• Informacje na temat:

  cern

Artykuły na temat: cern
 • Okultystyczny rytuał przed siedzibą CERN-u? W sieci pojawił się tajemniczy film

  Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN wszczęła śledztwo w sprawie tajemniczego filmu, który pojawił się w sieci. Wideo zostało nakręcone na genewskim kampusie i przedstawia coś w rodzaju tajemniczego rytuału, podczas którego "złożono kobietę w ofierze".

 • Andrzej Duda odwiedzi Szwajcarię. W planach polityczne rozmowy i wizyta w CERN

  Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uda się w niedzielę z trzydniową wizytą do Szwajcarii. Spotka się z prezydentem tego kraju Johannem Schneiderem-Ammannem, odwiedzi CERN oraz Muzeum Polskie w Rapperswilu.

 • Studenci i wykładowcy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy będą mogli odbywać praktyki w szwajcarskim ośrodku badawczym CERN. W nawiązaniu współpracy z renomowanym ośrodkiem naukowym pomaga absolwent bydgoskiej uczelni, który pracuje w CERN.

 • NIK skontroluje CERN

  Izba będzie pełniła tę funkcję w latach 2013-2015. Kontrkandydatami Polski były urzędy kontroli z Hiszpanii, Norwegii i Szwajcarii. Wszystkie pełniły już funkcję audytora zewnętrznego w CERN, więc(...) staraniach uzyskała skuteczne wsparcie ze strony MSZ, Państwowej Agencji Atomistyki oraz polskich członków w Radzie CERN. Polska do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych przystąpiła po 1989 roku i jest...

 • Umowę o współpracy podpisały dziś Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) oraz Politechnika Krakowska. Dotyczy ona usprawnień Wielkiego Zderzacza Hadronów oraz pomocy przy pracach badawczo-rozwojowych związanymi z projektami nowej fizyki.

 • ​CERN świętuje w Centrum Nauki Kopernik 60. urodziny

  Wiele krajów chce zostać członkami CERN. Mamy 60 lat, ale wciąż jesteśmy atrakcyjni - powiedział w sobotę w Centrum Nauki Kopernik podczas inauguracji obchodów 60-lecia CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - jej dyrektor generalny, prof. Rolf Dieter Heuer.

 • Polacy pomogą zmodernizować kompleks akceleratorów CERN

  Naukowcy z Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku (IPJ) pomogą w modernizacji kompleksu akceleratorów Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, w tym Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) - poinformował rzecznik IPJ dr Marek Pawłowski.

 • Afera w CERN: Naukowiec zatrzymany

  Naukowiec pracujący w szwajcarskim CERN-ie (Europejska Organizacja Badań Jądrowych), zatrzymany w czwartek z podejrzeniem o związki z Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu, został w poniedziałek oskarżony przez sąd w Paryżu o "utrzymywanie kontaktów z organizacją przestępczą powiązaną z ugrupowaniem terrorystycznym".

 • CERN potwierdza tożsamość bozonu Higgsa. Prawie...

  Cząstka, której odkrycie ogłoszono w lipcu ubiegłego roku, coraz bardziej wygląda na poszukiwaną od dawna cząstkę Higgsa - zadeklarowali dziś w trakcie dorocznej konferencji Rencontres de Moriond we Włoszech naukowcy CERN. Po opracowaniu około 2,5 raza większej niż w ubiegłym roku ilości danych, zebranych podczas eksperymentów w Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC), badacze są przekonani, że mają do...

 • ...- zjawisk, które na razie pozostają nieuchwytne - poinformowało biuro prasowe Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN), w której laboratoriach powstał AMS. W projektowaniu i budowie AMS(...) Teksas, a stamtąd przekazywane dalej do naukowców w CERN jako materiał do analizy. W CERN znajdzie się też stanowisko, z którego badacze będą mogli sterować niektórymi funkcjami AMS. Koszt całego...

Zdjęcia na temat: cern