• Informacje na temat:

  buddyzm

Artykuły na temat: buddyzm
 • Tydzień z buddyzmem

  ...szkoły Karma Kagyu. Szkoła ta jest jedną z czterech głównych tradycji duchowych buddyzmu tybetańskiego (obok szkoły Gelugpów, której przewodzi Dalaj Lama). Na jej czele stoi obecnie XVII Karmapa, Taje Dordże. W ramach tygodnia z buddyzmem zobaczyć będzie można także dwie wystawy, projekcję filmu oraz pokaz slajdów z podróży do Bhutanu, a podczas Dni Otwartych Buddyjskiego Ośrodka Diamentowej Drogi...

 • "Buddyzm w codziennym życiu"

  Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu oraz Koło Naukowe Socjologów UwB organizuje i zaprasza na wykład "Buddyzm w codziennym życiu".

 • Buddyzm jest dla każdego? Nie. Dlaczego? Nie wszystkim odpowiada. Choćby dlatego, że nie ma dogmatów. Religia bez dogmatów? Buddzie nie zależało na tym, w jaki dzień tygodnia ludzie jedzą(...) buddyzm? Oczywiście. Nawet trzeba. Polecam przyjść na wykład. Sprawdzić, czy to jest faktycznie to, czego się potrzebuje. Buddyzm nie stara się być największą religią na świecie. To propozycja. Jak...

 • Tydzień z buddyzmem

  Impreza będzie się składała z cyklu wykładów, które wygłoszą zachodni (głównie polscy) nauczyciele ze szkoły Karma Kagyu. Szkoła ta jest jedną z czterech głównych tradycji duchowych buddyzmu tybetańskiego (obok szkoły Gelugpów, której przewodzi Dalaj Lama). Na jej czele stoi obecnie XVII Karmapa, Taje Dordże. W ramach tygodnia z buddyzmem zobaczyć będzie można także dwie wystawy, projekcję...

 • Wojnarowicz: Buddyzm mnie wyciszył

  ..."Buddyzm mnie wyciszył, odnalazłem drogę w życiu" - przyznał wielokrotny medalista mistrzostw Europy w judo Janusz Wojnarowicz. Sportowiec w 1/16 finału olimpijskiego turnieju przegrał z Francuzem Teddym Rinerem i odpadł z rywalizacji.

 • Dalajlama apeluje o pogłębianie wiedzy na temat buddyzmu

  Dalajlama zaapelował do przedstawicieli społeczności buddyjskiej, z którymi spotkał się wczoraj w Warszawie, by pogłębiali swoją wiedzę na temat buddyzmu. W Szczecinie podarował Księżnicy Pomorskiej bibliografię Tybetu.

 • Budda w złotej skrzyni. Chińczycy twierdzą, że znaleźli kawałek czaszki mędrca

  Chińscy archeolodzy twierdzą, że znaleźli szczątki należące do ascety Siddhartha Gotama, znanego również jako Budda, którego nauki zapoczątkowały buddyzm.

 • Podróż w Himalaje

  W świat obrzędów legendarnych Buchen lamów, piękno indyjskich Himalajów oraz buddyjskich klasztorów, przeniosą wrocławian zdjęcia Jarosława Kotasa, podczas rozpoczynającej się w piątek wystawy fotografii, zatytułowanej "Buddyzm tybetański w Indiach".

 • Duńczyk Ole Nydahl - pierwszy zachodni lama, który przybliżył buddyzm tysiącom ludzi w Europie, spotkał się ze swoimi uczniami w Krakowie. Od ponad 20 lat lama większą część roku spędza w podróży, wykładając i prowadząc kursy medytacyjne.

 • Dalajlama w "FAZ": Niemcy nie mogą stać się krajem arabskim

  Duchowy przywódca buddyzmu tybetańskiego Dalajlama XIV powiedział w środę w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że ludzie, którym się dobrze powodzi, mają obowiązek pomagania uchodźcom, jednak Niemcy nie mogą stać się krajem arabskim.

Zdjęcia na temat: buddyzm
Dyskusje na temat: buddyzm