• Informacje na temat:

  buława

Artykuły na temat: buława
 • Rosja wystrzeliła Buławę z nowego okrętu podwodnego

  Rosja przeprowadziła udaną próbę międzykontynentalnej rakiety balistycznej Buława do przenoszenia ładunków nuklearnych - poinformował rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony gen. Igor Konaszenkow. 12-metrowy pocisk po raz pierwszy odpalono z okrętu podwodnego "Władimir Monomach".

 • "Buława Hetmańska" pojechała do Lwowa

  Nagrodę publiczności 34. Zamojskiego Lata Teatralnego "Buławę Hetmańską" otrzymał Lwowski Teatr Voskresinnia (czyli zmartwychwstanie) za spektakl "Spotkać Prospera", zrealizowany na podstawie sztuk Wiliama Szekspira.

 • "Ryszard III" z Buławą Hetmańską

  Choć impreza nie ma - i nigdy nie miała - charakteru konkursu, najlepszy spektakl, głosami publiczności jest nagradzany Buława Hetmańską. W tradycji Zamojskiego Lata Teatralnego jest, że zwycięzca poprzedniej imprezy otwiera kolejną. Buławę Hetmańską tegorocznego, 32 Zamojskiego Lata Teatralnego, głosami publiczności otrzymał Teatr Ludowy z Krakowa za sztukę "Ryszard III" w reżyserii Jerzego...

 • "Ptaki" za Buławę Hetmańską

  Zamoyskiego, Prezydenta Zamościa w imieniu zespołu odebrał Paweł Niczewski. To jest teatralna buława - mówił Marcin Zamoyski. Będzie dla zespołu pamiątką i oczywiście wezwaniem, bo co roku wręczamy Buławy...

 • Ministerstwo Obrony Rosji: Rosja przeprowadziła udaną próbę rakiety balistycznej Buława

  Rosja przeprowadziła w środę udaną próbę międzykontynentalnej rakiety balistycznej Buława do przenoszenia ładunków nuklearnych - poinformował rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony gen. Igor Konaszenkow.

 • Lajkonik na ulicach Krakowa - szczęście dla tych, których uderzy buławą

  Krakowski Lajkonik przemierza trasę ze Zwierzyńca na Rynek Główny. Będzie jeździć po ulicach miasta do wieczora. Tych, których uderzy buławą, ma czekać szczęście i pomyślność przez cały rok. W postać jeźdźca po raz 31. wcielił się Zbigniew Glonek.

 • Rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły dzisiaj udaną próbę wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety Buława z atomowego okrętu podwodnego "Jurij Dołgorukij" - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

 • Próbne wystrzelenie najnowszej strategicznej rakiety balistycznej Buława zakończyło się sukcesem - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Wiele z poprzednich 12 prób zakończyło się niepowodzeniem.

 • Przeprowadzony próbny lot bazującej na okrętach podwodnych rosyjskiej rakiety balistycznej Buława okazał się nieudany - poinformowała agencja Interfax, powołując się na źródła wojskowe.

 • W szczypiorniaka o buławę

  21-23 września w hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej juniorów i juniorów młodszych o Buławę Hetmańską. W zawodach wzięły udział trzy składy zamojskiej Padwy.

Zdjęcia na temat: buława
Dyskusje na temat: buława