• Informacje na temat:

  brzozowski tadeusz

Artykuły na temat: brzozowski tadeusz
 • Będzie protest w sprawie wyników wyborów prezydenta Zduńskiej Woli. Złożyć go ma Andrzej Brodzki, który przegrał w II turze wyborów z Piotrem Niedźwieckim różnicą 21 głosów - poinformował p.o. dyrektora sieradzkiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Tadeusz Brzozowski.

 • Zduńczyk: Dzielę się przeżyciami, by młodzi nie doświadczyli tego co ja

  Niemcy deportowali ją wraz z 6-letnią siostrą Marysią z ogarniętej powstaniem Warszawy do Auschwitz. Zostały bez rodziców i 13-letniego brata Tadeusza. W obozie siostry zostały rozdzielone. Marysia...

 • Debata RMF FM i TVP Info: Praca, pieniądze i perspektywy. Jak uratować Podkarpacie?

  Kiedy skończy się bieda na Podkarpaciu? Jak zatrzymać młodych, przyciągnąć przedsiębiorców i jednocześnie zadbać o piękną przyrodę w regionie? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas naszej wyborczej debaty. Zaproszenia do dyskusji przyjęli: Teresa Kubas-Hul (PO), Anna Kowalska (SLD), Władysław Stępień (PSL) Władysław Ortyl (PiS) i Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

 • Ten film jest sprawnie zrobiony, ale przez to szkodliwy, ponieważ przynosi błędne informacje o działaniach AK – mówił w piątek podczas rozprawy w procesie przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" Tadeusz Filipkowski ze Światowego Związku Żołnierzy AK.

 • Motywy religijne w pracach uczniów Plastyka

  Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Blich 2 w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy o motywach religijnych w pracach uczniów Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego w Krośnie. Wystawę oglądać można do 6 listopada 2009.

 • „Borys Szyc nie gra Kantora, on się nim stał”

  W Krakowie trwają zdjęcia do filmu "Nigdy tu już nie powrócę" opowiadającego o życiu Tadeusza Kantora. Główną rolę gra Borys Szyc. „Wypada absolutnie znakomicie. On nie gra Kantora, on się nim stał" – podkreśla rzeczniczka filmu, Agnieszka Mrowińska.

 • Każdego roku krośnieńscy i związani z Krosnem artyści przekazują swoje dzieła w ramach tradycyjnie przygotowywanej z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aukcji dzieł sztuki. Do nich dołączają uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego, którzy również przekazują swoje prace. Wieczór uświetni swoim występem formacja Bluszcz muzycznie zbliżająca się do...

 • Środowisko "Krytyki Politycznej": Kaczyńskiemu "grozi nie tylko piekło, ale i proces"

  Wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat w Warszawie są niezgodne z prawdą i godzą w dobre imię Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego - oświadczyło stowarzyszenie.

 • Obrazy Stanisława Wyspiańskiego, Olgi Boznańskiej, Władysława Podkowińskiego, a także prace Tadeusza Kantora i Edwarda Dwurnika można m.in. oglądać od piątku na wystawie "Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku" w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

 • Ukrywał się blisko 40 lat przed komunistami. Prawdopodobnie odnaleziono szczątki żołnierza AK

  .... Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Tadeusz Brzozowski także pamięta z dzieciństwa, że Dołęga ukrywał się w jego domu. Wtedy było to owiane wielką tajemnicą. Mama opowiadała, że walczył z komunistami(...) lat temu ja postanowiłem kontynuować to, co zaczął mój tata. Za pośrednictwem portalu społecznościowego poznałem ludzi, u których wuj Antoni się ukrywał, m.in. Tadeusza Brzozowskiego, Jerzego...

Dyskusje na temat: brzozowski tadeusz