodzinną nie wie, że „siedzi na tykającej bombie”.

 • Bomba lotnicza znaleziona na budowie

  Bombę o wadze około 250 kg znaleziono na budowie na terenie dawnej radzieckiej jednostki wojskowej na osiedlu JAR w Toruniu. Dziś zarządzono ewakuację mieszkańców z 12 bloków oraz ze znajdujących się w nich lokali usługowych. Do pracy przystąpili saperzy, którzy wywieźli niewypał w celu jego zneutralizowania.

 • ​Białystok: Saperzy wywieźli półtonową bombę

  ...zabezpieczony transport z bombą konwojuje Żandarmeria Wojskowa, zaś kilkudziesięciu policjantów z drogówki służy jej pomocą. Wywieziona bomba - jak wcześniej informowano - waży ok. 500 kg, z czego sam materiał wybuchowy może ważyć ok 220 kg. To niemiecka bomba lotnicza. Potencjalny promień rażenia tego niewybuchu to ponad 1,3 km, dlatego ewakuowano mieszkańców ok. 60 ulic w Białymstoku oraz części...

 • Tętniak - tykająca bomba w organizmie

  Tętniak to tykająca bomba w organizmie. To choroba, która może początkowo nie dawać żadnych objawów. Czasami objawy są mylące. Wiele osób dowiaduje się, że ma tętniaka dopiero wtedy, kiedy pęka. Co więcej, tętniaki mogą powstawać we wszystkich tętnicach.

 • Hipercholesterolemia rodzinna. "To tykająca bomba"

  U osób w wieku 20-40 lat chorych na hipercholesterolemię rodzinną ryzyko udaru lub zawału mięśnia sercowego wzrasta nawet stukrotnie. To tykająca bomba  - przestrzega Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi prof. dr. hab. n. med. Maciej Banach Prof. dr hab. med. Małgorzata Myśliwiec, z Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego...

 • Górnicza bomba tyka

  Bez realnego planu uzdrowienia górnictwa nie ma szans na zdrowe finanse publiczne i na spokój na Śląsku - pisze środowa "Rzeczpospolita".

 • Police: Saperzy zdetonowali bombę z II wojny światowej

  O detonacji niewybuchu na drawskim poligonie poinformował PAP burmistrz Polic Władysław Diakun. Bomba została tam przetransportowana w konwoju, który eskortowała policja. Wcześniej ważący około 250(...) kilometra od miejsca, w którym leżała. Szacuje się, że mieszka tam około 25 tys. osób. Saperzy przystąpili do akcji około godziny 9.30. Godzinę później bomba była załadowana na ciężarówce, która...

Zdjęcia na temat: bomba
 • Bomba wydobyta z Renu
 • Bomba wydobyta z Renu
 • Strażacy gaszą ogień po wybuchu bomby na trybunach
Wideo na temat: bomba
 • Ewakuowno Harvard. Bomba?

  Kilka budynków na terenie kampusu Uniwersytetu Harvarda zostało ewakuowanych w związku z informacjami o podłożonych w nich ładunkach wybuchowych. Na miejscu są już policyjni saperzy. Sprawdzają prawdziwość informacji o materiałach wybuchowych. Zajęcia na uczelni zostały odwołane.

 • Owoce aronii to bomba witaminowa

  Owoce aronii to bomba witaminowa

 • Ustka: Stukilogramowa bomba w porcie

  W Ustce saperzy Marynarki Wojennej zabezpieczyli 100-kilogramową bombę głębinową pochodzącą z czasów II wojny światowej. Bomba została znaleziona podczas prac umacniania nabrzeża i oczyszczania kanału portowego.Trafiła na specjalną barkę, skąd zabiorą ją saperzy.