• Informacje na temat:

  centrum badania opinii społecznej

Artykuły na temat: centrum badania opinii społecznej
 • CBOS: Pogorszyły się nastroje społeczne

  Jak podaje Centrum Badania Opinii Społecznej, w grudniu pogorszyły się nastroje społeczne; znacząco ubyło pozytywnych ocen sytuacji w Polsce, gorsze niż miesiąc temu są także oceny sytuacji politycznej i gospodarczej.

 • Już ponad połowa Rosjan pozytywnie ocenia Stalina. Sondaż Centrum Lewady

  Pozytywna ocena postaci Józefa Stalina w rosyjskim społeczeństwie sięgnęła najwyższego poziomu w ciągu ostatnich 20 lat. Obecnie połowa Rosjan pozytywnie odnosi się do Stalina - wynika z sondażu niezależnego ośrodka badania opinii społecznej Centrum Lewady.

 • Najlepiej i najgorzej postrzegane osobistości. Badanie CBOS

  Jan Paweł II, Józef Piłsudski i Stefan Wyszyński - to niezmiennie najlepiej postrzegane postacie w sferze publicznej w XX i XXI wieku - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Jednoznacznie negatywnie są oceniani: Bolesław Bierut, Władysław Gomułka i Wojciech Jaruzelski.

 • Pogorszenie nastrojów społecznych w Polsce: Większość niezadowolona

  Nowy rok przyniósł pogorszenie nastrojów społecznych - podaje Centrum Badania Opinii Społecznej.

 • Wyniki badań CBOS: 31 proc. badanych uważa, że PiS reprezentuje ich poglądy, a 17 proc. wskazało PO

  W badaniach przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej 31 proc. ankietowanych wykazało, że ich poglądy i interesy najlepiej reprezentuje PiS. 17 proc. badanych wskazało na PO, a 8 proc. na Kukiz'15. Po 4 proc. ankietowanych uważa, że ich poglądy najlepiej reprezentują Nowoczesna i SLD. 3 proc. utożsamiało się z PSL.

 • Po listopadowej poprawie w grudniu nastąpiło pogorszenie nastrojów, ujawniające się w ocenach ogólnej sytuacji w kraju, przewidywaniach rozwoju sytuacji w najbliższym roku oraz prognozach stanu gospodarki - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

 • Rosja: Centrum Lewady będzie dalej pracować

  Władze niezależnego rosyjskiego ośrodka badań opinii publicznej Centrum Lewady zapowiedziały kontynuację działalności. Wczoraj ośrodek został umieszczony przez Ministerstwo Sprawiedliwości na liście "zagranicznych agentów".

 • Polacy przewidują wzrost protestów społecznych

  Według najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej w sumie ponad trzy czwarte Polaków przewiduje wzrost społecznego niezadowolenia. Tylko nieliczni (11%) sądzą, że napięcia społeczne w Polsce nie będą narastać, a przeciwnie - ulegną pewnemu wyciszeniu. Z badania wynika, że obecnie oczekiwania strajkowe kształtują się podobnie, jak w końcu lat dziewięćdziesiątych...

 • Rada Miasta Białystok większością głosów dała w poniedziałek zgodę na budowę w centrum miasta pomnika b. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej odrzuciła wniosek radnych PO, by ten punkt zdjąć z porządku obrad i przeprowadzić konsultacje społeczne.

 • Tylko 4 minuty na badanie pacjenta! Zaskakujące wnioski z raportu

  ...wynika z badania - najszerzej dostępna dla pacjentów jest możliwość umawiania wizyt przez telefon. Bardziej "nowoczesne" formy, takie jak rejestracja on-line, odbieranie wyników badań za pośrednictwem(...) systemowi historii chorób (76 proc.). Badanie na temat wiedzy i opinii Polaków na temat telemedycyny i e-zdrowia w Polsce przeprowadzono metodą wywiadów on-line w dniach 6-7 czerwca 2017 r. na grupie...

Dyskusje na temat: centrum badania opinii społecznej