• Informacje na temat:

  cep

Artykuły na temat: cep
 • Emilia Cepa

  W niedzielę, 26 sierpnia, na nadwarciańskim bulwarze zagra Orkiestra Policyjna Kraju Związkowego Brandenburgia. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00.

 • Witold Waszczykowski oraz Antoni Macierewicz uczestniczyli w forum CEPA

  Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski i szef resortu obrony Antoni Macierewicz wzięli udział w dorocznym forum amerykańskiego Ośrodka Europejskich Analiz Politycznych (Center for European Policy Analysis - CEPA) w Waszyngtonie.

 • Kuźniar: Wywijanie cepem zastępuje porządną argumentację

  .... Dlatego, że im potrzebna jest wojna, dla nich nie ma dialogu, rozmowy, nie ma namysłu, nie ma rozumu. Wywijanie cepem zastępuje porządną argumentację, zastępuje wiedzę, kompetencje. Panie profesorze...

 • Baza Centralnej Ewidencji Pojazdów - "Mamy samochody z czasów Mieszka I"

  Niektóre samochody w Polsce mają ponad tysiąc lat! Takie informacje można znaleźć w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Koalicja Prawo do Naprawy zaprezentowała raport dotyczący błędów pojawiających się w danych CEP. To właśnie z tej bazy przedstawiciele oficjalnych instytucji odpowiedzialni za politykę motoryzacyjną w naszym kraju czerpią informacje o krajowym parku samochodowym.

 • Roman Kuźniar: Wywijanie cepem zastępuje wiedzę, im potrzebna jest wojna

  ..."To powrót do PRL, to język "Trybuny Ludu", im potrzebna jest wojna, wywijanie cepem zastępuje wiedzę i kompetencje" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Roman Kuźniar o oskarżających go o zdradę. "Tylko dzięki definiowaniu Katynia jako zbrodni wojennej możemy wymusić na Rosji współpracę, sformułowanie, że to ludobójstwo ma znaczenie tylko dla dyskursu politycznego" - dodaje.

 • Waszczykowski: Koncepcja silnej Ameryki Trumpa jest zachęcająca

  Koncepcja silnej Ameryki, którą reprezentuje prezydent Donald Trump, jest zachęcająca - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski na wtorkowym spotkaniu z dyrektorem amerykańskiego think tanku Center for European Political Analysis (CEPA) Wessem Mitchellem.

 • Najlepszy chleb z pieca w skansenie Tokarnia

  Ponad 50 gatunków pieczywa na zakwasie można było spróbować podczas niedzielnego "Święta Chleba" w Parku Etnograficznym w podkieleckiej Tokarni. Około 5 tys. zwiedzających zobaczyło, jak młóci się cepem, miele mąkę na żarnach i przestawia wiatrak na wiatr.

 • Prezydent Gorzowa Wlkp. ogłosił otwarte konkursy dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w dziedzinie kultury. Na ten cel w budżecie miasta na 2012 r. przewidziano 408 tys. zł - poinformowała Emilia Cepa z wydziału kultury Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

 • Decyzja prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki o zamknięciu ambasady Szwecji w Mińsku wymaga zdecydowanej odpowiedzi - podkreślają w wydanym oświadczeniu Freedom House i Centrum Analiz Polityki Europejskiej (CEPA).

 • Wprawdzie dla wielu polskich dzieci w szkołach w Anglii angielski nie jest pierwszym językiem, ale nie hamują przez to swoich rówieśników w nauce czytania i pisania, a co więcej podnoszą poziom takich przedmiotów jak matematyka. Analizując najnowsze badania ośrodka badawczego CEP brytyjski dziennik "Daily Mail" podkreśla, że obecność polskich uczniów w klasach dobrze wpływa na wyniki Brytyjczyków.

Wideo na temat: cep
 • Roman Kuźniar: Wywijanie cepem zastępuje wiedzę, im potrzebna jest wojna

  "To powrót do PRL, to język "Trybuny Ludu", im potrzebna jest wojna, wywijanie cepem zastępuje wiedzę i kompetencje" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Roman Kuźniar o oskarżających go o zdradę. "Tylko dzięki definiowaniu Katynia jako zbrodni wojennej możemy wymusić na Rosji współpracę, sformułowanie, że to ludobójstwo ma znaczenie tylko dla dyskursu politycznego" - dodaje.