• Informacje na temat:

  cenzura

Artykuły na temat: cenzura
 • ...dodatkowo zdestabilizować - np. ograniczając mu przydziały papieru (przydziału, Drogie Dzieci, bo nie wystarczyło papier sobie kupić na rynku...). Taki to był system, a cenzura w tym systemie stanowiła...

 • Cenzura wróciła do TVP?

  W środę wieczór brałem razem z burmistrzem Limanowej Władysławem Biedą udział w ponad 20-minutowym programie Telewizji Kraków "Region. Ludzie, sprawy, opinie", poświęconym skandalicznej reakcji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej na - zgodne z prawem i dobrymi obyczajami (powiadomienie strony rosyjskiej) - usunięcie z tego miasta pomnika Armii Czerwonej.

 • W Rosji kolejne ograniczenia i cenzura internetu

  Rosyjskie władze zamierzają zakazać żołnierzom i urzędnikom korzystania z popularnych komunikatorów internetowych jak Skype czy WhatsApp. Zakazane będą też zagraniczne serwery pocztowe. Oficjalnym powodem jest bezpieczeństwo.

 • Wiceszef MS o blokowaniu stron narodowców: W Polsce nie ma zgody na cenzurę

  ...rozpalać go". Reduta Dobrego Imienia na swojej stronie internetowej opublikowała oświadczenie, w którym stwierdza, że "cenzura stosowana przez Facebook" jest naruszeniem m.in. art. 54. Konstytucji, który mówi, że "każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, a cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są...

 • Tak wygląda cenzura: W gazecie zostawiono dwie półpuste strony

  Najnowsze wydanie międzynarodowej edycji gazety "New York Times" w Pakistanie zostało wydrukowane z dwoma półpustymi stronami. Wszystko przez cenzurę, która usunęła artykuł na temat zagrożenia dla bangladeskich blogerów zajmujących się prawami człowieka.

 • Cenzura w sprawie tragedii w Szanghaju

  Pytania o przyczyny tragedii, do której doszło w noc sylwestrową w Szanghaju, wywołały zaostrzenie chińskiej cenzury. Na pół godziny przed północą w tłumie osób czekających na noworoczne iluminacje w szanghajskiej dzielnicy Bund wybuchła panika. 36 osób zginęło, a prawie 50 zostało rannych.

 • Malediwy – cenzura w turystycznym raju

  Bajeczne plaże, klimatyczne hotele i cudowna pogoda sprawiają, że dla wielu turystów Malediwy to absolutny raj na ziemi. O ile wypoczynek w tym kraju może być spełnieniem marzeń, tak wydanie książki może stać się koszmarem – informuje "The Guardian".

 • "Pracownik z dysfunkcją procesu motywacji" zamiast lenia, "jegomość wybiórczo kędzierzawy" zamiast łysego, "osoba z odwrotnymi wzorcami zachowań seksualnych" zamiast homoseksualisty. To tylko przykłady z niezwykle szerokiego słownika poprawności politycznej, którego nieprzestrzeganie może kosztować cię nawet utratę pracy

 • ...kościelna cenzura. Nieformalna. Nie zdziwię się, gdy za chwilę dyrektorzy teatrów będą biegać do biskupów pytając ich, czy daną sztukę mogą wystawiać czy nie.  Za nimi ustawią się producenci filmowi...

 • Chiny: Cenzura blokuje informacje o wybuchu w Tiencin

  Po serii eksplozji, do jakich doszło w mieście Tiencin, chińscy cenzorzy starają się, aby temat zniknął z czołówek serwisów informacyjnych. W eksplozjach zginęło 50 osób, a ponad 700 zostało rannych.

Wideo na temat: cenzura
 • Autorski przegląd prasy Tomasza Skorego

  Powrót trotylu na tupolewie - pisze "Gazeta Wyborcza". "Rzeczpospolita" donosi, że Polska dominuje w Europie w dziedzinie usług dla biznesu. "Polska The Times" zastanawia się nad cenzurą w sieci i tym, czy państwa powinny mieć nad nią kontrolę, a "Fakt" zwraca uwagę na komendanta straży miejskiej łamiącego prawo. O wszystkim w autorskim przeglądzie prasy opowiada Tomasz Skory.

Dyskusje na temat: cenzura