• Informacje na temat:

  brygada strzelców podhalańskich

Artykuły na temat: brygada strzelców podhalańskich
 • Szef MON: W przyszłym roku trójnarodowa brygada osiągnie gotowość

  Polsko-litewsko-ukraińska brygada osiągnie gotowość operacyjną w przyszłym roku - zapowiedział w poniedziałek w Lublinie szef MON Antoni Macierewicz. Jak podkreślił, jednostka jest bardzo jasnym sygnałem dla wszystkich, którzy chcieliby naruszać pokój w Europie.

 • Pułkownik Ryszard Pietras nowym dowódcą Podhalańczyków

  Płk Ryszard Pietras przejął obowiązki dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (21. BSP). W czasie uroczystości na placu Farnym w Rzeszowie zadeklarował, że zrobi wszystko, aby być dobrym dowódcą.

 • Amerykańscy żołnierze w Rzeszowie

  Żołnierze amerykańscy zatrzymali się w koszarach 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Wojskowi wracają przez Polskę z ćwiczeń w krajach bałtyckich do swojej bazy w Niemczech. Dziś po popołudniu dotarli do Rzeszowa.

 • Rozpoczęło się formowanie 21. Batalionu Logistycznego, który wejdzie w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Jednostka osiągnie gotowość na początku 2012 r. - poinformował rzecznik prasowy 21. BSP kpt Konrad Radzik.

 • Saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich prowadzą w szkołach zajęcia, podczas których ostrzegają młodzież przed zabawą znalezionymi niewybuchami. Akcją objętych zostanie w sumie kilkanaście szkół w województwie podkarpackim.

 • Zmarł gen. Mirosław Rozmus, były dowódca Podhalańczyków

  Mirosław Rozmus, były dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i komendant główny Żandarmerii Wojskowej, nie żyje. O jego śmierci poinformowały w piątek lokalne media i Instytut Studiów Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie Rozmus wykładał.

 • Nie żyje gen. Mirosław Rozmus, były dowódca Podhalańczyków

  ...​Nie żyje Mirosław Rozmus, były dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i komendant główny Żandarmerii Wojskowej. O jego śmierci poinformowały w piątek lokalne media i Instytut Studiów Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie Rozmus wykładał.

 • Dowództwo 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (BSP) objął we wtorek podczas uroczystości w Rzeszowie płk Stanisław Olszański. Pożegnano odchodzącego do cywila dotychczasowego dowódcę podhalańczyków gen. bryg. Tomasza Bąka.

 • Wypadek na poligonie. Trzech żołnierzy w szpitalu

  W środę podczas ćwiczeń na poligonie w Nowej Dębie, trzech żołnierzy z załogi czołgu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zostało poszkodowanych. Żołnierze zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie.

 • Podhalańczycy jadą szkolić ukraińskich żołnierzy

  ...27 żołnierzy różnych specjalności z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wyjedzie na Ukrainę, by uczestniczyć w szkoleniu ukraińskich pododdziałów i instruktorów wojskowych – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zdjęcia na temat: brygada strzelców podhalańskich
Dyskusje na temat: brygada strzelców podhalańskich