• Informacje na temat:

  camorra

Artykuły na temat: camorra
 • Podkarpackie: Członek włoskiej Camorry zatrzymany przez CBŚP

  Camorra to neapolitańska organizacja przestępcza składająca się z kilkudziesięciu klanów, podzielonych na grupy, w skład których wchodzi ponad 100 rodzin oraz około 5 tys. członków honorowych. Nie posiada hierarchicznej struktury - co odróżnia ją od sycylijskiej cosa nostry. Antonio C. w 2011 r. został skazany przez Sąd Apelacyjny w Neapolu na karę 10 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za...

 • Członek włoskiej camorry zatrzymany na Podkarpaciu. Ukrywał się od kilku lat

  Camorra to neapolitańska organizacja przestępcza składająca się z kilkudziesięciu klanów podzielonych na grupy, w skład których wchodzi ponad 100 rodzin oraz około 5 tysięcy członków honorowych. Nie...

 • Kraków: Zatrzymano członka włoskiej Camorry

  Poszukiwany od 2013 roku 52-letni Luigi B. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji w jednej z krakowskich pizzerii. Za mężczyzną był wystawiony europejski nakaz aresztowania.

 • Członek włoskiej Camorry ukrywał się w Polsce. Został zatrzymany w pizzerii w Krakowie

  Poszukiwany od 4 lat 52-letni Luigi B. został zatrzymany przez policjantów CBŚP w jednej z krakowskich pizzerii. Za mężczyzną był wystawiony europejski nakaz aresztowania. Włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe, jak również przestępstwa, w których użyto broni. Teraz będzie oczekiwał na ekstradycję do Włoch.

 • Po siedmiu latach uwieńczony został sukcesem pościg policyjny za jednym z szefów camorry, czyli neapolitańskiej mafii, 52-letnim Edoardo Continim, który znajduje się na włoskiej liście 30 najgroźniejszych przestępców - podały w sobotę włoskie media.

 • Włochy: Mafia wydała wyrok na psa

  W policji w Neapolu służy pies - tropiciel narkotyków, na którego wyrok śmierci wydała tamtejsza mafia, Camorra. W ciągu swej służby odnalazł już ponad dwie tony narkotyków.

 • Złapano bossa najgroźniejszego klanu camorry

  We Włoszech wpadł Antonio Iovine - jeden z najpotężniejszych bossów neapolitańskiej mafii, camorry. 46-letni mafioso był poszukiwany od 14 lat. Zatrzymano go w mieście Casal di Principe, mateczniku gangu. To piękny dzień dla walki z mafią - oświadczył minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni.

 • Włochy: Chlebem w camorrę

  Członkowie stowarzyszenia zawodowego piekarzy rozdali w niedzielę na głównych placach i ulicach Neapolu 20 tys. bochenków chleba, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko opanowaniu przemysłu piekarniczego w mieście przez camorrę.

 • Boss camorry w rękach włoskiej policji

  Po siedmiu latach pościgu wpadł szef neapolitańskiej mafii, Edoardo Contini. Jeden z listy 30 najgroźniejszych włoskich przestępców. Jedenaście lat temu został zaocznie skazany za zabójstwo, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

 • Włoska mafia biedniejsza o kilkaset mln euro

  Sztabki złota i drogie zegarki, znalezione w kryjówce neapolitańskiej mafii, wyceniono na dwa miliony euro. Ich właścicielem jest człowiek odpowiedzialny za import do Włoch narkotyków z Hiszpanii i Holandii. To kolejny cios dla coraz biedniejszej Camorry.

Wideo na temat: camorra