• Informacje na temat:

  cdu

Artykuły na temat: cdu
 • Regularne konsultacje miedzy rządzącymi na Węgrzech i w Niemczech partiami - Fideszem i Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU) - zapowiedział szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana, Gergely Gulyas.

 • Polityk CDU: Putin może manipulować informacjami

  Szef organizacyjny partii CDU Grosse-Broemer uważa, że Putin mógłby, przy pomocy fałszowanych wiadomości, odsunąć Merkel od władzy.

 • Kanclerz Niemiec Angela Merkel została wybrana we wtorek po raz dziewiąty na przewodniczącą Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej CDU. Za pozostaniem szefowej partii na stanowisku głosowało na zjeździe CDU w Essen 89,5 proc. blisko 1000 delegatów.

 • Schulz: SPD wyklucza koalicję z CDU/CSU

  SPD wykluczyła możliwość utworzenia koalicji rządowej z blokiem partii chadeckich CDU/CSU. Taką decyzję podjął w poniedziałek w Berlinie zarząd partii - poinformował szef SPD Martin Schulz. Coraz bardziej prawdopodobne stają się nowe wybory.

 • Niemcy: A jednak wielka koalicja? CDU jednomyślne

  Prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) opowiedziało się jednomyślnie za utworzeniem koalicji rządowej z socjaldemokratami z SPD. Poinformował o tym w niedzielę wieczorem, po 4,5-godzinnych obradach władz partii, premier Szlezwika-Holsztynu Daniel Guenther.

 • Niemcy: Duże straty CDU i SPD w Hesji

  Wstępne oficjalne wyniki potwierdziły, że dwie partie wielkiej koalicji rządowej na szczeblu federalnym - chadecka CDU i socjaldemokratyczna SPD - poniosły dotkliwe straty w niedzielnych wyborach do parlamentu krajowego Hesji.

 • ​"Financial Times": CDU zaczyna szukać następców Merkel

  Współrządząca w Niemczech chadecka CDU rozpoczęła przygotowania do sukcesji po kanclerz Angeli Merkel, która od 18 lat stoi na czele partii, a od 12 lat jest szefową rządu - napisał we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

 • Szef młodzieżówki CDU: Polskie pochodzenie to mój atut

  Pochodzący ze Szczecina Paul Ziemiak kieruje młodzieżówką rządzącej w Niemczech CDU. Polskie korzenie uważa za atut w politycznej karierze. Nowoczesny konserwatysta chce działać na rzecz poprawy relacji z Polską.

 • Zjazd CDU: Zaostrzenie polityki imigracyjnej, krytyka Turcji

  Podczas zakończonego w środę zjazdu delegaci partii CDU kanclerz Niemiec Angeli Merkel postulowali zaostrzenie przepisów imigracyjnych oraz ostro skrytykowali naruszenia podstawowych swobód w Turcji. Domagano się też zniesienia podwójnego obywatelstwa.

 • Angela Merkel skrytykowana na zjeździe młodzieżówki CDU

  Podczas zjazdu Junge Union (młodzieżówki CDU) w sobotę w Dreźnie ostro krytykowano kanclerz Niemiec Angelę Merkel, obarczając ją odpowiedzialnością za słaby wynik w wyborach do Bundestagu. Wezwanie do dymisji spotkało się z protestem większości delegatów.

Zdjęcia na temat: cdu
Wideo na temat: cdu
 • Radość w sztabie CDU

  Radość w sztabie CDU

 • ​Polityczny pat w Niemczech: "Nikt nie zacznie reform w UE bez rządu w Berlinie"

  W Niemczech od kilku miesięcy trwa polityczny pat. Niekwestionowana liderka, kanclerz Angela Merkel, nie zdołała doprowadzić do utworzenia koalicji CDU z Partią Zielonych i liberałami z FDP. "Jamajka" - jak określa się potencjalny sojusz w Berlinie - była od wyborów przedmiotem trudnych negocjacji. W weekend zakończyły się fiaskiem.

 • Spotkanie Kaczyński-Merkel? Szymański: Kanclerz jest osobą właściwą do ew. rozmowy

  Jest prawdą, że Angela Merkel niedawno została wybrana na szefową CDU, jest liderem swojej własnej partii, więc jest również osobą właściwą do ewentualnej rozmowy z liderem partii rządzącej w Polsce - przekonywał w Porannej rozmowie w RMF FM minister do spraw europejskich, Konrad Szymański, komentując zapowiedzi o chęci kanclerz Niemiec do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim. "Jesteśmy sąsiadami