• Informacje na temat:

  bunkier

Artykuły na temat: bunkier
 • ...metalowymi drzwiami. Do każdej nieruchomości należy również działka, na której bunkier został postawiony i którą kupujący otrzymuje wraz z budowlą. Cena wywoławcza najtańszego bunkra...

 • FAS: W obwodzie kaliningradzkim rozbudowano bunkier na broń nuklearną

  Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską – pisze brytyjski „The Guardian.

 • Tytoniowy bunkier

  Podziemny magazyn papierosów zlikwidowali na targowisku w Zasiekach pogranicznicy z Oddziału Straży Granicznej w Olszynie. W specjalnie skonstruowanych schowkach znaleźli prawie 16,5 tys. paczek różnych marek papierosów o wartości 132 tysiące złotych.

 • Drogowcy przenoszą 150-tonowy bunkier z czasów II wojny światowej

  Drogowcy przenoszą 150-tonowy bunkier z czasów II wojny światowej, który znajduje się w Wąsoszu w Kujawsko-Pomorskiem. Końcowy etap operacji rozpoczął się we wtorek przed południem.

 • "The Guardian": W obwodzie kaliningradzkim rozbudowano bunkier na broń nuklearną

  Brytyjski dziennik "The Guardian" podał w poniedziałek, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską.

 • Bunkier z czasów zimnej wojny porzucony w środku lasu. Zajrzyj do środka

  Oto porzucony 25 lat temu przez szpiegów bunkier w lesie na południu Szwecji. Kryjówka powstała w czasie zimnej wojny. Przypomina okres, gdy Zachód przygotowywał się na atak ze strony Związku Radzieckiego.

 • Albańczycy pokazali sekretny bunkier Hodży

  W Albanii pokazano po raz pierwszy wybudowany w latach 70. sekretny schron dyktatora Envera Hodży. Bunkier miał pełnić rolę kryjówki w razie ataku nuklearnego. O nowej atrakcji turystycznej czytamy na stronach BBC.

 • Najtajniejszy podziemny bunkier III Rzeszy

  Brama zasłonięta była betonem i ziemią. Po przedarciu się przez barierę reżyser Andreas Sultzer i towarzyszący mu ludzie ujrzeli podziemny korytarz. Zdaniem odkrywców, w podziemnych bunkrach w pobliżu austriackiego miasteczka Sankt Georgen an der Gusen mógł być realizowany tajny program atomowy III Rzeszy.

 • Poznańska policja zamknęła sklep z dopalaczami. "Został zamieniony niemal na bunkier"

  Mł. asp. Patrycja Banaszak z biura prasowego policji podała, że by dostać się do sklepu, funkcjonariusze musieli użyć siły. Policjanci zatrzymali pięć osób, w tym dwie, które miały sprzedawać dopalacze. Policyjna akcja została przeprowadzona wspólnie z inspekcją sanitarną. Sklep został zamieniony niemal na bunkier. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi na wezwanie, podjęto decyzję o siłowym wejściu...

 • ...- Gołańcz", bunkier ten znajdował się na wschodniej skarpie doliny rzeki Wełny w odległości ok. 300 m od północnego krańca Jeziora Łęgowskiego i 200 m na zachód od krańca cmentarza komunalnego. W miejscu(...) nie ominęły okolic Gołańczy. Po raz drugi - niestety - załoga schronu została zlikwidowana, a sam bunkier zdobyty przez nieprzyjaciela. W tym roku nie pomógł nawet przekazany symbolicznie przez...

Zdjęcia na temat: bunkier
 • 19-latek był przetrzymywany w bunkrze pod budynkiem k. Szamotuł
 • 19-latek był przetrzymywany w bunkrze pod budynkiem k. Szamotuł
Wideo na temat: bunkier