• Informacje na temat:

  bombardowanie

Artykuły na temat: bombardowanie
 • Ciężkie bombardowanie pozycji rebeliantów w Aleppo

  Trwa najcięższe od kilku dni bombardowanie wschodniego Aleppo, które jeszcze do niedawna było bastionem syryjskich rebeliantów - powiadomił w poniedziałek dziennikarz agencji Reutera przebywający w zachodniej części miasta.

 • UNHCHR: Bombardowanie Wschodniej Guty prawdopodobnie zbrodnią wojenną

  Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka powiedział, że bombardowanie przez rząd syryjski Wschodniej Guty oraz ostrzał Damaszku przez rebeliantów to prawdopodobnie zbrodnie wojenne, a ich sprawcy muszą być pociągnięci do odpowiedzialności.

 • Wieluń: Celem bombardowania była ludność cywilna

  ...stacjonowały żadne jednostki Wojska Polskiego, nie było tam również stanowisk obrony przeciwlotniczej. Bombardowanie miało zatem charakter terrorystyczny, a jego celem była ludność cywilna.

 • Syria: USA zapowiada, że Rosja wznowi bombardowanie

  Specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA ds. Syrii Michael Ratney ostrzega, że hegemonia Al-Kaidy nad syryjską prowincją Ildib może mieć poważne konsekwencje. Jeszcze w maju Rosjanie przerwali tam naloty, ale walki nadal toczą się między różnymi grupami dżihadystów.

 • Widać na nim, jak z helikoptera lecącego nad położoną na przedmieściach dzielnicą Daraya wylatują bomby beczkowe i niszczą zabudowania nieopodal operatora kamery. Aktywiści z Darai naliczyli 26 bomb. Zdaniem prowadzonego przez Brytyjczyków Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka bombardowanie przeprowadziło syryjskie wojsko.

 • UNHCHR o bombardowaniu Wschodniej Guty: Prawdopodobnie to zbrodnia wojenna

  Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka powiedział w piątek, że bombardowanie przez reżim syryjski Wschodniej Guty oraz ostrzał Damaszku przez rebeliantów to prawdopodobnie zbrodnie wojenne, a ich sprawcy muszą być pociągnięci do odpowiedzialności.

 • Syryjskie siły rządowe przystąpiły do ofensywy. Intensywne bombardowanie Aleppo

  Syryjskie i rosyjskie samoloty prowadziły intensywne bombardowania kontrolowanej przez rebeliantów części Aleppo. Stało się to po ogłoszeniu przez siły rządowe ofensywy w celu odzyskania dzielnic pozostających poza kontrolą reżimu od 2012 roku.

 • Szef MSZ: W Idlibie bombardowali Rosjanie albo reżim syryjski

  Szef francuskiej dyplomacji Jean-Marc Ayrault powiedział w czwartek, że za bombardowanie w syryjskiej prowincji Idlib, gdzie zginęło 22 dzieci i kilku nauczycieli, odpowiedzialność ponoszą albo Rosjanie, albo wspomagany przez nich reżim syryjski.

 • Bombardowanie szpitala położniczego w Syrii. Zginęły dwie osoby

  Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w piątkowym bombardowaniu szpitala położniczego w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii, wspieranego przez organizację pozarządową Save the Children - podał w piątek portal BBC.

 • Komisarz ONZ: Bombardowanie Aleppo może być zbrodnią wojenną

  Wznowienie bombardowań pełnych cywilów obszarów Aleppo na północnym zachodzie Syrii jest najprawdopodobniej zbrodnią wojenną - powiedział w środę wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Zeid Ra'ad al Hussein. Zwrócił uwagę, że mieszkańcy czekają na ewakuację.

Zdjęcia na temat: bombardowanie
Wideo na temat: bombardowanie
Dyskusje na temat: bombardowanie