• Informacje na temat:

  bund

Artykuły na temat: bund
 • Ekolodzy: Co druga choinka skażona pestycydami

  Niemiecka organizacja ekologiczna BUND zbadała choinki z konwencjonalnego handlu na obecność pestycydów. Co drugie drzewko było skażone. Są jednak alternatywy.

 • Cenzura w sprawie tragedii w Szanghaju

  Pytania o przyczyny tragedii, do której doszło w noc sylwestrową w Szanghaju, wywołały zaostrzenie chińskiej cenzury. Na pół godziny przed północą w tłumie osób czekających na noworoczne iluminacje w szanghajskiej dzielnicy Bund wybuchła panika. 36 osób zginęło, a prawie 50 zostało rannych.

 • Archiwum Edelmana może znajdować się na terenie Ogrodu Krasińskich w Warszawie

  Dokumenty Bundu, które Marek Edelman zakopał w 1943 r., tuż przed wybuchem powstania w getcie warszawskim, mogą znajdować się na terenie Ogrodu Krasińskich - taką informację zawiera list do jednego z ostatnich żyjących bohaterów powstania, Kazika Ratajzera.

 • Obchody 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim

  ...​Uroczystościami pod Pomnikiem Bohaterów Getta z udziałem przedstawicieli najwyższych władz, koncertem jazzowym inspirowanym pieśniami żydowskiej partii Bund oraz instalacją świetlną stolica uczci 70. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

 • Ambasada RP w Szwajcarii złożyła protest w sprawie materiału reklamowego szwajcarskich kolei państwowych SBB, w którym na mapie Europy nie ma Polski, a Niemcy graniczą bezpośrednio z Rosją - poinformował w czwartkowym wydaniu szwajcarski dziennik "Bund".

 • ...65 lat temu, 12 maja 1943 roku, Szmul Zygelbojm, ps. Artur, działacz Bundu, uczestnik Rady Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej na emigracji popełnił w Londynie samobójstwo, protestując przeciwko obojętności świata wobec dokonującego się Holocaustu.

 • Jackiewicz przegrał walkę o pas mistrza Europy

  Rafał Jackiewicz przegrał w 11. rundzie starcie z Włochem Leonardem Bundu o pas mistrza Europy w wadze półśredniej. Polak był zdecydowanie słabszy w całym pojedynku. Włoch od początku wygrywał na punkty, a swoje zwycięstwo przypieczętował nokautem.

 • Dzisiaj podpisano umowę między PZPN a DFB (Deutscher Fussball-Bund) a PZPN, na mocy której reprezentacje narodowe Polski i Niemiec rozegrają mecz towarzyski na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 • Lekarze szpitali komunalnych w 14 krajach związkowych Niemiec przystąpili do bezterminowego strajku. Żądają podwyżek pensji oraz wyższych dodatków za dyżury. Według związku zawodowego lekarzy Marburger Bund strajki objęły 200 placówek.

 • Na byłej granicy między wschodnimi i zachodnimi Niemcami powstanie park krajobrazowy. Inicjatorem akcji jest towarzystwo przyjaciół ziemi „Bund”, które postanowiło zaopiekować się niezagospodarowanymi terenami. "Zielony pas" powstanie od Bałtyku po Turyngię.

Zdjęcia na temat: bund
Dyskusje na temat: bund