• Informacje na temat:

  bratnia pomoc

Artykuły na temat: bratnia pomoc
 • "Rz": Bratnia pomoc zza Odry

  Piątkowa "Rzeczpospolita" odsłania kulisy współpracy polskich narodowców z kolegami z Niemiec. - To upadek pewnego tabu - twierdzi w rozmowie z dziennikiem prof. Rafał Pankowski, socjolog z Collegium Civitas i redaktor pisma antynazistowskiego "Nigdy Więcej".

 • „Czas Honoru. Powstanie”. Odc. 11 - „Bratnia pomoc”

  Już dziś zapraszamy Was na premierowy odcinek serialu „Czas Honoru. Powstanie”. Jego tytuł to „Bratnia pomoc”. Premiera jak zwykle w niedzielę, 16 listopada, o godz. 21.10 w TVP2.

 • Europejska Straż Graniczna niczym sowiecka bratnia pomoc. Nie ma zgody Polski

  Przymus akceptowania unijnej pomocy bardzo źle się kojarzy Polakom. Przypomina znaną z historii sowiecką bratnią pomoc. Uzbrojeni i umundurowani funkcjonariusze zagranicznych służb (np. niemieckich(...) zaleciliby Radzie UE wysłanie takiej pomocy, nawet przy sprzeciwie zainteresowanego państwa. Decyzję eurokratów byłoby jednak bardzo trudno zablokować. Propozycja Brukseli jest arogancka, bo nie bierze...

 • Imigrantów ekonomicznych ze Wschodu mamy od piętnastu lat. Najpierw był to handel bazarowy i uliczny. Potem prace polowe i budowlane. Przybysze z Ukrainy i Białorusi zdominowali wreszcie sektor nazywany usługi dla rodziny: opiekę nad dziećmi, sprzątanie, prowadzenie domu. Dotychczas nie potrafiliśmy im stworzyć warunków do legalnej pracy.

 • Krym: Dla jednych okupacja dla innych bratnia pomoc

  Dużo więcej jest zadowolonych. "Nareszcie będziemy z Rosją! Brawo Putin! To bratnia pomoc!" - radośnie wykrzykują ludzie w stolicy Autonomicznej Republiki Krymu, Symferopolu. To oni, a nie zwolennicy ukraińskiej niepodległości, dominują dziś na ulicach miasta. Choć są obywatelami Ukrainy, dumnie noszą przypięte do ubrań wstążki w rosyjskich barwach narodowych. Skandują "Rosja!" i obawiają...

 • Rosyjskie media: Trzeba pomóc bratniej Ukrainie

  Rosyjskie media zdominowały doniesienia o prorosyjskich demonstracjach we wschodnich regionach Ukrainy. Obawami przed dalszym rozlewem krwi i zagrożeniem ze strony "faszystów spod znaku Bandery" tłumaczy się "zdecydowaną reakcję" władz Rosji.

 • "Polska i Ukraina to bratnie narody. Rosji to nie pasuje"

  - Niestety, Niemcy za bardzo wsłuchują się w to, co mówi Kreml. A Rosja nie chciała polskiego zaangażowanej w sprawy ukraińskie, bo ono mogłoby pomóc ukraińskiemu rządowi – komentuje w rozmowie z Interią Andrew Wilson, jeden z najwybitniejszych znawców problematyki Europy Wschodniej.

 • Bratnia pomoc Hezbollahu dla irackich terrorystów

  Libański Hezbollah szkoli członków szyickich milicji zbrojnych z Iraku w obozach koło Teheranu. Informacje takie uzyskały USA na podstawie przesłuchań czterech uczestników szkoleń - pisze "New York Times". Waszyngton od dawna oskarżał Iran o szkolenie irackich rebeliantów, czemu Teheran konsekwentnie zaprzeczał.

 • Ukraina pomoże Polsce, jeżeli zabraknie nam prądu

  ...prądu dla użytkowników w granicach Ukrainy. Ukrenergo poinformował, że ukraiński rząd pozytywnie odpowiedział na prośbę o pomoc w uzupełnieniu deficytu energii, z którą zwrócił się polski operator PSE S.A. Firma wyjaśniła, że Polska i Ukraina połączone są linią energetyczną o mocy 220 kW, która prowadzi z elektrowni w Dobrotworze w obwodzie lwowskim do Zamościa. Maksymalna wielkość pomocy...

 • Pomoc dla starszych osób

  Klub Seniora Krakus - wspomaga osoby powyżej 60 roku życia. Tu osoby starsze dostaną gorący posiłek oraz będą mogły wziąć udział w programie edukacyjno-rozrywkowym. Adres: 176 Java Street Brooklyn, NY 11222 Tel. 718-383-3434 Polska Bratnia Pomoc - jest to organizacja charytatywna wspierająca domy opieki Adres: 15 E. 65th Street New York, NY Tel. 212-570-5561

Dyskusje na temat: bratnia pomoc