• Informacje na temat:

  bracia polscy

Artykuły na temat: bracia polscy
 • Bracia Zielińscy: Możemy dołożyć na sztangę sporo kilogramów!

  Na "4+" polscy ciężarowcy oceniają mistrzostwa Europy w Tel Awiwie. Biało-czerwoni wywalczyli na nich cztery medale, z których dwa w kategorii do 94 kilogramów zdobyli bracia - Adrian i Tomasz Zielińscy. Z medalistami po powrocie do kraju rozmawiał dziennikarz RMF FM, Kacper Merk.

 • Posada brata Ziobry. "To nie jest dobry standard"

  - To nie jest dobry standard, ale nie chcę wchodzić w kompetencje zarządu – powiedział w Radiu ZET szef stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, pytany o zatrudnienie brata Zbigniewa Ziobry Witolda w Pekao SA.

 • Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata na Wawelu

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał w niedzielę wieczorem na Wawel, gdzie w 86. miesięcznicę pogrzebu złożył kwiaty na grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. 18 czerwca przypada także 68. rocznica urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

 • Włochy: Dwaj nieletni sprawcy napadu na Polaków w Rimini to bracia

  Dwaj nieletni Marokańczycy, którzy przyznali się do napadu na polskich turystów i Peruwiańczyka w Rimini we Włoszech, to bracia - podała w sobotę Ansa. Imigranci stawili się na posterunku karabinierów koło Pesaro po tym, gdy media opublikowały ich wizerunki.

 • ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  Prezydent Kuby Raul Castro obiecał w sobotę w obecności dziesiątek tysięcy Kubańczyków zgromadzonych na głównym placu w Santiago de Cuba, że będzie bronić socjalistycznej spuścizny swego brata, zmarłego w wieku 90 lat przywódcy kubańskiej rewolucji Fidela Castro.

 • Jarosław Kaczyński: Mój brat i ja uważaliśmy się za kontynuatorów myśli Piłsudskiego

  Mój brat i ja "uważaliśmy się - w jakiejś mierze, rzecz jasna, w zasadniczo odmiennych warunkach - za kontynuatorów myśli" marszałka Józefa Piłsudskiego - napisał Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników warszawskiego koncertu, upamiętniającego marszałka w 150. rocznicę jego urodzin. "Były między nami pewne różnice, (…) ale zawsze (…) było dla nas najważniejsze myślenie polityczne w kategoriach państwowych" - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

 • Internauci wspierają polskich misjonarzy

  Za wsparcie duchowe wdzięczni są polscy misjonarze. - Bardzo dziękujemy wam za modlitwę, która jest dla nas ważna, która nas wspiera w naszych działaniach - dzieli się o. Grzegorz Janiak OMI(...) ciekawe, najchętniej wybierani są misjonarze świeccy oraz bracia zakonni. - Jako misjonarz i przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zachęcam Was do wspierania w ten sposób misjonarzy. To...

 • Zamordowani przez terrorystów polscy misjonarze zostali beatyfikowani

  Dwaj polscy misjonarze męczennicy - o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek - zostali beatyfikowani podczas sobotniej mszy św. w Peru. Nabożeństwu przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato. Podczas mszy na stadionie w mieście Chimbote razem z Polakami na ołtarze został wyniesiony włoski ksiądz Alessandro Dordi, zabity kilkanaście dni później w tej samej...

 • Jarosław Kaczyński: Dla mojego brata najważniejsza była Polska

  Lech Kaczyński nie szukał nigdy osobistych korzyści; dla niego najważniejsza była Polska - powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński we wtorek w Białej Podlaskiej podczas uroczystości odsłonięcia pomnika pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

 • Tegoroczne święta rozpoczynają rok św. Brata Alberta

  Obyśmy umieli, niezależnie od swoich przekonań politycznych i religijnych, łączyć się we wspólnym działaniu dla dobra innych.

Zdjęcia na temat: bracia polscy
Wideo na temat: bracia polscy
 • Melak o katastrofie smoleńskiej: Zostaliśmy okłamani przez polskiego premiera

  "Ewa Kopacz w Moskwie wobec 300 bliskim ofiarom osób powiedziała, że polscy lekarze i prokuratorzy uczestniczyli w sekcjach po katastrofie smoleńskiej. Uwierzyliśmy, bo my wierzyliśmy, że nasi ministrowie pojechali tam, by przypilnować polskich interesów" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Andrzej Melak. Brat tragicznie zmarłego przewodniczącego Komitetu Katyńskiego dodał również, że

 • Melak: Rocznica katastrofy smoleńskiej nie powinna być świętem narodowym

  „Rocznica katastrofy nie powinna być świętem narodowym, to ma być dzień pamięci” – stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Andrzej Melak. Marcin Zaborski pytał brata zmarłego tragicznie przewodniczącego Komitetu Katyńskiego o roczne wysiłki polskiego rządu w sprawie sprowadzenia wraku Tu-154 do naszego kraju. „Jestem zawiedzony” – mówił poseł o braku rezultatów.

 • Rodzina pary prezydenckiej odebrała kondolencje

  Kondolencje od zagranicznych gości odbierała najbliższa rodzina Lecha i Marii Kaczyńskich - córka Marta, wnuczka Ewa i brat prezydenta Jarosław. Władze polskie reprezentowali marszałkowie Sejmu i Senatu - Bronisław Komorowski i Bogdan Borusewicz, premier Donald Tusk oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Dyskusje na temat: bracia polscy