• Informacje na temat:

  brygada strzelców podhalańskich

Artykuły na temat: brygada strzelców podhalańskich
 • Szef MON: W przyszłym roku trójnarodowa brygada osiągnie gotowość

  Polsko-litewsko-ukraińska brygada osiągnie gotowość operacyjną w przyszłym roku - zapowiedział w poniedziałek w Lublinie szef MON Antoni Macierewicz. Jak podkreślił, jednostka jest bardzo jasnym sygnałem dla wszystkich, którzy chcieliby naruszać pokój w Europie.

 • Pułkownik Ryszard Pietras nowym dowódcą Podhalańczyków

  Płk Ryszard Pietras przejął obowiązki dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (21. BSP). W czasie uroczystości na placu Farnym w Rzeszowie zadeklarował, że zrobi wszystko, aby być dobrym dowódcą.

 • Amerykańscy żołnierze w Rzeszowie

  Żołnierze amerykańscy zatrzymali się w koszarach 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Wojskowi wracają przez Polskę z ćwiczeń w krajach bałtyckich do swojej bazy w Niemczech. Dziś po popołudniu dotarli do Rzeszowa.

 • Rozpoczęło się formowanie 21. Batalionu Logistycznego, który wejdzie w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Jednostka osiągnie gotowość na początku 2012 r. - poinformował rzecznik prasowy 21. BSP kpt Konrad Radzik.

 • Saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich prowadzą w szkołach zajęcia, podczas których ostrzegają młodzież przed zabawą znalezionymi niewybuchami. Akcją objętych zostanie w sumie kilkanaście szkół w województwie podkarpackim.

 • Zmarł gen. Mirosław Rozmus, były dowódca Podhalańczyków

  Mirosław Rozmus, były dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i komendant główny Żandarmerii Wojskowej, nie żyje. O jego śmierci poinformowały w piątek lokalne media i Instytut Studiów Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie Rozmus wykładał.

 • Nie żyje gen. Mirosław Rozmus, były dowódca Podhalańczyków

  ...​Nie żyje Mirosław Rozmus, były dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i komendant główny Żandarmerii Wojskowej. O jego śmierci poinformowały w piątek lokalne media i Instytut Studiów Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie Rozmus wykładał.

 • Dowództwo 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (BSP) objął we wtorek podczas uroczystości w Rzeszowie płk Stanisław Olszański. Pożegnano odchodzącego do cywila dotychczasowego dowódcę podhalańczyków gen. bryg. Tomasza Bąka.

 • Wypadek na poligonie. Trzech żołnierzy w szpitalu

  W środę podczas ćwiczeń na poligonie w Nowej Dębie, trzech żołnierzy z załogi czołgu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zostało poszkodowanych. Żołnierze zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie.

 • Podhalańczycy jadą szkolić ukraińskich żołnierzy

  ...27 żołnierzy różnych specjalności z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wyjedzie na Ukrainę, by uczestniczyć w szkoleniu ukraińskich pododdziałów i instruktorów wojskowych – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zdjęcia na temat: brygada strzelców podhalańskich
Dyskusje na temat: brygada strzelców podhalańskich
 • Re: Szef MON: Powstanie nowa dywizja, dowództwo będzie w Siedlcach

  Brygada strzelców podhalańskich w Siedlcach? Co oni biorą w tym PIS ? Jeszcze niech dowództwo floty tam umieszcza

 • Re: Szef MON: Powstanie nowa dywizja, dowództwo będzie w Siedlcach

  nowa dywizja będzie składać się z trzech brygad. "Już teraz w jej skład wejdą dwie funkcjonujące brygady: 1 Brygada Pancerna, która operuje w okolicach Warszawy i 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, która operuje na południowym-wschodzie RP" - powiedział Błaszczak. TO JUŻ AZ TAK JEST ŹLE ZE NOWA DYWIZJA BĘDZIE OPARTA O BRYGADY JUŻ ISTNIEJACE ?

 • Re: "Le Figaro" o różnicy stanowisk między Polską i Francją

  Francuzi są zdradliwi . bo nie dosyć że Polacy walczyli w ich obronie ,to chcieli nasze oddziały internować i wydać Niemcom. Kilku Polskich pilotów siłą się przebijało przed internowaniem no i Brygada Strzelców Podhalańskich.

 • Re: Polska ambasada w Oslo żąda przeprosin za nazwanie Polaków "kolaborantami"

  Buhhahahahahahaha następni którzy chcą prostować historię, ciekaw jestem czy podziękowali nam Brygada Strzelców Podhalańskich i okręty) za obrone ich śmiesznego państewka. Ale co tu się dziwić różniste paszkwile będą się pojawiać bowiem szkoda wypłacić niemiaszkom odszkodowanie

 • Re: Państwo Islamskie grozi zabiciem japońskich zakładników

  Ponoć juz została wysłana 7 brygada strzelców podhalańskich by odbić Japończyków, to będzie masakra :)

 • Re: Spór na linii Kijów-Budapeszt. Odpowiedź Węgier

  Jaka była reakcja państwa polskiego gdy POLSCY ŻOŁNIERZE (21. Brygada Strzelców Podhalańskich) defiladowali w 2017 w Kijowie do hymnu O U N u? BRAK REAKCJI!!! Zapewne później na kolanach Polska udzieliła Ukrainie kolejnego kredytu. Prędzej mi kaktus wyrośnie niż kiedykolwiek doczekamy się ich zwrotu… P o d c i e r a n i e się tym hajsem miałoby większą wartość

 • Re: Prezydent RP Bronisław Komorowski, podcz...

  Wszystko w Polsce to przekręt! Bronek, Jarek jako wielcy wodzowie itp no i jeszcze Brygada Strzelców Podhalańskich złożona z górali błotnych z Bieszczad ulokowana w Rzeszowie...

 • Re: Czaputowicz dla "Sieci": Nie ma podstaw do zmiany noweli o IPN

  uczestniczyła Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich (bitwa o Narwik, maj 1940) oraz okręty Polskiej Marynarki Wojennej. Natomiast w kampanii francuskiej (czerwiec 1940) brały udział następujące związki(...) czterech dywizji piechoty (1 Dywizja Grenadierów, 2 Dywizja Strzelców Pieszych, 3 Dywizja Piechoty, 4 Dywizja Piechoty) oraz jednej brygady pancerno-motorowej (10 Brygada Kawalerii Pancernej). Ze

 • Re: Janina Ochojska: Oczekuję przebudzenia człowieczeństwa

  Korpusu Polskiego Brygada Strzelców Podhalańskich, która walczyła wcześniej w Afryce Północnej. Gdyby Anders był Polakiem, zginąłby w Katyniu

 • Re: Polska ambasada w Oslo żąda przeprosin za nazwanie Polaków "kolaborantami"

  Ktoś, kto w swej historii ma norweski, kolaboracyjny rząd Quislinga wiernie służący III Rzeszy i Dywizję SS Viking , w której służyło wielu Norwegów - nie ma prawa wypowiadać się o kraju, który nigdy nie kolaborował z hitlerowskimi Niemcami i którego ani jeden żołnierz nigdy nie walczył w szeregach hitlerowskiej armii. Tym bardziej, że to polska Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich oraz