• Informacje na temat:

  bułgarzy

Artykuły na temat: bułgarzy
 • Bułgarzy wybierają nowy parlament

  W niedzielę rano, w ponad 12 tysiącach lokali wyborczych w kraju i za granicą, rozpoczęły się wybory do bułgarskiego parlamentu. To już trzecie w ciągu ostatnich czterech lat przedterminowe wybory do 240-osobowego Zgromadzenia Narodowego.

 • ME siatkarzy: Finlandia pokonana, Bułgarzy awansują

  W pierwszym secie dość długo trwała wyrównana walka, potem jednak Finowie zdołali zbudować trzypunktową przewagę - 20:17, 24:21. Bułgarzy obronili jeszcze dwie piłki setowe, ale zagrywka w siatkę(...) utrzymywali kilkupunktową przewagę. Finowie doprowadzili do stanu 20:21, ale w końcówce skuteczniejsi byli podopieczni Płamena Konstantinowa. Trzeci set miał jednostronny przebieg. Bułgarzy...

 • Memoriał Wagnera: Bułgarzy pokonali Belgów

  Bułgarzy wcześniej pokonali Polskę i Serbię po tie-breakach i po raz pierwszy w historii zwyciężą w klasyfikacji końcowej rozgrywanego od 2003 roku turnieju. Dla biało-czerwonych impreza jest ostatnim sprawdzianem przed wylotem do Tokio na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro (28.05-5.06). Będzie to ostatnia okazja, by wywalczyć olimpijską kwalifikację. Wszystkie drużyny, poza...

 • Memoriał Wagnera: Bułgarzy pokonali Polaków

  ...była końcówka, co wykorzystali rywale. Bułgarzy odskoczyli po serwisach Cwetana Sokołowa na 22:20. Mimo zmian - na parkiecie pojawił się Drzyzga (za Grzegorza Łomacza) i Dawid K onarski (za Bartosza(...) to w drugiej odsłonie spotkania. Po kilku ładnych obronach i dobrych za g rywkach Polacy wyszli na prowadzenie 16:10. Bułgarzy sami też popełniali sporo prostych błędów i często nie zgadzali się...

 • ​Bułgarzy ćwiczą zawracanie uchodźców na morzu

  Marynarka wojenna i straż graniczna Bułgarii przeprowadziły na Morzu Czarnym ćwiczenia działań służących zawracaniu uchodźców, którzy chcieliby przedostać się na jej wody terytorialne z Turcji - poinformowały w niedzielę bułgarskie media.

 • Bułgarzy wybierają prezydenta. Będzie druga tura?

  Częściowe, oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w Bułgarii potwierdzają zwycięstwo kandydata opozycyjnej Bułgarskiej Partii Socjalistycznej (BSP) Rumena Radewa. Wszystko wskazuje jednak na to, że prezydent kraju zostanie wyłoniony w drugiej turze wyborów.

 • Według resortu Bułgarzy - piloci śmigłowca i załoga, którzy pracowali dla Światowego Programu Żywnościowego ONZ - zostali uwolnieni z rąk ugrupowania rebelianckiego SPLM-N dzięki pomocy oenzetowskiej organizacji. Znajdują się obecnie w bezpiecznym miejscu. W minionym tygodniu śmigłowiec, którym Bułgarzy transportowali pomoc humanitarną, został zmuszony do lądowania w prowincji Kordofan...

 • Bułgarzy okradali bankomaty

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w Warszawie dwóch Bułgarów podejrzewanych o tzw. skimming - wypłacanie pieniędzy z kont klientów banków za pomocą skanowanych kart do bankomatów - podała w środę policja.

 • Ponad połowa Bułgarów nadal sympatyzuje z Rosją, lecz większa część społeczeństwa uważa, że członkostwo w UE i NATO jest lepszą gwarancją dobrobytu i bezpieczeństwa niż bliskie związki z Rosją - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu.

 • Bułgarzy nie chcą migrantów. Kilkaset osób protestowało przeciwko budowie ośrodka

  Kilkaset osób protestowało w sobotę we wsi Boliarowo w południowo-wschodniej Bułgarii przeciwko budowie ośrodka dla migrantów. Według organizatorów zebrało się ponad 1000 osób, część przybyła z pobliskiego Jamboła i Burgas. MSW oszacowało liczbę protestujących na 300. Demonstranci zablokowali na kilka godzin prowadzącą do wsi szosę.

Zdjęcia na temat: bułgarzy
Dyskusje na temat: bułgarzy