• Informacje na temat:

  campo di fiori

Artykuły na temat: campo di fiori
 • Wiersz Czesława Miłosza Campo di Fiori pochodzi z tomu Ocalony, który poeta wydał w 1945 roku, tuż po zakończeniu wojny. Nic zatem dziwnego, że to rzeczywistość wojenna właśnie jest bezpośrednim odniesieniem tematu utworu. Poeta skupia się na tym wycinku codzienności okupowanej Warszawy, jakim była obecność w niej getta oddzielonego tylko murem od życia po stronie aryjskiej.

 • Czytanie "Campo di Fiori" w jidysz na zakończenie Roku Miłosza

  Z okazji kończącego się Roku Czesława Miłosza w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbyło się we wtorek czytanie wybranych tekstów noblisty, m.in. przetłumaczonego w tym roku po raz pierwszy na jidysz wiersza "Campo di Fiori".

 • Wielkie wiosenne porządki zapowiadają się na jednym z najbardziej znanych rzymskich placów, Campo de Fiori. Miejsce, które co wieczór odwiedza kilkaset osób, ma być teraz niczym z pocztówki.

 • Z kilkoma euro w kieszeni, za to z entuzjazmem dojechali do Rzymu autostopem młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów "Beczka" z Krakowa. Na plac Campo di Fiori, gdzie się umówili, przyszło około stu osób.

 • Wieczór dedykowany pamięci ostatniego dowódcy powstania w warszawskim getcie Marka Edelmana, zmarłego 2 października zeszłego roku, odbył się wczoraj w Rzymie. Spotkanie, zorganizowane przez Instytut Polski odbyło się w wypełnionej do ostatniego miejsca sali kina na Campo de Fiori.

 • Z kilkoma euro w kieszeni, za to z entuzjazmem dojechali do Rzymu autostopem młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów "Beczka" z Krakowa. Na plac Campo di Fiori, gdzie się umówili, przyszło około stu osób.

 • Fontanny w Rzymie pod specjalnym nadzorem. Z powodu chuliganów

  ...fontanny na Piazza Venezia, a także fontanny di Trevi na Placu Hiszpańskim, Campo de' Fiori, Piazza Navona, Piazza del Popolo i na Zatybrzu. Przy innych zaś kontrole w ciągu dnia i wieczorem mają zostać...

 • Obywatele RP przed Pałacem Kultury oddali cześć Piotrowi Szczęsnemu

  ...list, który zostawił po sobie Piotr Szczęsny, a Kasprzak wyrecytował wiersz Czesława Miłosza "Campo di fiori". Odtworzona została również piosenka zespołu Chłopcy z Placu Broni "Kocham Wolność...

 • Obywatele RP pod Pałacem Kultury oddali cześć Piotrowi S.

  ...odczytano list, który zostawił po sobie Piotr S., a Kasprzak wyrecytował wiersz Czesława Miłosza "Campo di fiori". Odtworzona została również piosenka zespołu Chłopcy z Placu Broni "Kocham Wolność...

 • Całodobowe patrole przy fontannach w Rzymie

  ...miejskiej będą przez 24 godziny na dobę pilnować fontanny na Piazza Venezia, a także fontanny di Trevi na Placu Hiszpańskim, Campo de' Fiori, Piazza Navona, Piazza del Popolo i na Zatybrzu. Przy innych zaś...

Dyskusje na temat: campo di fiori