• Informacje na temat:

  bracia czescy

Artykuły na temat: bracia czescy
 • ​46. Rajd Czeski Krumlov: Rajdowe święto z Szejami

  Już w najbliższy weekend (18-19 maja) Czeski Krumlov ugości trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Czech. W niewielkiej, zabytkowej miejscowości ponownie zostanie zorganizowane wielkie święto sportu motorowego, w którym udział zapowiedziała także załoga GK Forge Kowax Racing. Bracia Szejowie będą mierzyć się z niezwykle doświadczonymi zawodnikami i postarają się poprawić ósme miejsce zajęte przed...

 • Czeski dublet

  Pod nieobecność "Króla Sanoka", Franky Zorna, sobotnie zawody Sanok Cup zdominowali bracia z Czech: Antonin i Jan Klatovscy.

 • Bracia Szejowie po wypadku wycofali się z Rajdu Rzeszowskiego

  ...dzisiejszej przygody, bracia Szeja zakończyli swój udział w rajdzie. Uszkodzenia przodu były na tyle poważne, że oznaczało to koniec startu i przygody z ERC.

 • Bracia Szczepaniakowie na dopingu

  W próbkach A, pobranych od braci Szczepaniaków 30 stycznia podczas mistrzostw świata w czeskim Taborze, wykryto odmianę erytropoetyny (EPO) - poinformował Polski Związek Kolarski. Zawodnicy mogą wnioskować o zbadanie próbki B. Jeśli kontrekspertyza potwierdzi fakt dopingu, nie tylko zostaną zdyskwalifikowani, ale także stracą złoty i srebrny medal mistrzostw świata. Bracia Szczepaniakowie...

 • Nowe odczytanie powieści Fiodora Dostojewskiego "Bracia Karamazow" zaproponował czeski reżyser Petr Zelenka w swoim filmie pod tym samym tytułem. Jego premiera odbędzie się w poniedziałek wieczorem w Warszawie.

 • Trzej bracia już świętują

  ...odnaleźli się trzej bracia, synowie legendarnego polskiego króla Leszka III: Cieszko, Leszko i Bolko. By to uczcić założyli gród zwany Cieszynem. Jak nakazuje tradycja i tym razem trzej bracia w barwnym...

 • Zofia Czeska i Małgorzata Łucja Szewczyk nowymi błogosławionymi

  Założycielki dwóch zgromadzeń zakonnych - sióstr prezentek i serafitek - Zofia Czeska i matka Małgorzata Łucja Szewczyk zostały w niedzielę nowymi błogosławionymi. - Dziedzictwo, które nam zostawiają, to czynić dobro i czynić je dobrze - mówił prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.

 • Rajd Sumava Klatovy: Lepsze tempo Szejów

  ...zawodach byli Jarek i Marcin Szejowie, którzy startowali Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez ekipę Orsak Rally Sport. W swojej klasie bracia z Ustronia mieli 19 rywali, a walcząc o miejsce...

 • Czeski reżyser Petr Zelenka, znany z takich filmów jak "Samotni" i "Rok diabła", będzie kręcił w Krakowie swój najnowszy obraz "Bracia Karamazow". Luźna adaptacja dzieła Fiodora Dostojewskiego powstanie w koprodukcji polsko-czeskiej.

 • Czeski reżyser Petr Zelenka, znany z filmów "Samotni" i "Rok diabła", kręci w środę w Krakowie zdjęcia do swojego najnowszego obrazu "Bracia Karamazow".

Dyskusje na temat: bracia czescy