• Informacje na temat:

  caritas

Artykuły na temat: caritas
 • Przyznano nagrody "Ubi Caritas". W tym roku uhonorowano nimi osoby i podmioty, które wniosły największy wkład w 25 lat pracy charytatywnej w Caritas diecezjalnych. Uroczystość wręczenia nagród Caritas Polska odbyła się w sobotę w warszawskim Teatrze Polskim.

 • Ks. Marcin Iżycki nowym dyrektorem Caritas Polska

  Biskupi zgromadzeni na 376. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem wybrali nowego dyrektora Caritas Polska. Został nim ks. Marcin Iżycki.

 • Caritas i ONR: Nieporozumienia wyjaśnione, niejasności rozwiane

  ...​Nieporozumienia zostały wyjaśnione, niejasności rozwiane - oświadczyły wspólnie Caritas Archidiecezji Białostockiej i ONR w związku z sytuacją z Supraśla, gdzie w ubiegłym tygodniu w placówce Caritas pojawił się Mikołaj z symbolem ONR na ramieniu.

 • Mikołaj-narodowiec przyniósł dzieciom prezenty. Caritas przeprasza

  Caritas przeprasza za zachowanie osoby, która 6 grudnia w przebraniu Mikołaja i opaską ONR na ramieniu odwiedziła jedną z jego placówek. "Sytuacja miała miejsce bez naszej zgody i konsultacji" - oświadczył Caritas Archidiecezji Białostockiej.

 • Oświadczenie Caritas ws. zmanipulowanego zdjęcia okna życia

  ...​Caritas wydał oświadczenie w sprawie zmanipulowanego zdjęcia okna życia Caritas Radomskiej. Napis "Mamo - pozwól mi żyć" zamieniono na napis: "Okno Życia - nie przyjmujemy dzieci z wadami genetycznymi!!! - brak chętnych na adopcję". Zmanipulowaną fotografię rozpowszechniono w internecie.

 • Bożonarodzeniowa zbiórka żywności Caritas

  Pod hasłem "Tak, pomagam!" w piątek i sobotę już po raz dziewiąty odbędzie się bożonarodzeniowa zbiórki żywności Caritas. Przeprowadzona będzie ona w supermarketach na terenie całej Polski - poinformował czwartek rzecznik Caritas Paweł Kęska.

 • Niepokojący raport Caritas: Rzym jest stolicą ubóstwa

  ...​Rzym jest we Włoszech stolicą ubóstwa - ogłosiła Caritas w raporcie. Szacuje, że w Wiecznym Mieście osób bezdomnych, a więc żyjących w skrajnej nędzy, jest około 16 tys.

 • Sondaż: Caritas i Owsiak najbardziej znani z dobroczynności

  Caritas to najlepiej znana organizacja dobroczynna - zna ją i potrafi wymienić jej nazwę 63 proc. badanych przez Kantar Public. Na drugim miejscu jest WOŚP (49 proc.). Najbardziej rozpoznawany lider organizacji dobroczynnych to Jerzy Owsiak (95%), po nim - Anna Dymna (81 proc.)

 • Caritas Polska prosi o pomoc dla Aleppo

  Caritas Polska apeluje o wpłaty na pomoc mieszkańcom Aleppo w Syrii. Środki mają być przekazane syryjskiej Caritas. Organizacja objęła pomocą 150 rodzin, które uciekły z najniebezpieczniejszych dzielnic objętego walkami miasta - wyjaśnia Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

 • ​Caritas Polska przeznacza 100 tys. zł na pomoc mieszkańcom Aleppo

  Caritas Polska przeznacza kwotę 100 tys. zł na pomoc mieszkańcom Aleppo poszkodowanym w konflikcie wojennym. Miasto znajduje się pod ostrzałem, nie ma w nim wody ani prądu. Stałą pomoc prowadzi tam Caritas Aleppo przynależąca do Caritas Syryjskiej.

Zdjęcia na temat: caritas
Wideo na temat: caritas
 • Rzecznik Caritas Polska: Przekazaliśmy Filipinom 50tys. euro

  Po przejściu tajfunu Haiyan do Filipin płynie pomoc z całego świata. Caritas Polska zorganizował doraźną zbiórkę pieniędzy. Każdy, kto chce pomóc ofiarom żywiołu, może to zrobić za pomocą sms. "Można pomóc wysyłając sms charytatywny o treści "pomagam" na numer 72052" - mówi rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska.

Dyskusje na temat: caritas