• Informacje na temat:

  brzeski proces

Artykuły na temat: brzeski proces
 • PSL i SLD chcą unieważnienia orzeczeń wydanych wobec posłów skazanych w procesie brzeskim w latach 30. Ugrupowania przygotowały wspólny projekt ustawy, który jeszcze w tym tygodniu ma trafić do marszałka Sejmu.

 • Córka Jolanty Brzeskiej: Mama musiała komuś podpaść. Człowiek tak nie ginie

  Wydaje mi się, że moja mama musiała komuś podpaść, dlatego że człowiek tak nie ginie - mówiła przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie córka Jolanty Brzeskiej - znanej działaczki ruchu lokatorskiego, która zginęła w 2011 roku w niewyjaśnionych okolicznościach. Magdalena Brzeska zeznawała ws. kamienicy przy ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkali jej rodzice. Decyzja zwrotowa, dotycząca...

 • Precedensowy wyrok w brzeskim sądzie

  Pijanego kierowcę skazano na podstawie procesu poszlakowego. Policja otrzymała zgłoszenie, że pijany mieszkaniec powiatu brzeskiego odwiózł do domu swojego kompana od kieliszka. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce oskarżony był już w domu i zeznał, że dopiero co zaczął pić alkohol. Sąd uznał winę oskarżonego na podstawie zeznań policjantów.

 • Rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Piotra Skargi

  ...​W Krakowie rozpoczął się proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny ks. Piotra Skargi - jezuity, pisarza i kaznodziei, przedstawiciela polskiej kontrreformacji.

 • Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa będzie się toczyć proces generałów SB Władysława Ciastonia i Józefa Sasina - postanowił dziś Sąd Okręgowy w Warszawie. Tym samym nie uwzględnił wniosku mokotowskiego sądu o przeniesienie sprawy do Gdańska.

 • ...śmiertelny. Ze względu na rodzinny charakter sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. W czerwcu ubiegłego roku 63-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego miał dolać rtęć do dżemu, który codziennie jadała...

 • Po gwałcie na 15-latce zarzuty dla b. dyrektora ośrodka

  ...później doszło do burdy z udziałem wychowanków. W marcu prokuratura oskarżyła dwoje 18-letnich podopiecznych ośrodka o znęcanie się i gwałt na koleżance. Proces w tej sprawie toczy się przed tarnowskim(...) małopolski kurator oświaty wystąpił do organu założycielskiego - starostwa brzeskiego - o jego zamknięcie, ponieważ uznał, że kadra ośrodka nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa przebywającej tam...

 • Prokuratura Generalna uznała, że nie ma prawnych możliwości rehabilitacji byłego premiera Wincentego Witosa i innych polityków skazanych w pokazowym procesie brzeskim w 1932 roku - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

 • Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło unieważnienia wyroku na Wincentego Witosa -skazanego przed wojną w procesie brzeskim. Resort powołał się na carski kodeks karny z 1903 r. Jednak premier w kampanii wyborczej PiS wykorzystuje dokonania Witosa, pisze "Gazeta Wyborcza".

 • ...1933 - posłowie opozycyjni Witos, Bagiński i Kiernik, nie czekając na wyrok sądu apelacyjnego w procesie brzeskim, udali się na emigrację do Czechosłowacji. ...

Dyskusje na temat: brzeski proces