• Informacje na temat:

  centralna rada związków zawodowych

Artykuły na temat: centralna rada związków zawodowych
 • Sejm: PiS i Kukiz'15 za odrzuceniem projektu dot. związków zawodowych

  PiS oraz Kukiz'15 złożyły w środę wnioski o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu Nowoczesnej dot. ograniczenia praw i przywilejów związków zawodowych. Pozostałe kluby zadeklarowały chęć dalszej pracy nad tą propozycją. Resort pracy negatywnie ocenił dokument.

 • Mijający rok szkolny: Sześciolatki, "Nasz elementarz" i protesty związków

  Obowiązek szkolny dla sześciolatków, darmowy "Nasz elementarz", sprawdzian dla szóstoklasistów i matura przeprowadzane według nowych zasad, protesty nauczycielskich związków zawodowych - to najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego 2014/2015.

 • ​Sudan: Tymczasowa Rada Wojskowa zdymisjonowała ministra obrony

  Tymczasowa Rada Wojskowa Sudanu zdymisjonowała w niedzielę ministra obrony generała Awada Mohameda Ahmeda ibn Aufa - poinformowały agencje, powołując się na biuro prasowe Rady. Nie podano, kto zajmie jego miejsce.

 • Drugi dzień strajku nauczycieli. Na żywo

  Wtorek, 9 kwietnia, to drugi dzień bezterminowego strajku nauczycieli, zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Pod znakiem zapytania stoją środowe egzaminy gimnazjalne. ZNP podał, że strajkuje 74 proc. szkół. O godz. 15 odbyła się kolejna tura rozmów związkowców z rządem. Jak powiedziała wicepremier Beata Szydło, nauczyciele odrzucili ofertę...

 • Ósmy dzień strajku nauczycieli, egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Relacja na żywo

  Poniedziałek - 15 kwietnia - to ósmy dzień bezterminowego strajku nauczycieli, zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Jednocześnie to pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Ponad 377 tys. uczniów przystąpiło do egzaminu z języka polskiego. - Jeżeli ten protest będzie się rozwijał, tak jak się rozwija, to matury są bardzo poważnie zagrożone - oświadczył...

 • Protest nauczycieli. Pierwszy dzień strajku

  W poniedziałek 8 kwietnia o godz. 8:00 rozpoczął się strajk w oświacie. Na zaproponowane przez rząd propozycje przystali związkowcy z NSZZ "Solidarność", odrzucili je natomiast przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych, którzy zainicjowali strajk w szkołach i przedszkolach. "Nauczyciele powinni być godnie wynagradzani i mają prawo tego oczekiwać, proszę...

 • Kopeć: Matury 2019 odbędą się zgodnie z harmonogramem CKE

  ...ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności.

 • Czwarty dzień strajku nauczycieli i drugi dzień egzaminu gimnazjalnego. Na żywo

  ..., Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych: Hejt na strajkujących nauczycieli jest dowodem na to, że władza publiczna nie sprawdziła się. Sławomir Broniarz , szef ZNP : Technicznym organizatorem(...) rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Biorą w nim też...

 • Exit poll: Nursułtan Nazabajew zdobył 97,5 proc. głosów

  Według sondażu exit poll obecny prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazabajew zdobył w niedzielnych wyborach 97,5 proc. głosów. Centralna Komisja Wyborcza podała, że frekwencja wyniosła 95,11 proc.

 • Wybory w Kazachstanie: Nazarbajew zdobył 97,7 proc. głosów

  W niedzielnych przedterminowych wyborach prezydenckich w Kazachstanie obecny szef państwa Nursułtan Nazarbajew zdobył 97,7 proc. głosów - podała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza, ogłaszając wstępne wyniki głosowania.

Dyskusje na temat: centralna rada związków zawodowych