• Informacje na temat:

  car

Artykuły na temat: car
 • Putin odsłonił na Krymie pomnik cara Aleksandra III

  ...współcześni nazywali go carem zaprowadzającym pokój" - powiedział Putin. Wedle słów prezydenta, car przyniósł swemu krajowi pokój, rozwój i stabilizację. Brytyjski dziennik przypomina, że oficjalna(...) doszło do wielkich wojen, to jednak "dał on Rosji 13 lat pokoju nie poprzez ustępstwa, lecz dzięki niezachwianej stanowczości". Dodał, że car zmodernizował armię rosyjską i rozpoczął budowę kolei...

 • Premiera "Matyldy" - filmu o romansie cara z Polką

  Film "Matylda" opowiada o romansie przyszłego cara Mikołaja II z Polką - Matyldą Krzesińską. Ponieważ ostatni car Rosji został uznany przez Cerkiew za męczennika, w ocenie przedstawicieli środowisk(...) między uczuciem do kobiety a odpowiedzialnością za państwo. "Interesująca jest nie statua, ikona czy carski tytuł, ale jak ten człowiek się zachowuje, bo przecież on dokonywał strasznego wyboru między...

 • "Car Seksu" będzie zachęcał Hiszpanów do rozmnażania się

  Hiszpania staje do walki z malejącym przyrostem naturalnym. Rząd postanowił stworzyć nowe stanowisko "Cara Seksu", który będzie się zajmował zachęcaniem obywateli do rozmnażania się.

 • 150 lat temu car Aleksander sprzedał Amerykanom Alaskę

  ...​Dokładnie 150 lat temu car Aleksander II sprzedał Alaskę Amerykanom, za 7 milionów 200 tysięcy dolarów w złocie. Rozmowy z Rosjanami o przejmowaniu Alaski już po jej sprzedaży prowadził m.in. Polak, amerykański generał Włodzimierz Bonawentura Krzyżanowski. Urodził się na terenie obecnej Białorusi i jako młody człowiek wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Chociaż był szlachcicem wstąpił do wojska...

 • Uwiodła cara i rozgniewała Rosję. Kim była polska baletnica Matylda Krzesińska?

  ...26 października do rosyjskich kin wchodzi film "Matylda" o carze Mikołaju II i baletnicy polskiego pochodzenia Matyldzie Krzesińskiej. Obraz został uznany za obrazoburczy i wywołał falę protestów w całym kraju.

 • Przegląd mundialowej mody. SuperSerbowie, meksykański wrestler, a nawet... car Iwan Groźny

  Kibice piłkarscy wykorzystują wszelkie sposoby, by jakoś pomóc swoim drużynom narodowym. Coraz większą popularnością cieszą się... przebieranki. Fani potrafią pojawić się na meczach w strojach superbohaterów, popularnych wrestlerów, a nawet... postaci historycznych.

 • Były car i były premier Bułgarii Symeon Sakskoburggotski i jego siostra Maria Luiza przegrali trzecią sprawę sądową i muszą zwrócić państwu kolejny majątek odzyskany po przemianach ostatnich 25 lat. Tym razem chodzi o dworek myśliwski Saragioł w górach Riła.

 • Car Władimir i jego skarby

  Ostatnio duże zainteresowanie wzbudzały luksusy, w których pławił się obalony prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Zmuszony do ucieczki ze swojego kraju polityk, znalazł się w cieniu rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, który nieprzypadkowo jest uważany za posiadacza niebotycznego majątku. Oficjalnie, jak na przywódcę światowego mocarstwa, Putin wiedzie spartańskie życie. Sam twierdzi, że...

 • Byłemu carowi Bułgarii i premierowi w latach 2001-2005 Symeonowi Sakskoburggotskiemu zdecydowanie nie wiedzie się w sprawie odzyskania majątku tak jak jego koledze z północy królowi Michałowi rumuńskiemu, który odzyskał wszystko.

 • H. Kissinger: Putin to nie Hitler. Raczej car

  Były amerykański sekretarz stanu Henry Kissinger przekonuje, że Władimir Putin nie powinien być porównywany do Adolfa Hitlera, ale do cara.

Zdjęcia na temat: car
 • Kosmiczne samochody w Tokio
 • Cara Buono
Wideo na temat: car
 • Co „przeżył” Fort Mokotów?

  Fortecę na Mokotowie wybudowano na rozkaz cara jako element pierścienia obronnego Warszawy w II połowie XIX wieku. Na początku stacjonował tu garnizon żołnierzy, którzy mieli strzec miasto przed ewentualnym atakiem ze strony wroga. Większość była Rosjanami, choć porządku w niespokojnych czasach mieli strzec też na przykład Ukraińcy.

 • Robot pomaga chorej dziewczynce w nauce

  W Avilla w Stanach Zjednoczonych w jednej ze szkół, zamiast chorej Cary Smith w jej szkolnej ławce siedzi miś Riley. Dziewczynka nie może uczestniczyć w szkolnych zajęciach gdyż cierpi na ciężka chorobę uniemożliwiająca jej uczestnictwo w lekcjach. Technologia okazała się sprzymierzeńcem Cary, dzięki niej jest obecna wśród kolegów, tym bardziej ze dziewczynka wykazuje się ogromną chęcią do nauki, wolałaby się uczyć, czytać, poznawać nowych przyjaciół zamiast leżeć w szpitalu.

 • Rodziny ofiar katastrofy katowickiej hali MTK chcą odszkodowań

  Rodziny ofiar katastrofy katowickiej hali MTK w 2005 r. zapowiadają złożenie pozwu zbiorowego przeciw Skarbowi Państwa. Część z nich do tej pory nie otrzymała odszkodowań – mówi Adam Car, pełnomocnik rodzin ofiar.